اردیب (ارابه) نگین کویر

بازگشت همه بسوی اوست.

باکمال تاسف وتاثر در گذشت مرحومه مغفوره   حاجیه  فاطمه طاهر همسر حاج اسدالله ثابتی و  مادر شهیداحمد ثابتی که صبح روز شنبه در اصفهان بدرود حیات گفتند رابه اطلاع همشهریان میرساند.

اردیب نگین کویر از جانب همشهریان  مصیبت وارده را به همسر ،فرزندان وفامیل های ثابتی وطاهرتسلیت عرض نموده، برای  بازماندگان صبر جمیل و برای انمرحومه اجر جزیل  از خداوند مسئلت می نماید.


مدح حضرت ابوالفضل (ع)

ابوالفضل ای وفاپرورده عشق
ابوالفضل ای همیشه زنده عشق
ابوالفضل ای توزینت بخش ایثار
ابوالفضل ای علمداروسپهدار
توشیرمرد علی، یل ام البنینی
به جز راه حسین راهی نبینی
تویی سقای نام آور ابوالفضل
تویی سردار، شیردلاور ابوالفضل
بنازم من بنامت ای ابوالفضل
که عباسم غلامت ای ابوالفضل

شعر:عباس ثابتی


به بهانه سالروز بزرگداشت دکترعلی شریعتی

دکتر علی شریعتی در دوم آذر ماه سال هزار و سیصد و دوازده در روستای کاهک از توابع سبزوار به دنیا آمد . پدرش محمد تقی شریعتی از محققان و نویسندگان دینی معاصر و مادرش زهرا امینی است .
دوران دبستان را در مزینان گذراند و برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان وارد دبیرستان فردوسی مشهد شد و در سال 1329 وارد دانشسرای مقدماتی مشهد شد. در سال 1331 دانشسرای مقدماتی را به پایان رساند و اقدام به تاسیس انجمن اسلامی دانش آموزان نمود.
در سال 1332 به عضویت  در آمد و در سال 1333 موفق به اخذ دیپلم کامل ادبی شد و در همان سال اولین کتاب خود را که ترجمه ای از یک کتاب بود به چاپ رساند.
دکتر علی شریعتی در سال 1334 وارد دانشکده ادبیات مشهد شد و در همان سال اقدام به انتشار یکی از انقلابی ترین کتابهای خود یعنی ابوذر غفاری نمود .
در سال 1336 به همراه عده ای از اعضای نهضت مقاومت ملی در مشهد دستگیر شد و در سال 1337 از دانشکده ادبیات با رتبه اول فارق التحصیل شد و با یکی از همکلاسیان خود به نام پوران شریعت رضوی ازدواج کرد .
دکتر علی شریعتی در سال 1338 با بورسیه دولتی برای ادامه تحصیلات عازم فرانسه شد و در آنجا هم دست از مبارزه بر نداشت و به سازمان آزادیبخش الجزایر پیوست و به همین دلیل مدتی را در زندان فرانسه به سر برد و در همانجا بود که با افکار نوین افرادی چون سارتر و فانون و ... آشنا شد .
در سال 1341 بود که به همکاری با جبهه ملی و نهضت آزادی و نشریه ایران آزاد پرداخت و به همین دلیل پس از پایان تحصیلات و اخذ مدرک دکتری در رشته تاریخ و مراجعت به ایران در مرز دستگیر شد ولی پس از مدتی آزاد شد و به همکاری با اداره فرهنگ پرداخت و پس از آن به عنوان کارشناس بررسی کتب درسی منسوب شد .
اوج فعالیتهای دکتر در سال 1345 هنگامی که به عنوان استادیار رشته تاریخ دانشکده مشهد برگزیده شد ، شروع شد و در سال 47 بود که به سخنرانیهای آتشین خود در حسینیه ارشاد پرداخت و به همین علت در سال 52 به مدت 18 ماه در زندان انفرادی شهربانی بود. که پس از آن از سخنرانی منع و خانه نشین شد و مجبور به ترک ایران شد که متاسفانه این سفر دیگر بازگشتی نداشت .
دکتر علی شریعتی در سحرگاه 29 خرداد 1356 در سوت همپتون انگلیس جان به جان آفرین تسلیم می کند و دوستان و آشنایان با افکارش را در غمی بزرگ فرو می برد


کاریکاتورقطع امیداز میرحسین موسوی

برگرفته از :جهان نیوز

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

احمدی نژاد:شرایطی داریم ادب شویدومثل بچه آدم با ملت ایران مذاکره کنید.

محمود احمدی‌نژاد که به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده است، با اشاره به رفتار غرب در صدور قطعنامه علیه کشورمان گفت: ما اهل گفت‌وگو هستیم، اما شرایطی داریم که به زودی اعلام خواهیم کرد.
وی در ادامه گفت: آنها نیاز دارند با ما در فضای جدید گفت‌و گو کنند و راهی جز این ندارند. به اخم‌ها و قیافه گرفتن‌های آنها نگاه نکنید. خودشان هم می‌دانند که
اگر آنها خیال می‌کنند می‌توانند در مقابل ملت ایران چماق بلند کنند ملت ایران همه این چماق‌ها را در هم خواهد شکست.

این کارها پشیزی ارزش ندارد. با التماس رای جمع می‌کنند. رییس‌جمهور آمریکا به سایر روسای جمهور زنگ می‌زند و به آنها می‌گوید که شما را به خدا به این قطعنامه رای دهید، ما مشکل داریم و باید علیه ایران حرکتی انجام دهیم. رییس‌جمهور آمریکا برای حفظ آبرو در مقابل صهیونیست‌ها و سایر جنایتکاران باید قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند. 
احمدی‌نژاد با بیان اینکه راهی جز گفت‌و گو و همکاری با ایران وجود ندارد، گفت: اما آنها اخلاق استکباری خود را باز هم نشان دادند؛ با این‌که می‌دانند باید مذاکره کنند. آنها خیال می‌کنند باید اول با صدور قطعنامه و فشار آوردن به ایران در گفت‌وگو دست بالا را داشته باشند، اما ملت ایران با این‌که اهل گفت‌و گو و منطق است بارها اعلام کرده که با آنها گفت‌وگو می‌کند، اما آنها باید بدانند که شرایط گفت‌وگو با گذشته عوض شده است. 
وی افزود:
تجربه نشان داده است که ملت ما به گونه‌ای عمل می‌کند که همه دشمنان پشیمان شوند.

ما قبلا گفته بودیم که گفت‌و گو در سایه احترام و عدالت باشد. اما اگر آنها خیال می‌کنند می‌توانند در مقابل ملت ایران چماق بلند کنند ملت ایران همه این چماق‌ها را در هم خواهد شکست.
احمدی‌نژاد افزود: به قول خودتان که البته ما قبول نداریم، همه‌ این کارها یک بازی سیاسی است. شما حرکت خود را انجام دادید، حالا نوبت ماست. تجربه نشان داده است که ملت ما به گونه‌ای عمل می‌کند که همه دشمنان پشیمان شوند.
وی تصریح کرد: آمدند قطعنامه صادر کردند، بلافاصله گفتند بیایید گفت‌و گو کنیم. ما اهل گفت‌و گو هستیم اما شرایطی داریم و این را به زودی اعلام خواهیم کرد. شما بداخلاقی کردید و از اخلاق طاغوتی استفاده کردید، اما ما شرایطی داریم که شما ادب شوید و مثل بچه آدم با ملت ایران مذاکره کنید


برپایی مراسم سوگواری امام هادی (ع)درحسینیه حضرت صاحب الزمان (عج)

سه سه شنبه شب  مراسم عزاداری وسوگواری به مناسبت شهادت امام هادی (ع) دهمین پیشوای مسلمین جهان در حسینیه وخیریه  حضرت صاحب الزمان(عج) اهالی اردیب مقیم تهران  واقع در خیابان 17شهریور جنوبی جنب سینما سایه کوچه منتظربرگزار گردید.در این مراسم  با حضور پرشورهمشهریان اعم از جوانان و پیر غلامان اهل بیت پس از اقامه نمازمغرب وعشاء باتلاوت آیاتی از قرآن شروع ودرادامه  دعای پرفیض توسل  و سپس زیارت جامعه کبیره قرائت گردید و در ادامه مداح اهل بیت عصمت و طهارت جناب آقای باقری به مدیحه سرایی و نوحه خوانی پرداخته ودرخاتمه باپذیرایی برسر سفره بابرکت اهل بیت مجلس خاتمه یافت .

