اردیب (ارابه) نگین کویر

کاریکاتور شورای امنیت و غزه

شورای امنیت سازمان ملل متحد که وظیفه اصلی آن حفاظت از امنیت و صلح بین‌المللی است ، با چشم پوشی از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و بی دفاع غزه عملا پشتیبان این جنایات بوده است.
به گزارش قدس کاریکاتور زیر که توسط یک کاریکاتوریست عرب به تصویر کشیده شده است به خوبی عمق دوگانگی معیارهای شورای امنیت در عمل به مهمترین وظیفه ذاتی اش در ازای بحرانهای مختلف جهان خصوصا فاجعه غزه را نشان می دهد

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

اندرحکایت آمبولانس و ...

به گزارش خبرنگار نایین نیوز، حسین حسنی، صبح امروز در آیین تحویل آمبولانس مدرن و جدید شهر انارک در میان استقبال پرشور مردم این شهر اظهار داشت: این آمبولانس با پیگیری‌های انجام گرفته و مساعدت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و به دلیل فرسوده بودن تنها دستگاه آمبولانس بخش انارک به این بخش اختصاص یافت

 

بچه کویر:آقای دکتر چرا این مساعدتهاو پیگیریها نسبت به روستاهای خوروبیابانک انجام نمی گیرد هر چند قبلا هم بارها گفته ایم که داشتن ودرخواست امبولانس برای ما تبدیل به یک جوک تکراری و بی مزه شده است آقای دکتر چند سال قبل در جمع ایراجیها  که برای هزارمین بار درخواست آمبولانس کردند فرمودندشما هم مانند مردم روستای بیاضه پول جمع کنید ویک آمبولانس بخریدالبته ناگفته نماند که آقا ی دکتر در اولین دوره که نماینده مجلس شدند وبه ایراج آمدند در پی در خواست مردم برای امبولانس گفتند یک امبولانس که برای این مردم خوب وزحمتکش چیز قابل داری نیست من تا چند ماه اینده این کار را انجام خواهم داد وهنوز که هنوز است قرار است این امبولانس برای روستای ایراج ودیگر روستاها برسد اما اصل ماجرا اینجاست جمعیت بیشتر رای بیشتر...یه روستای چند صد نفری دکتر وامبولانس وامکانات میخواد چکار ............

 آبشکوه: ضمن درج توضیحات بچه کویر و موافقت با آن اعلام میدارد که سوال اصلی اینجاست که آیا انارک بیشتر جمعیت دارد یا ١۴ روستای جنوبی شهرستان خور و بیابانک؟؟؟ و چرا به مردم بخش جنوبی خور بها داده نمی شود؟؟ آقای دکتر باور کنید که رای مردم خور و روستاهای جنوبی به شما بیشتر از نایین و بافران بود.باور کنید من که یک اردیبی هستم می توانم در پیشگاه خداوند شهادت بدهم که شما در اردیب بیشتر از کل انارک رای داشتید و اردیب در روستاهای جنوبی در رای آوردن شما متهم ردیف اول است.

اردیب نگین کویر:پیرو گفته های قبلی به همشهریان عزیز خودم پیشنهادمی کنم خودشان را اذیت نکنند وبه فکر راهکار برای آینده باشند آخه دکترحسنی نماینده شهرستان نائین وانارک و...می باشندومانباید ازایشان توقع بیشترازاین داشته باشیم چون شهرستان ما خوروبیابانک است.درضمن کارهای ایشان هم زیاد است(درمجلس ،بیمارستان و....)وهمچنین  باتوجه به انعکاس گفتاروسخنان ایشان توسط وبلاگهای منطقه که بنوعی حمایت است، این نقدهادرمورد آمبولانس و .... راه به جایی نمی بردمااصل موضوع راگم کردهایم وداریم به فرعیات دامن می زنیم شان و حرمت آدمی والاتر از این حرفهاست چرا نانمان راقرض بدهیم وبعد التماس کنیم  . وباید گفت:ازماست که بر ماست.زمان رای گیری سرزدن به هیئتهای تهران و حضوردرروستا و...طبیعی است.  اماساپورت شدن وجانبداری توسط خود مردم منطقه باعث میشود:1-سرمایه وبودجه تا انارک تمام می شود2- منطقه خوروبیابانک محروم از یک کارخانه اما در انارک ونایین .... 3-ایجادوقفه در ساخت راه گرمسار به جندق( آخه دیگه تردد از نائین به منطقه خوروبیابانک معقول نیست و انارک و ...از راه اصلی مسافران مشهدوبیرجندو خوروبیابانک دورمی افتد پس نباید به این زودیهاساخته شود.)4-و....  درنهایت خودمان باید به فکر منطقه امان باشیم .                                       

دست دردست هم دهیم به مهر         شهر خویش  را کنیم آباد 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

کاریکاتورخلیج همیشه فارس ایران


سالروز ولادت امام سجاد(ع)برشمامبارک باد.