اردیب نگین کویر: از تک تک دست اندرکاران ، بانیان واعضای هیئت امنای حسینیه که در برپایی  این مجلس تلاش کردند تشکر می نمایداجرکم عندا......


مسعود پزشکیان : هجوم عده ای به بیت مراجع و توهین به ساحت آنان فاجعه است

مسعود پزشکیان در گفتگو با خبرنگار آفتاب با اشاره به هجوم عده ای به بیت مراجع و توهین به ساحت آنان اظهارداشت: اگر این آدمهایی که این قبیل اقدامات را انجام می دهند به اسم رهبری چنین می کنند این برای کشور ما فاجعه است.
وی افزود: رهبر انقلاب بارها تاکید کرده است همه باید در چارچوب قانون حرکت کنند اگر قرار است در دفاتر مراجعی هم بسته شود این کار عامل اجرایی دارد نه اینکه عده ای خودسرانه وارد عمل شوند.
عضو فراکسیون خط امام (ره) تصریح کرد: این اقدامات خلاف قانون است و وصل آن به مقام معظم رهبری و با اسم طرفداران ایشان این حرکات را کردن فاجعه ای است که باید هرچه زودتر جلوی آن گرفته شود.
پزشکیان گفت: یک چنین اقداماتی همه چیز را زیر سئوال می برد.آیا آن عده ای که چنین کارهایی کردند
این اقدامات خلاف قانون است و وصل آن به مقام معظم رهبری و با اسم طرفداران ایشان این حرکات را کردن فاجعه ای است که باید هرچه زودتر جلوی آن گرفته شود. از قانون اجازه داشتند اگر من مجرم هستم آیا قانون باید مرا بگیرد یا مردم؟ وی با انتقاد از عدم جلوگیری از این گونه اقدامات و رواج اهانت به مراجع گفت: نیروی انتظامی در زمان انجام این حرکات کجاست؟


آیت‌الله جوادی آملی: تأکید بر استقلال حوزه از بودجه دولتی

آیت‌الله جوادی آملی ضمن تأکید بر استقلال حوزه از بودجه دولتی گفت: اگر حوزه می‌خواهد مستقل شود باید بگوید که ما از دولت بودجه‌ای نمی‌گیریم بلکه بودجه ما از ولایت فقیه است.

آیت‌الله عبد‌الله جوادی آملی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار جمعی از اعضای فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک میلاد امام محمد باقر‌(ع) با اشاره به اینکه اگر حوزه می‌خواهد مستقل شود باید بگوید که ما از دولت بودجه‌ای نمی‌گیریم بلکه بودجه ما از ولایت فقیه است، ابراز داشت: حوزه‌ی وابسته، رهبر، مرجع و استاد وابسته تربیت می‌کند چرا که نان وابستگی می‌آورد و کسی که به ما احسان کرده به او مدیون می‌شویم.

وی با بیان اینکه دولت حوزوی فخر است اما حوزه دولتی عیب است، خاطرنشان کرد: حوزه مستقل؛ رهبر و مرجع مستقل تربیت می‌کند و حوزه وابسته روحانیون وابسته تربیت می‌کند.

آیت‌الله جوادی آملی، نقش روحانیون در مجلس را مهم دانست و گفت: روحانیون مجلس باید رهبری فکری جامعه را در دست بگیرند تا بدین وسیله جامعه به سمتی کشانده نشود که عذاب الهی را در بر گیرد


رویای احداث جاده محورجندق- گرمساربه واقعیت می انجامدیانه؟

با بهره‌برداری از محور ملی جندق – گرمسار در کویر مرکزی ایران، فاصله شهرها و مناطق جنوب شرقی کشور به تهران 300 کیلومتر کمتر می‌شود.

هوشنگ عشایری مدیرکل راه و ترابری استان اصفهان در بازدید از راه‌های شهرستان‌های نائین و خور و بیابانک، روند ساخت محور جندق – گرمسار را خوب ارزیابی کرد و گفت: طول این طرح 260 کیلومتر است که زیرسازی 34 کیلومتری آن در حال اجرا است.

عشایری افزود: با بهره‌برداری از این طرح فصل جدیدی در بخش‌های سرمایه‌گذاری، توسعه معادن در منطقه، صنعت توریسم، کاهش سوخت و استهلاک وسایط‌نقلیه به وجود می‌آید. وی درخصوص محور بیاضه در شهرستان خور و بیابانک به اردکان گفت: فاصله 320 کیلومتری خور - یزد 60 کیلومتر کمتر است. مدیرکل راه و ترابری استان اصفهان با اشاره به بهسازی و روکش آسفالت محور نائین- انارک –خور – طبس (طریق‌الرضا) اعتبار اجرای این پروژه را در سال جاری 70 میلیاردریال ذکر کرد.

اردیب نگین کویر:اگردردوران حیات ما این رویامحقق گردد دست مریزاد داردالبته اگرراه وترابری استان سمنان هم رخصت بدهد بعدازآن اگر استانداری هردواستان موافق باشند واگر...... 


اعتراف ‌امریکا به‌شکست‌سالگرد22خرداد

«الک راس»‌ مشاور ارشد وزیر خارجه آمریکا ضمن اعتراف به افزایش قدرت سایبری ایران گفت که دولت ایران با مانیتور کردن و نفوذ در شبکه‌های ارتباطی جهانی انتظارات ما برای تظاهرات در سالروز انتخابات را بر باد داد.
به گزارش فارس، مؤسسه «مدیا اکسس پروجکت» (Media Access Project ) که در واشنگتن قرار دارد، به تازگی جلسه‌ای را با عنوان "سانسور آن‌لاین " برگزار کرد.
«الک راس» (Alec Ross) مشاور ارشد وزیر خارجه آمریکا در امور نوآوری در این جلسه با اشاره به رویکرد دولت ایران مدعی شد: در اتفاقات بعد از انتخابات، دیدیم که واقعاً مخالفت‌هایی با رسانه‌های جمعی سازماندهی شد، مردم در مناطقی که قبلاً از تجمع کردن در آنها هراسی نداشتند، بعد از انتخابات این ترس در آنها دیده شد.
راس( Ross) در این نشست با طرح این سؤال که «بین ژوئن 2009 و فوریه 2010 چه چیزی در ایران تغییر کرد»، گفت: در سالگرد انتخابات، بسیاری از مردم سراسر جهان انتظار یک رشته تظاهرات دیگر را داشتند اما این امر به دلایل متفاوتی به‌وقوع نپیوست.
مشاور ارشد وزیر خارجه آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد: یک دلیلش این است که دولت ایران به قدرت تکنولوژی‌های ارتباطی توجه کرد و توانایی‌اش را برای نفوذ، مانیتور کردن و دستکاری کردن در شبکه‌های ارتباطی جهانی افزایش داد، آن فضاهای اجتماعی کاملاً ناامن شد.


25خردادروز گل وگیاه

 ٢۵خرداد روز ملی گل را به کشاورزان و پرورش دهندگان گل و گیاه در جای جای سرزمین ایران تبریک و تهنیت عرض می نمایم .

گل یکى از آفریده‌هاى خداوندى است که از همان آغازین روزهاى خلقت بشر همراه و همدم او بوده است.بسیارى بر این عقیده‌اند که یکى از جلوه‌هاى زیباى طبیعت که نظر انسان را در ادوار مختلف به خود جلب کرده گل بوده است. بله ،‌گل این زیباى رنگارنگ که طراوت و نشاط به محیط مى‌بخشد.

 

گل تنها و یگانه گیاهى است که در فرهنگ ملل گوناگون جایگاه خاص و ویژه‌اى دارد. هر چند برخى از ملل به درخت اهمیت مى‌دهند، برخى دیگر به طبیعت سبز و برخى دیگر مثل ژاپنى‌ها به شکوفه‌ها اهمیت مى‌دهند، اما خب، اگر یک حساب سرانگشتى هم کنیم گل و زیبایى خاص آن در نزد ملل گوناگون از جایگاه بالاترى برخوردار است. شاید به این دلیل که گل لطیف است و به نوعى مى‌تواند نماد مهربانى باشد و شاید به این دلیل که در گل چرخش رنگ‌هاى گوناگون جریان دارد و این چرخش رنگارنگ رنگ‌ها منشورى از زیبایى و دلپذیرى را به نمایش مى‌گذارد. شاید هم به این دلیل گل عزیز است که در حساس‌ترین و زیباترین لحظات همراه وهمدم انسان بوده است هر چند شاید در این میان برخى را این گمان باشد که کشور هلند ، کشورگل است ولى باید توجه داشت با وجود این که سرزمین هلند بهترین محل براى پرورش گل و فروش آن است در کشورى چون ایران به گل صرفا به‌عنوان کالایى تجارى نمى‌نگرند بلکه به‌عنوان وسیله‌اى جهت التیام بخشیدن به دردهاى درونى یاد مى‌کنند که این از اهمیت بسار بالاى گل در نزد ایرانیان نشانه دارد .

بى‌تردید از چندین هزار سال قبل به این طرف ایرانیان زندگى خودشان را با گل آمیخته ساخته‌اند. در هنگام شادى و نشاط این دسته گل است که زینت بخش مجلس است. در لحظات غم واندوه نیز همین گل است که تسلاى روح آزرده در سوگ نشینان است و درهنگام ملاقات بیماران چند شاخه گل است که به روح آزرده بیمار آرامش مى‌بخشد. زمانى که صحبت از گل مى‌شود و اشاراتى از اثرات گل بر فرهنگ ایرانیان به میان مى‌آید حیف است که از ادب و عرفان فارسى سخنى به میان نیاید. چرا که درادب فارسى از دیرباز گل نقش و جایگاهى خاص داشته است. چنانچه به جرات مى‌توان گفت که در باب گل واثرات آن از جهات گوناگون میلیون‌ها بیت و قطعه‌ ادبى سروده شده است؛ فى‌المثل گاهى اوقات گل با نام نرگس نگران و تماشا کننده شقایق است،‌گاهى بنفشه نماد عابدى در باغ همیشه سبز است که در حال عبادت ونیایش خداوندى است به هر حال باز تاکید مى‌کنیم که امروز روز گل است و چه خوب است که ما به‌عنوان یک ایرانى ، یک مسلمان و یا نه یک انسان که صاحب عواطف و احساسات لطیف انسانى است با کاشت نهال گل در گلدانى کوچک و نگهدارى آن در خانه یا محل کارمان شادابی،‌لطافت و سرزندگى را به‌ خود و دیگران هدیه کنیم.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

شهادت دهمین اختر تابناک امامت، امام هادی علیه السلام تسلیت باد

امام هادی(ع)، ولادت و زندگانی:

 

نام : علی  لقب : هادی النقی  کنیه : ابوالحسن   نام پدر :محمد  نام مادر: سمانه مغربیه          تاریخ ولادت : 15 ذی الحجه یال 212 هجری  محل ولادت : مدینه طیبه  مدت امامت : 33 سال 

مدت عمر :42 سال

  تاریخ شهادت : 3 ماه رجب سال 254 هجری     

 علت شهادت: طعام زهر آلود

 نام قاتل : متوکل عباسی 

 محل دفن : سامراء          

   تعداد فرزندان : 4 پسر و 1 دختر

مختصری از زندگینامه امام هادی علیه السلام

زندگى ابو الحسن على الهادى ابن محمد الجواد ابن على الرضا ابن موسى الکاظم ابن جعفر الصادق بن محمد الباقر بن على زین العابدین بن الحسین بن على بن ابى طالب علیهم السلام.

شیخ در مصباح مى‏نویسد: روایت‏شده است که حضرت ابو الحسن على بن محمد عسکرى علیه السلام در روز 27 ذى حجه به دنیا آمد. سپس وى مى‏گوید: ابن عیاش گفته است: میلاد ابو الحسن ثالث روز دوم رجب بوده است. همچنین وى تولد آن حضرت را روز پنجم هم ذکر کرده است. شیخ گوید: ابراهیم بن هاشم قمى گفته است: ابو الحسن عسکرى علیه السلام در روز سه شنبه سیزدهم رجب از سال 214 هجرى دیده به دنیا گشود».

کلینى در کافى نویسد: آن حضرت در نیمه ذى حجه از سال 212 به دنیا آمد. البته برخى نیز روایت کرده‏اند که تولد آن حضرت در ماه رجب و در سال 214 بوده است. در کشف الغمة نیز گفته شده است که آن حضرت در روز جمعه پا به دنیا گذارد.
شیخ مفید گوید: «محل تولد آن حضرت در صریا، یکى از قراى مدینه بود».
نگارنده: در بسیارى از نسخ جاى ولادت آن حضرت را همین قریه و با همین املا نوشته‏اند و در برخى از نسخ ضبط آن به صورت‏«صربا» بوده است. البته نام چنین محلى نه در معجم البلدان و نه در هیچ یک از کتب لغت ذکر نشده است. تنها ابن شهر آشوب در مناقب، در بخش الجلاء و الشفاء، گفته است: صریا قریه‏اى است که موسى بن جعفر آن را به فاصله سه میلى از شهر مدینه بنا کرده است.

امام هادى علیه السلام به قولى در بیست و پنجم جمادى الاخره و به قول دیگر، در سوم رجب و به دیگر قول در روز دوشنبه بیست و هفتم جمادى الاخره در نیمه روز و در سال 254 هجرى، در شهر سامراء دیده از جهان فروبست. آن حضرت در روزگار خلافت معتز وفات یافت و بنابراین، عمر آن حضرت اندکى کمتر از چهل سال یا 41 سال و شش و یا هفت ماه بوده است. از این مدت، شش سال و پنج ماه با پدرش و 33 سال و چند ماه، به قولى نه ماه، پس از وى زیسته که این مدت را دوران امامت و خلافت آن حضرت محسوب کرده‏اند. آن امام علیه السلام دنباله خلافت معتصم و سپس خلافت واثق ، متوکل ، منتصر ، مستعین و معتز را درک کرد و در پایان حکومت معتمد، به شهادت رسید.

مدت اقامت آن حضرت در سر من راى، بیست ‏سال و چند ماه بود و پس از وفات، در خانه‏اش واقع در سر من راى به خاک سپرده شد.

ادامه مطلب
نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

فضایل ماه رجب و روزشمار این ماه

ماه رجب هفتمین ماه از ماههای قمری، ماهی بسیار شریف و از ماههای حرام است. رجب نام نهری است در بهشت که از عسل شیرین‌تر و از شیر سفیدتر است و هر کس در این ماه روزه دارد، از آن نهر آب می نوشد. به ماه رجب، رحب الأصب، یعنی ماه ریزش رحمت خداوند بر مردم نیز می‌گویند.
پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:«ماه رجب برای امت من «ماه استغفار» است. رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است. کسی که یک روز از ماه رجب را روزه گیرد، مستوجب خشنودی خداوند گردد، غضب الهی از او دور می‌گردد و دری از درهای جهنم به روی او بسته می‌شود.»