 جشن میلاد همایون امام چارمین است
عید مولـود وصی رحمةٌ لِلعالمیـن است
عقل را کی می رسد تا وصف آن صورت نماید
مات برآن صورت و حیران ز صورت آفرین است
زینـت محـراب و منبـر از وجـود اوسـت، آری
آنـکـه در زهد و ورع آموزگار زاهدیـن اسـت

**********

کیست سجاد(ع)؟ :
اصل ایمان، پایه ی دین، قبله ی اهل ولایت
پیشوای قائمین و راکعین و ساجدین است
در عبادت، در اطاعت، در فتوّت، در سخاوت
مقتدای خاضعین و خاشعین و حامدین است

*میلاد نور مبارک*

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز بر دوستداران آن حضرت و برجانبازان عزیز مبارک

چهارم شعبان، سال‏روز ولادت پرچم‏دار بزرگ کربلا، حضرت عباس‏بن علی علیه‏السلام است. عباس‏بن علی علیه‏السلام در سال 26 هجری قمری، در مدینه، دیده به جهان گشود. وی در دامان امیرالمؤمنین علی علیه‏السلام و مادر گرامی‏اش به گونه‏ای پرورش یافت که به مظهر غیرت، ایثار و شجاعت، بدل گشت. عباس‏بن علی علیه‏السلام در طول حیات خویش از محضر پدر و برادرانش، بیشترین بهره را برد و جامع فضایل نیکو گردید. آن بزرگوار آن چه را از محضر آن سه امام معصوم آموخته بود، در کربلا آشکار ساخت و حماسه ساز نام‏آور عاشورای حسینی شد.

طلوع ماه در مدینه

عباس علیه‏السلام فرزند امیرالمؤمنین علی علیه‏السلام در چهارمین روز از شعبان سال 26 هجری قمری، دیده به جهان گشود. میلاد عباس، نوری دیگر به این هستی بخشید و دل‏های شیفتگان امیرالمؤمنین علی علیه‏السلام از شور و عشق، لبریز گشت. چهره‏ی علاقه‏مندان اهل‏بیت علیهم‏السلام را شبنم شادی فراگرفته بود و هریک برای دیدار نورسیده‏ی مولای خویش بر یکدیگر، پیشی می‏گرفتند. هنگامی که نسیم اذان و اقامه بر روان پاک و سپید این طفل نیک‏بخت فرو نشست، امام علی علیه‏السلام با واژه‏ای مهرآفرین، نام فرزند خود را عباس نهاد. عباس یعنی شیر بیشه‏ی شجاعت و قهرمان میدان نبرد.یاران! اینک به احترام قدم‏های پرصلابت عباس دلاور، عرشیان در گوش خاکیان، حدیث تهنیت می‏خوانند. این ولادت پرمیمنت بر شما نیز مبارک باد!

ابوالفضل ای وفاپرورده عشق
ابوالفضل ای همیشه زنده عشق
ابوالفضل ای توزینت بخش ایثار
ابوالفضل ای علمداروسپهدار
توشیرمرد علی، یل ام البنینی
به جز راه حسین راهی نبینی
تویی سقای نام آور ابوالفضل
تویی سردار، شیردلاور ابوالفضل
بنازم من بنامت ای ابوالفضل
که عباسم غلامت ای ابوالفضل

شعر:عباس ثابتی


سالروز ولادت امام حسین (ع)برشمامبارک باد.

 در سال چهارم هجرت (2)، جامعه نوپاى اسلامى با ولادت امام حسین علیه السلام به وجود یکى از قدسیان الهى زینت یافت .
فاطمه زهرا علیها السلام نوزاد فروزان را در قنداق زرد رنگى نزد سرور آفرینش (3)، پیغمبر اکرم صلى الله علیه و آله و سلم ، آورد و حضرت ضمن رهنمون دخت فروغمندش به استفاده از قنداق سفید، در گوش راست نو رسیده قدسى اذان و گوش چپ اقامه خواند و جبرییل علیه السلام فرود آمد و فرمود:

خداوند متعال ترا سلام رسانده و مى فرماید: از آن جا که على براى تو چون هارون به موسى است ، نوزاد را حسین که معادل عربى نام شبیر، فرزند هارون ، است نامگذارى کن  .

پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله و سلم روز هفتم ولادت ، گوسفندى را عقیقه فرمود و بعد از تراشیدن موى سر معشوق الهى ، به وزن موى او نقره (5) صدقه داد.

از آن جا که شیر فاطمه زهرا علیها السلام به جهت بیمارى خشک شده بود، حسین علیه السلام را نزد رسول اکرم صلى الله علیه و آله و سلم آورده و آن حضرت به مدت چهل روز با گذراندن انگشت مبارک ابهام و گاهى زبان مبارکش در دهان فرزند دلبندش و مکیدن او، حسین را سیر مى نمود و این سبب شد که گوشت و خون حسین علیه السلام از رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم بروید؛ از اینرو پیامبر خدا صلى الله علیه و آله و سلم فرمود که حسین از من است و من از حسینم

از بدو تولد، فرشتگان براى عرض تهنیت از یک سو و تسلیت از سوى دیگر به محضر رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم فرود مى آمدند.