در حدیث دیگری آمده است که هر کس سه روز آن را روزه دارد بهشت بر او واجب گردد.
در ماه رجب دعاها و اعمال خاصی وارد است که مهمترین آنها « اعمال ایام البیض » (13 تا 15 ماه) و اعمال ام داوود و برنامه اعتکاف است.
این اعمال در کتاب شریف مفاتیح الجنان محدث قمی گردآوری شده است.
حوادث تاریخی و مذهبی بسیاری در ماه رجب روی داده است که در زیر به آن اشاره می‌شود:
ولادت حضرت امام محمد باقر علیه السلام در سال 57، امام محمد تقی علیه السلام در سال 195، میلاد امام علی علیه السلام در کعبه، مبعث پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم، شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام در سال 182 و شهادت امام علی النقی علیه السلام در سال 254، وفات ابراهیم فرزند پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم در سال دهم هجرت، وفات ابوطالب علیه السلام در سال دهم بعثت، رحلت حضرت زینب (بنا به نقلی) و درگذشت ابن سکیت، در سال 244 قمری.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

افزایش مراجعه به ماهواره

به گزارش خبرنگار اجتماعی جهان 45.4 درصد از مردم تهران بیننده ماهواره هستند که نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد پیدا کرده اند.
از این مقدار 40.9 درصد بیننده شبکه های فارسی زبان هستند و 14 درصد فقط شبکه خارجی می بینند.
میانگین زمان تماشای ماهواره 2 ساعت و 5 دقیقه است.
48.9
درصد از بینندگان ماهواره فارسی وان می بینند.همچنین از وقتی شبکه فارسی وان آمده است، مخاطب بی بی سی 30 درصد کاهش داشته است.
46.2
درصد از کسانی که فارسی وان می بینند، جذابیت را عامل اصلی برای مراجعه به این شبکه دانستند.
مطابق این نظرسنجی 48 درصد مخاطبان ماهواره، متنقاضی فیلم و سریال هستند.13 درصد دیدن شو، 6.6 درصد ورزش، 6.5 درصد هنر و 3.8 درصد برنامه های علمی را دلیل تماشای ماهواره ذکر کرده اند.
50.6
درصد از پرسش شوندگان گفتند که ماهواره با فرهنگ ما سازگاری ندارد و 34.8 درصد مخالفت کردند و گفتند که ماهواره منطبق با فرهنگ ما است.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

سالروز ولادت حضرت محمد باقر(ع)مبارک باد.

نام :محمد  کینه:ابوجعفر  لقب:باقرالعلوم  نام پدر:  علی(امام سجاد)   نام مادر:فاطمه(دختر امام حسن) 

 تاریخ تولد:  2صفر با 1رجب 57هجری  محل تولد:مدینه  دوران رهبری:19سال  مدت عمر: 57سال 

 تاریخ شهادت:  7ذی الحجه   114هجری  نام قاتل:ابراهیم بن ولیدبازهر      محل دفن:بقیع            

امام ابو جعفر،باقر العلوم،پنجمین پیشواى ما،جمعه  نخستین روز ماه رجب سال پنجاه و هفت هجرى در شهر مدینه چشم به جهان گشود. او را«محمد»نامیدند و«ابو جعفر»کنیه و«باقر العلوم»یعنى«شکافنده دانشها»لقب آن گرامى است.

به هنگام تولد هاله اى از شکوه و عظمت نوزاد اهل بیت را فرا گرفته بود،و همچون دیگر امامان پاک و پاکیزه به دنیا آمد.امام باقر (ع) از دو سو-پدر و مادر-نسبتبه پیامبر و حضرت على و زهرا علیهم السلام مىرساند،زیرا پدر او امام زین العابدین فرزند امام حسین،و مادر او بانوى گرامى«ام عبد الله» دختر امام مجتبى علیهم السلام است.

عظمت امام باقر (ع) زبانزد خاص و عام بود،هر جا سخناز والایى هاشمیان و علویان و فاطمیان به میان مىآمد او را یگانه وارث آنهمه قداست و شجاعت و بزرگوارى مىشناختند و هاشمى و علوى و فاطمیش مىخواندند.

ادامه مطلب
نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

زیباکلام:تقابل با هاشمی،شاهکار سیاسی احمدی‌نژاد بود

این که چرا آقای احمدی‌نژاد توانست آقای هاشمی را در تیر 84 شکست بدهد، یک دلیلش این بود که اصلاح‌طلبان در آن 8 سال که یک حالت سرخوردگی در بین مردم ایجاد کرده ‌بود.

به گزارش شبکه ایران، ویژه نامه رمز عبور (3) امروز در بخش آغازین خود با عنوان «سخت‌ترین رقابت» گفت‌وگویی با صادق زیبا کلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، انجام داده است که اهم این مصاحبه را در زیر می‌خوانید:

· انتخابات 3 تیر 84 نقطه عطفی بود به این معنا که بسیاری از کسانی که قبلا در رده های بالای مدیریتی کشور نبودند، آمدند و قدرت را به دست گرفتند.· در زمان آقای هاشمی رفسنجانی حاکمیت یک دست نبود. بخشی از قوه مجریه جریاناتی بودندکه با انقلاب آمده اند مثل کمیته ها، سپاه پاسداران و در مقابل جریانی که بعدها آنها را به عنوان روحانیون مبارز می شناسیم و دفتر تحکیم وحدت و انجمن اسلامی یعنی هم چپ اسلامی و هم راست اسلامی بودند.

· دولت میرحسین چپ بود. سیاست هایش چپ بود.

· این که چرا آقای احمدی‌نژاد توانست آقای هاشمی را در تیر 84 شکست بدهد من معتقدم که 2 دلیل داشت، یک دلیل عدم موفقیت، (دوست ندارم واژه شکست را به کار ببرم)، اصلاح‌طلبان در آن 8 سال که یک حالت سرخوردگی در بین مردم ایجاد کرده ‌بود ولی بخش

ادامه مطلب
نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

برگزاری اولین مراسم عزاداری در حسینیه وخیریه حضرت صاحب الزمان (عج)

هیئت متوسلین به حضرت مهدی (عج)درشب میلادباسعادت یگانه منجی عالم بشریت قائم آل محمدحضرت حجت (ع ) درسال 1366ه.ش.تاسیس وبه یمن این مناسبت خجسته به نام  متوسلین به حضرت مهدی(عج)نامگذاری شد.هدف از تاسیس این هیئت ،ایجاداتحادبیشتربین اهالی روستای اردیب مقیم تهران ،ترویج شعائردینی،آموزش قرآن کریم،ارتقاءسطح دانش مذهبی ودینی، بهره گیری ازتعالیم متعالی اهل بیت عصمت وطهارت بوده است .زمان برگزاری جلسات هیئت درشبهای جمعه  وبصورت سیار درمنزل اعضاءمحترم باآموزش وروخوانی قرآن کریم شروع وسپس برگزاری دعای کمیل زیارت عاشوراوبرحسب مناسبت، سخنرانی  میباشد.

با مددو استعانت از حضرت مهدی صاحب الزمان  (عج) وهمت هیئت امناوکمک تمامی همشهریان وافراد خیرحسینیه ای به مساحت تقریبی 170 متر واقع در خیابان 17شهریور جنوبی جنب سینما سایه کوچه منتظر خریداری گردید.اولین جلسه هیئت روز سه شنبه 7/2/89 مصادف با شب شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) باهمت خادمین هیئت باحضور همشهریان بر پا گردید که چندین عکس از این مراسم تقدیم حضور می گردد.