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله و سلم در یکى از سفرهاى خود، در بین راه ایستاد و آیه استرجاع (انا لله و انا الیه راجعون ) را تلاوت فرمود و اشک ریخت و یاران حضرت از سبب گریه پرسیدند و حضرت فرمود:
جبرییل مرا از کربلا، کنار فرات که فرزندم حسین را آنجا مى کشند، خبر داد؛ گویا جایى را که به زمین مى افتد و دفن مى شود، مى بینم.
رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم پس از برگشت از سفر، بالاى منبر رفت و بعد از سخنرانى ، دست راست بر سر حسن علیه السلام و دست چپ بر سر حسین علیه السلام نهاد و سر به آسمان بلند کرد و فرمود:
بارالها! بى گمان محمد، بنده و پیامبر تست ؛ این دو پاک ترین و برترین خاندان و ذریه من هستند؛ جبرییل براى من خبر کشته و خوار شدن فرزندم ، حسین ، را بیان کرد. پروردگارا! شهادت او را مبارک گردان و او را سرور و سالار شهیدان قرار ده ؛ بارالها! قاتل و خوار کننده او را عاقبت به خیر مگردان
در اینجا مردم در مسجد ناله سر دادند و پیامبر خدا صلى الله علیه و آله و سلم فرمود:

آیا براى او گریه کرده و یاریش نمى کنید.

بجز از على که آرد پسرى ابوالعجائب

که علم کند به عالم شهداى کربلا را.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

نکته های آموزنده

محبت همه چیز را شکست می دهد و خود شکست نمیخورد .

تولستوی


 

ما ندرتاً درباره آنچه که داریم فکر می کنیم ، درحالیکه پیوسته در اندیشه چیزهایی هستیم که نداریم ".

شوپنهاور


 

آنکه می تواند ، انجام می دهد،آنکه نمی تواند انتقاد می کند.

 جرج برنارد شاو


 

لحظه ها را گذراندیم که به خوشبختی برسیم؛ غافل از آنکه لحظه ها همان خوشبختی بودند " .

علی شریعتی


 

تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، در هنر و ادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت " .

لویی پاستور


 

اگر در اولین قدم، موفقیت نصیب ما می شد، سعی و عمل دیگر معنی نداشت.

موریس مترلینگ


 

بهترین چیزها زمانی رخ می دهد که انتظارش را نداری.

گابریل گارسیا مارکز


 

لازم نیست گوش کنید، فقط منتظر شوید . حتی لازم نیست منتظر شوید ، فقط بیاموزید آرام و ساکن و تنها باشید... جهان آزادانه خود را به شما پیشکش خواهد کرد تا نقاب از چهره‌اش بردارید انتخاب دیگری ندارد؛ مسرور به پای شما در خواهد غلطید " .

فرانتس کافکا


 

اگر جانت در خطر بود بجای پنهان شدن بکوش همگان را از گرفتاری خویش آگاه سازی .

ارد بزرگ


 

کسی که دارای عزمی راسخ است ،جهان را مطابق میل خویش عوض می کند " .

گوته


 

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری، آنست که بعد از هر زمین خوردنی برخیزی" .

مهاتما گاندی


 

کسی به فرجام زندگی آگاه نیست ، خداوند هم نیازی به عبادت بنده ندارد " .

فردوسی خردمند


 

بیشترین تأثیر افراد خوب زمانى احساس مى شود که از میان ما رفته باشند " .

امرسون


 

از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش" .

آلبرت انیشتن


 

برای اداره کردن خویش ، از سرت استفاده کن . برای اداره کردن دیگران ، از قلبت " .

دالایی لاما


 

انسان باید از هر حیث چه ظاهر و چه باطن , زیبا و آراسته باشد " .

چخوف


 

لحظه ای که به کمال رسیدم و منور شدم ، تمام هستی کامل و منور شد " .

بودا


 

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید . پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند " . گراهام بل

 


بعثت پیامبررحمت وعدالت رابه شماعزیزان تبریک وتهنیت عرض می نمایم.

نگارمن که به مکتب نرفت و خط  ننوشت             به غمزه مساله آموز صد مدرس شد

بسم الله الرحمن الرحیم
اِقرَاباسم ربّک الّذی خلق*خَلَقَ الاِنسانَ من عَلَق*

بنام خداوند بخشنده ی مهربان
(ای محمد)قرآن رابه نام خدای آفریننده ی عالم برخلق بخوان
آن خدایی که آدمی راازخون بسته آفرید

سلام بر نبی اکرم،رسول خاتم،ابولقاسم محمدِمصطفی صلی الله علیه وعلی آله
روز تولددوباره ی اسلام وعیدمبعث حضرت رسول را تبریک گفته گرامی می داریم

وخورشیددوست داشت امروزازجایی دگرطلوع کند،شیفته ی چه شده بود نمی دانم،
هرچه بودازاین عالم نبود،دخمه ای به وسعت جهان ابدیت وبه دنجی سرسوزن که هیچ
نامحرمی رابه آنجاراه نیست،ازازل مختص همان لحظه پرداخته شده بود،به ناگاه تاریخ
ورق زیبایی رابرخودنگاشته دید...... اقراباسم ربک الذی خلق...... بخوان..بخوان..
محمدتومبعوث به رسالتی،رسالتی نه برای پادشاهی نه برای قدرت بل برای انذار وتبشیرتووآل تو همگی حجت خدابرروی زمین هستید،وچون نباشدنفس کشیدن یکی ازآل تو نباشدزمین وهرآنچه دراوست،

یارسول الله مدد
 اللهم صل علی محمدوآل محمد الطیبین الطاهرین

آقاجان یا صاحب الزمان ای حجت خدا برروی زمین ای بقیة الله الاعظم
روز مبعوث شدن جدّت رابه شماوسربازانت شادباش می گوییم وازمحضرشریفش انتظار
والتماس دعاداریم آقاجان شماکه مستجاب الدعوه هستی به جان مادرت آن مادرغم پرورت
دعا کن به راه راست هدایت شویم ودر کوره راه،راه به سلامت بگذرانیم

روز مَبْعَث بر پایهٔ باورهای اسلامی، روزی است که محمد، پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. در تقویم هجری قمری، ۲۷ رجب روز مبعث است.


شهادت امام موسی کاظم(ع) برشماتسلیت باد.

ابوالحسن موسی بن جعفر (ع) امام هفتم از ائمه اثنی عشر (ع) ونهمین معصوم از چهارده معصوم (ع) تولد آن حضرت در ابواء(محلی میان مکه و مدینه) به روز یکشنبه هفتم صفر سال 128 یا 129 ق واقع شد.

 

 به جهت کثرت زهد و عبادتش معروف به (العبد الصالح) و به جهت علم و فرو خوردن خشم و صبر بر مشقات و آلام زمانه مشهور به (الکاظم) گردید. آن حضرت به کنیه های ابو ابراهیم و ابو علی نیز معروف بوده است. مادر آن حضرت حمیده کنیزی از اهل مغرب یا اندلس (اسپانیا) بوده است و نام پدر حمیده را صاعد مغربی (بربری) گفته اند ..... برادران دیگر امام از این بانو اسحاق و محمد دیباج بوده اند. امام موسی الکاظم (ع) هنوز کودک بود که فقهای مشهور مثل ابوحنیفه از او مسئله می پرسیدند و کسب علم می کردند بعد از رحلت پدر بزرگوارش امام صادق (ع) (148 ق) در بیست سالگی به امامت رسید و 35 سال رهبری و ولایت شیعیان را برعهده داشت....

نجمه همسر امام:

 نجمه , مادر بزرگوار امام رضا(ع ) و از زنان مومنه , پارسا, نجیب و پاکیزه بود.حمیده ، همسر امام صادق (ع )، او را که کنیزى از اهالى مغرب بود، خرید و به منزل برد.

نجمه در خانه امام صادق (ع )، حمیده خاتون را بسیار احترام مى کرد و به خاطر جلال و عظمت او، هیچ گاه نزدش نمى نشست !روزى حمیده در عالم رویا، رسول گرامى اسلام (ص )را دید که به او فرمودند:اى حمیده ! نـجـمـه را به ازدواج فرزند خودموسى درآور زیرا از او فرزندى به دنیا خواهد آمد که بهترین فرد روى زمین باشد.پس از این پیام ، حمیده به فرزندش امام کاظم (ع ) فرمود: پسرم !.نـجـمـه بانویى است که من هرگز بهتر از او را ندیده ام ، زیرا در زیرکى و محاسن اخلاق ، مانندى ندارد.من او را به تو مى بخشم ، تو نیز در حق او نیکى کن .ثـمـره ازدواج امـام مـوسـى بـن جعفر(ع ) و نجمه ، نورى شد که در شکم مادر به تسبیح و تهلیل مـشـغـول بـود و مـادر از آن ، احـسـاس سنگینى نمى کرد وچون به دنیا آمد، دست ها را بر زمین گذاشت ، سر را به سوى آسمان بلندکرد و لب هاى مبارکش را به حرکت درآورد: گویا با خدایش رازو نیازمى کرد.پس از تولد امام هشتم (ع )، این بانوى مکرمه با تربیت گوهرى تابناک ، ارزشى فراتر یافت .

   فرزندان امام:

بنا به گفته شیخ مفید در ارشاد امام موسی کاظم (ع) سی و هفت فرزند پسر و دختر داشت که هیجده تن از آنها پسر بودند و علی بن موسی الرضا (ع) امام هشتم افضل ایشان بود از جمله فرزندان مشهور آن حضرت احمد بن موسی و محمد بن موسی و ابراهیم بن موسی بودند. یکی از دختران آن حضرت فاطمه معروف معصومه سلام الله علیها است که قبرش در قم مزار شیعیان جهان است. عدد اولاد آن حضرت را کمتر و بیشتر نیز گفته اند.