 تهیه کننده تصاویر :آقایان امیرمهدی و محمد جعفری  

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

چندتصویربهاری ازسروهاودشت سرسبزاردیب

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

صورتجلسه مشترک شورای اداری شهرستان خورو بیابانک در مورخ 16/2/89

الف – فصل آب و فاضلاب و کشاورزی :

1 – شرکت آب و فاضلاب استان موظف شد نسبت به مطالعه طرح فاضلاب شهرهای خور و جندق ظرف مدت 3 ماه اقدام نماید.2 – شرکت آب و فاضلاب استان موظف شد نسبت به تعویض خط انتقال آب چشمه بازیاب به خور به طول 70 کیلومتر مطالعه و پیگیری نماید.3 – مبلغ 000/000/000/3 ریال به منظور لایروبی و بازسازی قنوات شهرستان توسط سازمان جهادکشاورزی استان و مبلغ 000/000/000/2 ریال نیز توسط مدیریت بحران استان تا پایان سال 89 اختصاص یابد.4 – مقرر گردید توسط سازمان جهادکشاورزی نسبت به ایجاد مجتمع گلخانه‌ای در روستای بیاضه و مجتمع پرورش دام و طیور در شهرهای فرخی و جندق اقدام گردد.5 – مقرر گردید سازمان جهاد کشاورزی نسبت به راه اندازی مرکز تحقیقات خرما و شتر در شهرستان اقدام نماید.6 – مقرر شد یک دستگاه خودروی نیسان دو کابین توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خور و بیابانک واگذار گردد.

ب – فصل انرژی :

7 – مقرر گردید به منظور تقویت برق شهرستان و تأمین برق در مواقع اضطراری مطالعات رینگ برق خور به طبس توسط برق منطقه‌ای انجام شود.8 – مقرر گردید شرکت ملی گاز استان نسبت به اجرای مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری به استان مبنی بر گازرسانی به شهرستان خور و بیابانک پیگیری جدی بعمل آورد. 

ج – بهداشت و درمان :

9 – مقرر گردید مرکز فوریتهای پزشکی استان نسبت به استقرار پایگاه امداد جاده‌ای در محورهای خور به طبس (طریق‌الرضا) جندق به معلمان و خور به رباط پشت بام اقدام نمایند.10 – مقرر گردید دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تأمین پزشک و کادر پزشکی و تجهیزات مورد نیاز مراکز و خانه‌های بهداشت اقدام نمایند.

د – فصل راه و ترابری :.....

روی ادامه مطلب کلیک کنید                                 برگرفته از وبلاگ بچه کویر       

ادامه مطلب
نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

بدون شرح

 


بدون شرح


بدون شرح

 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

شور چشمی یا چشم زخم در روایات

از رسول گرامی اسلام روایت شده که روزی آن حضرت از قبرستان بقیع می‌گذشت و فرمودند: به خدا قسم بیشتر اهل این قبرستان به سبب چشم زخم در اینجا آرمیده‌اند.

 از امام صادق (ع) روایت شده است: اگر این قبرها شکافته شود هر آیینه می‌بینید که بیشتر مردگان به سبب چشم زخم مرده‌اند، زیرا چشم زخم حق است. آگاه باشید که پیامبر اکرم(ص) فرمودند:‌ چشم زخم حق است پس هر کس از سیرت و صورت برادر مسلمانش خشنود شد، خدا را یاد کند، زیرا وقتی خداوند را به یاد آورد، ضرری به برادر مؤمنش نمی‌رسد.

 

 درمان چشم زخم

 از امام صادق(ع) روایت شده که فرمود: کسی که چیزی از برادرش او را متعجب ساخت، بگوید: «تَبارکَ اللّه اَحسَن الخالقین» زیرا چشم زخم حق است.

 از رسول خدا (ص) روایت شده است: چشم زخم حق است، وقتی یکی از شماها به انسان یا حیوانی یا اشیاء دیگری که زیبا است بنگرد و تعجب نماید، بگوید: «آمنتُ بالله و صلی الله علی محمد و آله» پس از آن، اثر چشمش خنثی می‌شود.

تأثیر چشم زخم از دیر زمان مورد توجه بوده است، تجربیات روزمره و نقلهای تاریخی و دینی این اعتقاد را تقویت کرده اما در این میان خرافاتی هم شکل گرفته که باید برای رفع آنها تلاش کرد.

 آخرین آیات مبارکه سوره قلم که می فرماید "و آنان که کافر شدند چون قرآن را شنیدند چیزى نمانده بود که تو را چشم بزنند و مى‏گفتند او واقعا دیوانه‏اى است" به پیغمبر نازل شد تا از چشم زخم در امان باشد و استفاده از این آیه برای در امان ماندن از چشم زخم کاربردی است.

آیه 51 سوره قلم و آیة الکرسی برای استفاده علیه چشم زخم مورد تأیید قرار گرفت و طی آن به  کاربرد دعاهایی چون تعویذ و شرف الشمس که در مفاتیح نیز ذکر شده اشاره شد.

ادامه مطلب

جایگاه حجامت در طبّ سنتی کجاست؟

حجامت در درمان چه بیماری‌هایی به کار می‌رود ؟

  آیا استفاده ‌از فواید حجامت تنها برای درمان بیماری‌هاست ؟

آیا حجامت برای اطفال و نوجوانان نیز قابل توصیه‌است‌؟

حجامت نسبت به سایر روشهای درمانی متداول چه مزیت‌هایی دارد؟  

*   جایگاه حجامت در طبّ سنتی کجاست؟
تمامی‌بزرگان طبّ سنتی ایران از حجامت به عنوان یکی از ارکان مهم درمانی ذکر کرده‌اند. محمد زکریای رازی در کتاب «الحاوی»، شیخ الرئیس ابوعلی سینا در کتاب «قانون در طب»، سید اسماعیل جرجانی در کتاب «ذخیره خوارزمشاهی» و عقیلی خراسانی در کتاب «خلاصه‌الحکمه فی مجمع الجوامع» به شیوه گسترده‌ای پیرامون حجامت و کاربرد آن در درمان صحبت کرده‌اند و از حجامت برای درمان بیماری‌های فراگیر و مهمی‌مانند سکته قلبی، مالیخولیا، سردرد های میگرنی و بخشی از بیماری‌های پوستی بهره می‌گرفته‌اند. در طبّ اسلامی‌و منابع مذهبی نیز توصیه‌های فراوانی به‌ انجام حجامت شده‌است.
رسول اکرم(صلی االله علیه و آله و سلم) و ائمه‌اطهارعلیهم السلام خود حجامت می‌کرده‌اند و روش انجام آن را بیان فرموده‌اند و ویژگی‌‌های درمانی آن را برشمرده‌اند. در این زمینه بیش از پانصد روایت مطرح است که در کتاب «حجامت از دیدگاه‌اسلام» جمع آوری شده‌است.
یکی از مهمترین روایاتی که در زمینه حجامت در منابع معتبر روایی ذکر شده و در ذیل آیه یک سوره‌ مبارکه اسری در تفسیر المیزان و برخی از تفاسیر دیگر آمده‌است، حدیث زیر می‌باشد:
حضرت رسول اکرم(صلی االله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند:
«
در شب معراج وقتی که به آسمان هفتم صعود کردم بر هیچ ملکی از ملائک گذر نکردم مگر اینکه گفتند یا محمد حجامت کن و امتت را به حجامت کردن امر بفرما

همچنین در مورد ویژگی درمان حجامت حضرت رسول اکرم(ص) می‌فرمایند:
«
حجامت درمان همه بیماری‌هاست. »

حجامت در درمان چه بیماری‌هایی به کار می‌رود ؟
در منابع طب اسلامی‌و طبّ سنتی،  حجامت به عنوان یکی از ارکان مهم درمان ذکر گردیده‌است و بیماری‌های گوناگون را درمان می‌کند و به صورت اختصاصی در منابع طبّ اسلامی‌به شکل پیشگیرانه درمان همه بیماری‌ها شمرده شده‌است. موسسه تحقیقات حجامت ایران و شعب مختلف آن طی پژوهش‌های مستمر بر روی بیش از پانصد هزار بیمار،  تعداد 70 نوع بیماری را درمان نموده‌اند که تعدادی از آنها به قرار زیر می‌باشد:

ادامه مطلب

روز مادر بر تمامی مادران مبارک باد

روز مادر روزی است که به یادبود و افتخار مادران در کشورهای مختلف گرامی داشته می‌شود.