ادامه مطلب

نصایح زرتشت

   1. آنچه را گذشته است فراموش کن و بدانچه نرسیده است رنج و اندوه مبر

   2. قبل از جواب دادن فکر کن

   3. هیچکس را تمسخر مکن

   4. نه به راست و نه به دروغ قسم مخور

   5. خود برای خود، زن انتخاب کن

   6. به شرر و دشمنی کسی راضی مشو

   7. تا حدی که می توانی، از مال خود داد و دهش نما

   8. کسی را فریب مده تا دردمند نشوی

   9. از هرکس و هرچیز مطمئن مباش

  10. فرمان خوب ده تا بهره خوب یابی

  11. بیگناه باش تا بیم نداشته باشی

  12. سپاس دار باش تا لایق نیکی باشی

  13. با مردم یگانه باش تا محرم و مشهور شوی

  14. راستگو باش تا استقامت داشته باشی

  15. متواضع باش تا دوست بسیار داشته باشی

  16. دوست بسیار داشته باش تا معروف باشی

  17. معروف باش تا زندگانی به نیکی گذرانی

  18. مطابق وجدان خود رفتار کن که بهشتی شوی

  19. سخی و جوانمرد باش تا آسمانی باشی

  20. روح خود را به خشم و کین آلوده مساز

  21. هرگز ترشرو و بدخو مباش             

  22. در ماند انجمن نزد مرد نادان منشین که تو را نادان ندانند

  23. اگر خواهی از کسی دشنام نشنوی کسی را دشنام مده

  24. دورو و سخن چین مباش و نزدیک دروغگو منشین

  25. چالاک باش تا هوشیار باشی

  26. سحر خیز باش تا کار خود را به نیکی به انجام رسانی

  27. اگرچه افسون مار خوب بدانی ولی دست به مار مزن تا تو را نگزد و نمیری

  28. با هیچکس و هیچ آیینی پیمان شکنی مکن که به تو آسیب نرسد

  29. مغرور و خودپسند مباش، زیرا انسان چون مشک پرباد است و اگر باد آن خالی شود چیزی باقی نمی ماند.

 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۱٥
Comments نظرات () لینک دائم

تشکرازدهیاراردیب

اردیب نگین کویر:باتشکراز جناب آقای سعید رفیع دهیار روستایمان اردیب که دراین مورد برای روستازحمت کشیده اندامیدواریم من بعددرتمام زمیته ها ؟؟؟؟؟؟؟؟ هم کوشاباشند.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

بازهم موضوع مدرسه !

نقلی از وبلاگ نرگس خور

جناب آقای استاندار محترم

خواهشمند است بازرسی با دیانت و سیاست و کیاست فرستاده تا به یاوه ها رسیدگی نماید ولی مزدور نباشد که دنیا را به آخرت ترجیح دهد. هزینه او را تقبل می فرمایم . مشروط بر آنکه به دلیل عقل و شرع و دین و عرف قانع مان کند که چرا؛

1-  چرا مدرسه ای در مرکز شهر تعطیل می شود و دانش آموزا ن به مدارس حواشی شهر چون گوشت قربانی تقسیم می شوند ؟( محدوده مدارس روی نقشه معین شده است پیوست 2 )

2- چرا قبل از تصمیم به قربانی دانش آموزان انجمن اولیا مدارس ام البنین و دکتر شریعتی در جریان ماوقع و اصطلاح رایج امروز فتنه نبوده اند ؟

3- آقایان خود خوب بلدند چگونه ببرند و بدوزند و بپوشند . اگر این انجمن های اولیا بار اضافی بر دوش دولت دارد چرا حذف نمی شوند؟ و اگر جنبه درآمد زائی و مشورتی دارند چرا به آن بها داده نشد؟ آیا کسانی که این جلسات را برگزار می کنند این انجمن را مانع و تهدیدی برای منافع خود می دیدند که با آن ها مشورتی نشد؟   

4- آیا ساختمان مدارس را بدین شکل خالی کردن و در اختیار شرکت تعاونی مصرف و نیروی انتظامی قرار دادن هنر است و  از مستحبات و خود شیرینی در نزد دولت مردان است ؟

5- آیا اگر مشکل نام مدرسه است نمی توان آن را تغییر داد و دانش آموزان را این گونه قربانی نام ها  نکرد؟

6- آیا خداوندی که به نیت ها آگاه است در روز جزا به صدق و درستی آقایان در نزد خلق با دستان تهی و افکار بدون خدعه گواهی خواهد کرد؟

       خداوندا تو شاهد باش که آنچه تحریر شد برای رضای تو و خدمت به فرزندان کوچک دیارم بود که قربانی  امیال دنیوی می شوند. مگر نه اینکه به فتوای مرادم خمینی کبیر (ره) ایجاد زحمت برای دیگران حرام است. آیا گوشی و مسلمانی هست که ناله مظلوم را بشنود و او را دادرسی کند ؟

اردیب نگین کویر:درهمه جا باکمک خیرین مدرسه سازی می کنندوبه مکان آموزشی و فرهنگی بهامی دهند اما مسئولین منطقه ما از اتاق فکرشان مدرسه فروشی تراوش می کند. این کارآقایان بافروش مدرسه روستای اردیب آغاز شد که درحال پیگیری است زمانیکه زمین وقفی روستا که باهزینه وزارت فرهنگ سابق وباهمت مردم زحمت کش روستابناشده  بدون ضابطه وبدون اینکه سندی موجود باشد بفروش می رسددیگر چه توقعی دارید.               من ا...التوفیق

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

بدون شرح !

     هردم از این باغ بری می رسد                     تازه تر از تازه تری می رسد

تابلوهای معابر مزین به نام شهدا.انگارتابلوهاهم مثل یاد و راه آن عزیزان بدست فراموشی سپرده شده است.

به قول معروف تا ویرانی نشه آبادانی صورت نمی گیره ،کار خورده خورده ام زمان میبره .هروقت کل جدول وآسفاتها خراب شد یه دفعه بازسازی می شه .

اینهم حمام بهداشتی .بنظر، مسئولین می خوان بعنوان آثار باستانی ازش استفاده کنن .پس  اگر ١٠٠ سال قدمت پیداکنه میشه به ثبت داد. فکرکنم نزدیکه .

آقای عکاس این دیگه مشکل مسئولین شهر نیست .بذارید بندگان خدا کارشون راانجام بدهند کارآنها تخصصی است .اینهم بر می گرده به حرفه قصابی ها  نه شهرداری.

این جلبرگها هم نشانه دوستی با طبیعت وپرورش جلبرگهاست یعنی این کار رانباید بهاداد. 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

فرار به سوی خدا . حکایتی از حاج محمد اسماعیل دولابی

می‌گویند پسری در خانه خیلی شلوغ‌کاری کرده بود.

همه‌ی اوضاع را به هم ریخته بود.وقتی پدر وارد شد،

مادر شکایت او را به پدرش کرد.

پدر که خستگی و ناراحتی بیرون را هم داشت، شلاق را برداشت.

پسر دید امروز اوضاع خیلی بی‌ریخت است، همه‌ی درها هم بسته است،

وقتی پدر شلاق را بالا برد، پسر دید کجا فرار کند؟ راه فراری ندارد!

خودش را به سینه‌ی پدر چسباند. شلاق هم در دست پدر شل شد و افتاد.

شما هم هر وقت دیدید اوضاع بی‌ریخت است به سوی خدا فرار کنید. «وَ فِرُّوا إلی الله مِن الله»(۱)

هر کجا درمانده  شدید راه فرار به سوی خداست.

به نقل از حاج محمد اسماعیل دولابی


درباب امیدوناامیدی!


گستاخی پادشاه عربستان به ایران

بنا بر اعلام منابع فرانسوی، پادشاه عربستان در جریان دیدار اخیر خود با وزیر دفاع فرانسه در جده، اظهاراتی گستاخانه علیه ایران مطرح کرده است.
به گزارش فارس، روزنامه فرانسوی "فیگارو " در گزارشی به قلم "جورج مالبرونو " نوشت: پادشاه سعودی که روز گذشته با "باراک اوباما " رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد، در جریان دیدار اخیر خود با "اروه مورن " وزیر دفاع فرانسه در جده، بی آنکه حرفش را سبک و سنگین کرده و سپس بیان کند، اقدام به گفتن سخنی نسنجیده و اصطلاحا "نجویده " کرد.

وی روز 5 ژوئن جاری (15 خرداد) در دیدار با مورن اعلام کرد: «دو کشور در جهان هستند که شایستگی و لیاقت موجودیت را ندارند؛ یکی ایران و دیگری اسرائیل.

فیگارو افزود: این انتقاد تلخ ملک عبدالله از ایران و اسرائیل به عنوان دشمنان عربستان، از سوی دو منبع دیپلماتیک و نظامی فرانسوی در پاریس تأیید شده است اما مشخص نیست که واکنش وزیر دفاع فرانسه در زمان شنیدن این انتقاد از زبان پادشاه عربستان آن هم در نقطه اوج سفر دو روزه وی به این کشور و در حالیکه در میان مشتی از دیپلمات‌ها و عالی‌ رتبگان احاطه شده بوده، چه بوده است.

فیگارو ادامه داد: ملک عبدالله در این دیدار از ایران نیز بسیار خشمگین بود که این خشم وی از هراس و نگرانی‌های کشورش از تمایلات هسته‌ای تهران منشأ می‌گیرد که البته باید خصومت دیرینه و قدیمی ریاض و تهران به عنوان دو قطب اصلی جهان اسلام را نیز به آن افزود.

این روزنامه فرانسوی در پایان گزارش خود نوشت: با نگاهی اجمالی به گذشته در می‌یابیم که انتقاد شدید پادشاه عربستان از اسرائیل و ایران درست 15 روز پس از آن صورت گرفت که روزنامه انگلیسی "تایمز " در خبری از موافقت عربستان برای استفاده رژیم صهیونیستی از آسمان این کشور جهت حمله به ایران خبر داد که البته ریاض بلافاصله این ادعا را رد کرد.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم

شوخی یالثارات با دولت

هفته نامه یالثارات ارگان انصار حزب الله در ستون طنز شماره جدید خود مطلب طنزی درباره گرانی گوشت دارد که خواندنی و قابل تامل است.
به گزارش سرویس سیاسی «فردا» در  این مطلب با اشاره به تیترهای اخباری مربوط به افزایش قیمت گوشت به 17 هزار تومان و توزیع گوشت به قیمت ارزان تر در جنت آباد و الهیه و میرداماد تهران آمده است؛

الف) مهمترین راه حل مقابله با گرانی گوشت پیروی از ریاست جمهوری و اطرافیان خاص ایشان است! بنا به اخبار موثق از منبعی که نخواست نامش فاش شود ریاست محترم جمهور و دوستان نزدیک ایشان از زمان شروع گرانی گوشت تا به امروز در مسیر مبارزه با گرانی گوشت، سه وعده نان و پنیر میل می‌کنند و در طول 3 ماه اخیر هیچ دودی از مطبخ پاستور برنخاسته و اگر برخاسته، صرفاً دود ناشی از داغ کردن مفسدان اقتصادی بوده که برخی ناظران به غلط آن را دود کباب تشخیص داده‌اند!
طبق محاسبه هیأت محترم دولت اگر خط مشی دولت در مبارزه با گرانی گوشت از سوی اقشار آسیب‌پذیر جدی گرفته شود این مسأله خود به خود حل خواهد شد! (چون سایر اقشار قیمت گوشت را گران نمی‌دانند و از خرید گوشت کیلویی 17 هزارتومان احساس ناراحتی نمی‌کنند!)