در ایران روز مادر و روز زن (به طور رسمی ۲۰ جمادی الثانی) که گفته می‌شود زادروز فاطمه زهرا دختر پیامبر اسلام است. از آنجا که این روز بر مبنای تقویم قمری است روز مشخصی نداشته و در طول سال در گردش است.

انگلستان، نخستین کشوری بود که روز مادر را بوجود آورد. در برخی از کشورهای غربی (ازجمله انگلستان) دومین یکشنبه ماه مه هر سال روز مادر نام می‌گیرد. این فکر توسط خانمی بنام جولیا واردهو به آمریکا برده شد و اولین روز ماه ژوئن به عنوان روز مادر تعیین گردید. در سال ۱۹۲۴ کنگره آمریکا دومین روز ماه مه را به عنوان روز مادر تعیین نمود. در ژاپن، زادروز همسر وقت امپراطور به عنوان روز مادر گرامی شمرده می‌شود. در ایران پیش از انقلاب ۱۳۵۷ روز مادر بر پایه گاهشمار ایرانی ۲۵ آذر به مناسبت روز تولد مادر شاه که منجر بوجود روز تشکیل بنیاد مادر و کودک شده بود.

خداوند در جای جای قرآن کریم، به تکریم و احترام پدر و مادر و احسان به آنان سفارش و در مواردی، احسان به والدین را در کنار عبادت حق می‌‌آورد، ولی با همه این توصیه‌ها، در جایی که از زحمات آن دو یاد می‌کند، تنها از دشواری‌هایی که مادر تحمل کرده، نام می‌برد و می‌فرماید: «ما انسان را سفارش کردیم که به پدر و مادرش نیکی کند، (خاصه مادر)، زیرا مادر، بار وجود فرزند را به سختی حمل کرده و به سختی فرو نهاده است.» بله آنجا که سخن از سختی‌ها و زحمات است، خداوند نام مادر را مخصوص بیان می‌دارد تا بلندای حق او بر فرزند، آشکار شود.

 


میلاد نور برشمابه ویژه مادران عزیز مبارک باد.

فاطمه زهرا (سلام الله علیها) بانوى دو سرا به هنگام ظهور اسلام و پس از بعثت پدرش پیامبر اکرم (ص) و در آن هنگام که قیام حیاتبخش اسلام به تازگى ظهور نموده و بر پایگاههاى پیروزى گام مى‏گذاشت، چشم به این جهان گشود.
فاطمه (سلام الله علیها) یادگارى از همسر عزیز محمد (ص) و خدیجه کبرى است، نخستین زنى بود که پیامبر (ص) با وى ازدواج کرد و نیز اولین زنى بود که در آغاز بعثت آن حضرت به وى ایمان آورد، و آیین خداییش را به جان خرید. خدیجه با مال سرشار خویش پایه‏هاى اسلام را استوار ساخت و با فداکاریش در راه تحقق نداى توحید و اسلام، از هیچ فداکارى دریغ نورزید. رسول خدا (ص) بر این فداکارى ارج نهاد و هیچ گاه او را از یاد نبرد.
به نقل مورخان شیعه فاطمه (سلام الله علیها) از چنین مادر بزرگوارى سه و یا پنج ‏سال بعد از بعثت پیامبر اکرم به دنیا آمد، اما اغلب مورخان اهل سنت ولادت آن بانوى دو سرا را پنج‏سال قبل از بعثت دانسته‏اند. به برخى از اقوال در این زمینه- از شیعه و اهل سنت- اشاره مى‏کنیم:
1- مرحوم کلینى مى‏نویسد: فاطمه زهرا (سلام الله علیها) پنج‏ سال پس از بعثت رسول خدا به دنیا آمد و 75 روز پس از رحلت آن حضرت در سن هیجده سالگى از دنیا رفت. (1)
2- ابن شهر آشوب چنین مى‏نویسد: فاطمه زهرا سلام الله علیها پنج‏سال بعد از بعثت در بیستم جمادى الثانى متولد گردید که مصادف با سه سال پس از وقوع معراج بود. حضرت هشت‏سال همراه پدر گرامیش در مکه زیست و سپس به مدینه مهاجرت کرد. عمر شریفش در زمانى که پیامبر (ص) از دنیا رفت، هجده سال و هفت ماه بود، و بعد از رحلت پدرش 72 یا 75 روز بیشتر زندگى نکرد. (2) طبرى در کتاب‏ (دلائل الامامه‏) (3) مرحوم مجلسى در بحار الانوار (4) ، علامه اربلى در کشف الغمه (5) ، قول فوق را در ولادت آن حضرت تایید کرده‏اند. روایاتى نیز در تایید این قول موجود است. به دلیل اختصار از نقل آنها خوددارى مى‏کنیم.
قول دیگر که از علماى اهل سنت نقل شده چنین است: ولادت فاطمه زهرا سلام الله علیها پنج‏سال قبل از بعثت پیامبر اسلام بوده است، زمانى که خانه کعبه را سیل خراب کرد و قریش کعبه را بنا مى‏نهاد.


سالروز قیام 15خردادگرامی باد.

  «روز پانزده خرداد، در عین حال که چون عاشورا، روز عزای عمومی ملٌت مظلوم است، روز حماسه آفرین پانزده خرداد، بزرگداشت ارزش های انسانی در طول تاریخ است.»  امام خمینی (ره )

در سال 1342 ه.ش عمال رژیم پهلوی با حمله به مدرسه فیضیه قم فجایع اسفناکی را در این مدرسه رقم زدند . پس از تصویب  لوایح ششگانه شاه  در جهت حمله به اسلام ، و بر پایی رفراندوم قلابی بسیاری از علما و مراجع عید آن سال را تحریم کردند و حضرت امام خمینى(ره) نیز به عنوان رهبر نهضت  عید نوروز سال 1342ه.ش را عزای عمومی اعلام فرمودندو نخستین اعلامیه خود را محرمانه براى بعضى از علماى شهرها فرستادند:

 

«خدمت ذی شرافت‏ حضرات علماء اعلام و حجج اسلام دامت‏برکاتهم. عظم الله - تعالى - اجورکم. چنانچه اطلاع دارید دستگاه حاکمه مى‏خواهد با تمام کوشش به هدم احکام ضروریه اسلام قیام و به دنبال آن مطالبى است که اسلام را به خطر مى‏اندازد لذا این‏جانب عید نوروز را به عنوان عزا و تسلیت‏ به امام عصر - عجل الله فرجه‏ الشریف - جلوس مى‏کنم و به مردم اعلام خطر مى‏نمایم، مقتضى است‏ حضرات آقایان نیز همین رویه را اتخاذ فرمایند تا ملت مسلمان از مصیبت‏هاى وارده بر اسلام و مسلمین اطلاع حاصل نمایند.

والسلام علیکم و رحمة‏الله وبرکاته‏  « روح‏ الله الموسوى الخمینى »

16 شوال‏1383ه . ق

 

روز دوم نوروز سال 1342 مصادف بود با  25شوال‏1383ه.ق،و شهادت امام‏ جعفر صادق(ع) . به همین مناسبت مراسم سوگوارى شهادت امام ‏صادق

ادامه مطلب

بیائید برای شهرستانمان یک نماینده بومی انتخاب کنیم

حالا که به همت مسئولین و خصوصا رئیس محترم جمهور بخش خور به شهرستان تبدیل شد و برای اینکه بتوانیم شهرستانمان را به نقطه ی مطلوبی برسانیم باید از همین الان که البته دیر هم شده افراد صاحب نام منطقه را که کم هم نیستند معرفی و از حالا تبلیغات را شروع کنیم . انشاالله بتوانیم نماینده ی شهرستان را هم از خود شهرستان انتخاب کنیم .( خوب همه به این نتیجه رسیدیم بعد از گذشت ۴دوره نمایندگی با نماینده هایی خارج از شهرستان ...........)( نگین ناسیونالیست! چون بلد نیستم با چه «سینی» نوشته می شود!! ) از دوستان عزیز خواهش می کنم هم افرادی را که شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارند در نظراتشون برامون بنویسند و هم نظرشون را در مورد این پیشنهاد ارسال کنند. 