ب) اینکه چرا باید گوشت به قیمت دولتی تنها در مناطق برخوردار و مرفه تهران مانند میرداماد و الهیه توزیع شود هم یک علت بیشتر ندارد و آن هم تلاش دولت در تألیف قلوب مخالفان است! اگر وقت جناب مشایی با پری‌رویان هنرمند می‌گذرد و اگر همین جور جرینگی میلیونی از بیت‌المال به پای آن‌ها ریخته می‌شود و اگر از «گلشیفته» و امثالش حمایت می‌شود، همه و همه در جهت تألیف قلوب مخالفان دولت است! و حالا هم دولت قصد دارد با توزیع گوشت ارزان در میان مرفهان و شمال شهری‌ها دل آنها را نسبت به دولت عدالت محور نرم کند! (همان‌طور که سیاست توزیع سیب‌زمینی در برخی مناطق دیگر رخ داده و به نتیجه رسیده بود!)

ج) در مورد سوم هم از قدیم گفته‌اند: هزار وعده خوبان یکی وفا نکند!

 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٤/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم

وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س)برشما عزیزان تسلیت باد.

 

السلام علیکِ یا زینب کبری السلام علیکِ یا بنت رسول الله
السلام علیکِ یا بنت امیرالمومنین (س)

صبر را مفهوم معنا زینب است/   کعبه غمهای دنیا زینب است

چون حسین است آفتاب شهر عشق/ماهتاب عالم آرا زینب است

نام : زینب (س)    نام پدر : حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع)نام مادر : حضرت فاطمه زهرا (س) ناریخ ولادت :  روز پنجم جمادی الاولی سال پنجم یا ششم هجری قمری محل تولد : مدینهکنیه : ام الحسن و ام الکلثوم القاب : صدیقه الصغری، عصمة الصغری، ولیه الله العظمی ، ناموس الکبری ، شریکةالحسین (ع) ، کامله ، فاضله و...همسر : عبدالله فرزند جعفر بن ابیطالب تعداد فرزندان : 3 پسر ( علی ، عون ، جعفر ) و1 دختر ( ام الکلثوم ) وفات : شب یکشنبه 15 رجب سال 63 هجری قمری محل دفن : شام

 

آه از دل زینب (١)

درسینه زسودای تو خون شد دل زینب        آه از دل زینب

جزاشک جگرگون چه بود حاصل زینب         آه ازدل زینب

ای بهر  بلا برسر  این قوم  دل  افکار          طوفان فنابار

آسان شوداز مرگ مگر مشکل زینب          آه از دل زینب

تن بی سروازخون گلو، قطعه یاقوت           نه تخت ونه تابوت

تابوت کفن، گور سزد، محفل  زینب            آه از دل زینب

باداغ تو روزی که روداین تن غمناک            دلخون شده درخاک

آتش عوض  سبزه دمد از گل زینب            آه از دل زینب

زین شعله جانسوز که از آتش بیداد           در خشک وتر افتاد

چون خانه پر دود بود  محفل زینب              آه از دل زینب

 بادست تهی باز شود سائل زینب             آه ازدل زینب 

 

١-از نو حه های سنتی و قدیمی می باشد که هر سال در مراسمهای عزاداری محرم در روستایمان اردیب خوانده می شود.


وصیت نامه شهید دکتر بهشتی

وصیت نامه شهید  دکتر بهشتی

اینجانب محمد حسینی بهشتی، دارنده شناسنامه شماره 13707 از اصفهان وصیت می کنم به همسرم و فرزندانم و سایر بستگانم که: 

در زندگی بیش از هر چیز به فروغ الهی که در دل انسانهاست اهمیت دهند و با ایمان به خدای یکتای علیم، قدیر، سمیع، بصیر، رحمان و رحیم و پیامبران بزرگوارش و پیروی از خاتم پیامبران و کتابش قرآن و از ائمه معصومین سلام ا... علیهم اجمعین و اهتمام به ذکر و یاد خدای و نماز با حضور قلب، روزه، عبادات دیگر و انفاق و ایثار و صدق و جهاد بی امان در این راه و حضور پیگیر در جماعت و انس با مردم راه سعادت را به روی خود باز گردانند.  

و وصیت می کنم که پس از ارتحال من بسوی خدا یک سوم از خانه مسکونی ام در تهران، قلهک، خیابان تورج، کوچه منطقی 8 و 9 و اثاث خانه متعلق به همسرم خانم عزت‌الشریفه مدرس مطلق است و از خدای متعال برای او و فرزندانم سعادت در راه خدا زیستن را خواستارم.

27 رجب 1400 هجری محمد حسینی بهشتی  

جلسه آخر و لحظه شهادت دکتر بهشتی   

تصویر زیر قبلا هم در وبلاگ قرار گرفته بود که مربوط به نماز آخر دکتر یک ربع قبل از شهادتشونه که البته شهدا همون طور که مرحوم فردوسی پور می فرمایند(جز چند نفر در عکس مشخصه)قبلا نماز خونده بودند و دکتر کمی دیر رسیده بودند و افرادی که جز کادر مرکزی و داخل جلسه نبودند با دکتر نمازخواندند.


به بهانه گرامیداشت 7تیرو یادی از شهید دکتر شمس‌الدین حسینی نائینی

شهیددکترشمس الدین حسینی نائینی (نماینده نائین)

سال و محل تولد: 1312 در سلطان نصیر نائین

میزان تحصیلات حوزه: سطح

میزان تحصیلات جدید: دکترای الهیات 

مشاغل قبل از پیروزی انقلاب: تدریس

مشاغل بعد از پیروزی انقلاب: کارشناس مسایل دینی در امور تربیتی و سازمان تحقیقات و برنامه‌ریزی آموزشی – نمایندگی مجلس شورای اسلامی

تالیف و ترجمه: مقایسه نیایش شیعه با سایر ادیان – جهان در اسلام و مقالات تربیتی

نام و شغل پدر: سیدرضا روحانی            محل دفن: تهران

تولد تا جوانی
سید رضا در یکی از روزهای سال 1312 خسته از تلاش روزانه به خانه بازگشت، صدای نوزاد شادمانی و شور عجیبی در این خانه سادات در بخش سلطان نصیر شهرستان نائین ایجاد کرده بود. پدر کودکش را به آغوش گرفت و نام سید شمس الدین را بر او نهاد. شمس الدین دوران کودکی را در خانواده مذهبی و تحت اشراف پدرش سپری کرد تا اینکه مشیت الهی بر این قرار گرفت تا در سن چهار سالگی از نعمت ذی قیمت او محروم شود. با مرگ پدر، سید شمس الدین و خواهر کوچکترش، تحت سرپرستی مادر بزرگش قرار گرفتند. وی از کودکی طعم رنج و مشقت را کشید و در میان مردم محروم زندگی کرد و از نزدیک با دردهای آنان آشنا شد.

ادامه مطلب ...

ادامه مطلب

جشن میلاد امیرالمومنین علی(ع)در حسینیه وخیریه حضرت صاحب الزمان(عج)

  جمعه  شب 4/5/89 مراسم میلادباسعادت مولی الموحدین امیرالمومنین علی (ع) اولین  امام شیعیان جهان در حسینیه وخیریه  حضرت صاحب الزمان(عج) اهالی اردیب مقیم تهران  واقع در خیابان 17شهریور جنوبی جنب سینما سایه کوچه منتظربرگزار گردید.در این مراسم  با حضور پرشورهمشهریان اعم از جوانان و پیر غلامان اهل بیت پس از اقامه نمازمغرب وعشاء باتلاوت آیاتی از قرآن شروع بامداحی و مدیحه سرایی و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر کمالی ادامه یافت ودرخاتمه باپذیرایی برسر سفره بابرکت اهل بیت مجلس خاتمه یافت .

اردیب نگین کویر: از تک تک دست اندرکاران ، بانیان واعضای هیئت امنای حسینیه که در برپایی  این مجلس تلاش کردند تشکر می نمایداجرکم عندا....


پدرم روزت مبارک باد .

روز پدر برای بزرگداشت ارزش پدر در خانواده در کشورهای گوناگون جشن گرفته می‌شود.

در بیشتر کشورهای جهان سومین یکشنبه ژوئن روز پدر است.

در ایران پس از انقلاب سال ۱۳۵۷، بر پایه گاهشماری قمری زادروز علی، پیشوای نخست شیعیان روز پدر نامیده شده‌است.

ای تکیه گاه محکم من، ای پدر جان ، ای ابر بارنده ی مهر و لطف و احسان ،ای نام زیبایت همیشه اعتبارم، خدمت به تو در همه حال، هست افتخارم.


میلادباسعادت امام علی (ع) مبارکباد.

میلاد با سعادت مولود کعبه مولی الموحدین ،امیرالمومنین، امام علی)محضر امام عصر و الزمان، امام الانس و الجان حجت ابن الحسن العسکری حضرت مهدی عجل الله تعالیفرج و تمام عاشقان حضرت تبریک وتهنیت باد

تولد و نسب
علی ابن ابیطالب، امام اول تشیع و داماد، پسرعمو و برادر دینی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم است. کنیه اش "ابوالحسن" است و القاب مختلفی همچون امیر المومنین دارد. امام علی چهارمین خلیفه اسلامی است. امام علی در روز جمعه سیزدهم رجب سال سی ام پس از عام الفیل (ده سال قبل از بعثت محمد) در مکه، در داخل کعبه به دنیا آمد. هیچ کس قبل از او و بعد از او، در این خانه خدا تولد نیافته است و این نشانگر موهبت و احترام و توجه خاص خداوند به وجود علی و بیانگر مقام بسیار ارجمند اوست. حضرت علی نخستین فرزند خانواده هاشمی است که پدر و مادر او هر دو فرزند هاشم هستند. پدرش ابوطالب فرزند عبدالمطلب فرزند هاشم است و مادر او فاطمه بنت اسد فرزند هاشم می باشد. خاندان هاشمی از لحاظ فضائل اخلاقی و صفات عالیه انسانی در قبیله قریش و در دیگر طوایف عرب، زبانزد خاص و عام بوده است. فتوت، مروت، شجاعت و بسیاری از فضایل دیگر اختصاص به بنی هاشم داشته است.

ادامه مطلب