برگرفته از وبلاگ چاه ملک در گذر زمان

اردیب نگین کویر   :امید است بتوانیم باکمک وبلاگهای منطقه به این امر جامعه عمل بپوشانیم ، تعیین نماینده از منطقه خودمان به هزاران دلیل بهتر است که چند نمونه ذکر می شود:

١- هرچه باشیم  کمتراز آقایون فعلی نیستیم ودرد منطقه رادانسته ونمی توانیم وعده سر خرمن بدهیم .

٢-لااقل هرکسی که باشد از خودمان است ومایه افتخار منطقه .

٣-می دانیم که من بعد بودجه تا انارک تمام نمی شودویه چیزهایی ته آن می ماند که در خوروبیابانک خرج شود.

۴- بالاخره می دانیم اگر بودجه و امکانات وجود نداردخود نماینده مجبور است سالی یک یا دوباردر منطقه وروستاها آفتابی شود

۵-منطقه آنقدرتحصیل کرده مرتبط با وکالت وحقوق ومدیریت دارد که نیاز به متخصص ....برای دفاع از حقوقشان در مجلس و قانونگذاری نباشد و هر فردی بتواند فراخور دانش وتخصصش به مملکت ومیهن خدمت نماید.

۶-منطقه بیابانک دارای نیروهای مستعد ودارای قابلیت اجرایی والایی بوده وهست  اگر خودمان رادریابیم .وکلایی مانند عامری و راجی و ....از این خطه بوده اند وبیشترین خدمت به آن منطقه هم در همین زمانها روی داده است.

٧-......


ثابت ثابتی (پیشکسوت ترین فرهنگی منطقه خوروبیابانک)به عرشیان پیوست.

بازگشت همه به سوی اوست

 

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک               دوسه روزی قفسی ساخته اند از بدنم

 

ثابت که قفس تن بر او سنگینی می کرد پر کشید و به عرشیان 

 پیوست.زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست هر کسی

 نغمه ی خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم

 آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

بانهایت تاسفو تأثر درگذشت همسری مهربان و پدری فداکار شادروان

ثابت  ثابتی

را به اطلاع کلیه بستگان، دوستان و آشنایان محترم رسانیده و این مصیبت را به همسر، فرزندان ایشان آقایان ابراهیم خلیل، اسماعیل، علی و محمدصادق، دختران داغدارش، کانون معزا خاندان ثابتی و عامری و کلیه بستگان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان و نزدیکان آن فقید سعید صبر جلیل خواستاریم.

 

وی عمری را در وزارت فرهنگ خدمت نمود و وعلاوه برمعلمی دارای طبع شعر و از شاعران برجسته منطقه خوروبیابانک بود که سرانجام در روز پنج شنبه 6/3/89 دنیا را بدرود گفت و در زادگاهش، روستای اردیب، به خاک سپرده شد. روح پاکش قرین و محشور با اهل بیت باد. در ذیل شعری از آن مرحوم در مدح حضرت محمد(ص)برگرفته از کتاب شهد شورستان تقدیم حضور می گردد.


مرغ دلم پر کشد که نغمه سرآید        نغمه ی مستانه در ثنای محمد(ص)

نیمه ی شعبان بود که نو گل زهرا       زاده شد از مادر از   برای     محمد

اصل وجودش دیانت است و امانت      صادق محض است از صفای محمد

آیت    بی   انتهای     کوثر   قرآن         معنی وحی است از خدای محمد

دامن نرگس شده معطر و میمون        از   قدم    طفل    دلربای    محمد

گشته منور جهان ز نور جمالش           هست   عیان  نور  لافتی   محمد

نور رخش نور پاک حضرت زهراست     ماه  جمالش  بود  لقای    محمد

نعره ی مردانه میزند چو به هیجا         صوت کلامش بود صدای  محمد

موفی عهد است نزد ایزد منان             گلبن   میثاق از   وفای   محمد

ختم  امامان  ولی  اکبر  اعظم             منجی عالم شد از ولای محمد

مقدم مسعود پاک مهدی موعود           باد  مبارک  به  پیشگاه  محمد

شاد و سرافراز باد شیعه اسلام          از نفس قدسی و دعای محمد

غرق گنه ثابت است وهست امیدش      تا که نصیبش شود سخای محمد

 


رابطه نماز صبح وسرطان!

 

براساس تعدادی از پژوهش‌های علمی انجام شده در مرکز پژوهش‌های ملی قاهره، خواندن نماز صبح در زمان مقرر خود، موجب فعال شدن کار سلول‌های بدن و جلوگیری از ابتلاء به ورم‌های سرطانی می‌شود.
دکتر سعید شلبی از اساتید این مرکز گفت: پژوهش‌ها موید این مطلب است که خواندن نماز صبح در زمان خود، به جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و هم‌چنین تنظیم کار هرمون‌های بدن و گردش خون کمک می‌کند.
وی افزود: بر اساس این پژوهش در زمان ادای نماز صبح، تمامی اعضای بدن در اوج فعالیت‌هایشان قرار دارند. به گونه‌ای که ترشح هرمون‌ها به ویژه آدرنالین که ترشح آن در ساعت 5 صبح شروع می‌شود، افزایش می‌یابد و به فعال شدن تمامی اعضای بدن و جلوگیری از ورم‌های سرطانی کمک می‌کند.
هم‌چنین هوای پاک صبحگاهی دارای مقادیر زیادی اکسیژن است که موجب فعالیت قلب، کاهش انقباضات رگ‌های خونی، تنظیم کار هرمون‌ها و بهبود فعالیت حافظه می‌شود.


سخنی با سرپرست فرمانداری شهرستان خوروبیابانک

جناب آقای فیروزی

سرپرست محترم فرمانداری شهرستان خوروبیابانک

با اهدای سلام و دعای خیر

خسته نباشید

از شواهد و اخبار مطلع شدیم پس از سفر  استاندار محترم استان اصفهان جناب آقای دکتر ذاکر اصفهانی شما تصمیم گرفته اید از ماشین در اختیار برای سرکشی به روستاهای اطراف استفاده نمایید.که جای بسی سپاس و تشکر دارد. اخیرا از روستای شهید پرور چاه ملک آن هم پس از نامه خانواده های معظم شاهد این روستا به استاندار محترم استان اصفهان دیدن نموده و از نزدیک با این خانواده ها ملاقات نمودید که اگر جنبه سفارش و دستور اداری از مافوق نداشته، جای بسی تشکر دارد .

جناب آقای فیروزی

 توقع اهالی شهرستان خوروبیابانک مخصوصا روستاهای تابعه از شما بعنوان نیروی بومی و صادق بیش از این می باشد منطقه خوروبیابانک برای پیشرفت و تعالی تلااش مضاعفی را میطلبد .تابحال اکثر منابع و امکانات بدلیل دوری راه  و .... تا به انارک می رسید تمام می شد و بدلیل عدم پیگیری مسئولان محترم ویا پشت کار بیشتر اهالی شهرستان نائین وانارک تمام کارخانه ها و منابع استانی در این مناطق سرمایه گذاری شده است.

لذا خواهشمنداست با استعانت از این بیت سعدی شیرازی:

     دریاب کنون که دولتت هست به دست           کین دولت وملک می رود دست به دست

 قدر خود و مردم روستانشین را بدانید شماکه از همان آب و خاک هستید خودتان قضاوت کنید نسبت به انارک ونائین و بافران و....توانسته اید برای منطقه مثمرثمر واقع شوید خودتان قضاوت کنید:

- حدودا 15 تا 16 روستا ظرفیت احداث یک کارخانه صنعتی نداشته ؟ آیا شما بعنوان بخشدار منطقه و اکنون سرپرست فرمانداری بعنوان یک فرد بومی اقدامی کرده اید؟

-شما از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی (آقایان رضوی و حسنی)که اکثرا رای آقایان محترم از آن ناحیه بوده است چنین درخواستی را داشته اید؟

- چرا در برابر این آقایان کوتاه آمدید؟شما نماینده دولت عدالت محور هستید باید در قبال کارهایتان پاسخگو باشید.

- در بکارگیری نیروهای بومی در شرکت پتاس و سایر معادن سنگ چه اقداماتی داشته اید؟

-تا به حال چند مرتبه از روستاهای شهرستان بازدید داشته اید و درد دل مردم راشنیده اید؟برای حل کدامیک از مشکلات روستاها از جمله فروش مدرسه موقوفه اردیب و همچنین مشکل آب ایراج و ... اقدام نموده اید؟

و .....

جناب آقای فیروزی  این قافله عمر عجب میگذرد

تمام این پست و مقامها گذران است و خوبیها و نیکی ها پابرجاست اگر من و شما به فکر آب و خاک خود نباشیم غریبه کاری برای ما نمی کند، فقط خاک و سنگ آن را به تبره کشیده و تاوان خسارت آن برای منطقه باقی خواهد ماند.

خدایا چنان کن سرانجام کار             تو خشنود باشی و ما رستگار

   و من ا... التوفیق

 


به بهانه حماسه سوم خرداد

دعاکنیدکه خداوندشهادت رانصیب شماکند.

 درغیراینصورت زمانی فرامی رسد که جنگ تمام می شودورزمندگان امروز سه دسته می شوند :

دسته ای به مخالفت باگذشته خود برمی خیزدوازگذشته خودپشیمان می شوند

 دسته ای راه  بی تفاوتی برمیگزینند ودر زندگی مادی خود غرق می شوند وهمه چیز رافراموش می کنند

دسته سوم به گذشته خود وفادارمیمانندواحساس مسئولیت می کنندکه از شدت مصائب و غصه ها دق خواهند کرد .                               شهید باکری

 بمناسبت روز بزرگداشت حماسه آزادی خرمشهرونمودغیرت ملی یادی می کنیم از شهیدان سرافراز روستای اردیب که منسوب  به این روستامی باشند: 

شهید احمد ثابتی فرزند حاج اسماعیل

شهید علی محتشم فرزند حاج حمدجعفر

 شهید جاویدالاثر اسماعیل فریدونی فرزند جلیل

 شهید ابراهیم فریدونی فرزند محمد

 مادر

تو بر مزار شهید عزیز خویش

یک دسته گل بیار

زیرا که من هنوز در این خوابگاه خویش

لب تشنه حیاتم

دل تشنه وطن

زیرا منی که رفته به این خواب جاودان

دلداده بهار و گل و سرو و لاله‏ام

 ای شهیدان
ما بعد از شما هیچ نکردیم!!!
لباس های خاکی تان را در میدان های
مین و لابه لای سیم خاردارها رها کردیم،عهدمان را شکستیم و دعای عهد را فراموش کردیم،زمان ندبه و سمات را گم کردیم.
شربت های
صلواتی را با نسیان بر زمین ریختیم و به عطش
خندیدیم.
بر تصاویر نورانی تان روی دیوارهای شهر رنگ غفلت پاشیدیم و پوستر تبلیغاتی نصب کردیم.
تاول شیمیایی
را از یاد بردیم و غیرت ها را به بهایی اندک فروختیم...
  
عشق را به بازی گرفتیم و از خونهایتان به راحتی گذشتیم....

 خدایا چنان کن سرانجام کار         تو خشنود گردی وما رستگار


حماسه خرمشهر

سوم خرداد نه تنها روز آزاد سازی خونین شهر عزیز که در حقیقت یک نماد و یک سمبل است؛ نماد غیرت و همیت ایرانی.

امروز سوم خرداد مصادف است با سالروز حماسه غرورآفرین فتح خرمشهر. سال 1361 بود که پس از عملیات پیروزمندانه فتح‌المبین در بهار، تنها با گذشت کمتر از 45 روز فرماندهان نظامی و مسئولان امنیتی و سیاسی‌، عملیات بیت‌المقدس را آغاز کردند. 

از آن زمام تا‌کنون و بی‌شک تا آینده‌ای نامشخص سوم خرداد، یادآور رشادت‌ها، جانبازی‌ها و سلحشوری‌ها و ایمان‌های پاک فرزندان ایران زمین خواهد بود، که حضوردشمن در خاک وطن را بر نتابیدند و با سلاح اعتقاد به قلب دشمن تا بن دندان مسلح زدند. 
سوم خرداد نه تنها روز آزاد سازی خونین شهر عزیز که در حقیقت یک نماد و یک سمبل است. نماد غیرت و همیت ایرانی. همان غیرتی که شاعر بلند آوازه پارسی‌ گوی به زیبایی سروده است: "چو ایران نباشد تن من مباد ".
هر ساله در آستانه سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر، و بخصوص با شنیدن نوای آشنا و نوستالژیک وجان نواز "ممد نبودی... " ذهن و دل هر ایرانی تلنگری می‌خورد و به یاد می‌آورد که اگر امروز در امنیت و آرامش ولو با وجود مشکلات روزمره، زندگی می‌کنیم، مرهون همین رشادت‌ها و جانبازی‌ها و شهادت‌هایی است که یک نسل پیش از ما آفریدند. درود می‌فرستیم به روح بلند بنیانگذار انقلاب اسلامی و سربازان وفادارش که در طول 8 سال دفاع مقدس حماسه‌ها آفریدند و شربت شهادت نوشیدند و آرزوی سلامتی می‌کنیم برای همه جانبازان و خانواده‌های ایثارگران و آزاده سرفراز.


به بهانه سالروز بزرگداشت ملاصدرا

محمد بن ابراهیم شیرازی ملقب به صدرالدین و مشهور به ملاصدرا یا صدرالمتالهین، در حدود سال 979 یا 980 هجری قمری در شهر شیراز متولد شد. پدرش ابراهیم بن یحیی قوامی یکی از وزرای دولت صفویه و مردی با نفوذ و ثروتمند بود که با نهایت کوشش به تربیت و تعلیم یگانه پسر خود کمر همت بست و در این راه از هیچ امری مضایقه ننمود. صدرالدین نیز از همان کودکی استعداد فوق العاده خود را نمودار ساخت و طی مدت کمی تحصیلات عمومی را به پایان رسانید. در آن زمان، پایتخت و مرکز علمی ایران، اصفهان بود و اکثر اساتید بزرگ در این شهر اقامت داشتند و در مدارس متعدد، شعب مختلف دانش را تدریس می کردند. ملاصدرا نیز برای کسب معرفت و تکمیل تحصیلات خود، شیراز را ترک گفت و عازم اصفهان شد.

محمد بن ابراهیم شیرازی ملقب به صدرالدین و مشهور به ملاصدرا یا صدرالمتالهین، در حدود سال 979 یا 980 هجری قمری در شهر شیراز متولد شد. پدرش ابراهیم بن یحیی قوامی یکی از وزرای دولت صفویه و مردی با نفوذ و ثروتمند بود که با نهایت کوشش به تربیت و تعلیم یگانه پسر خود کمر همت بست و در این راه از هیچ امری مضایقه ننمود. صدرالدین نیز از همان کودکی استعداد فوق العاده خود را نمودار ساخت و طی مدت کمی تحصیلات عمومی را به پایان رسانید. در آن زمان، پایتخت و مرکز علمی ایران، اصفهان بود و اکثر اساتید بزرگ در این شهر اقامت داشتند و در مدارس متعدد، شعب مختلف دانش را تدریس می کردند. ملاصدرا نیز برای کسب معرفت و تکمیل تحصیلات خود، شیراز را ترک گفت و عازم اصفهان شد.

ادامه مطلب