اردیب (ارابه) نگین کویر

شرح حال رجبعلی نکوگویان

زندگی
عبدصالح خدا "رجبعلی نکوگویان" مشهور به جناب شیخ و شیخ رجبعلی خیاط در سال 1262 هجری قمری در شهر تهران دیده به جهان گشود.پدرش مشهدی باقر یک کارگر ساده بود ،هنگامی که رجبعلی دوازده ساله شد پدر از دنیا رفت و رجبعلی را که از خواهر و برادر بی بهره بود تنها گذاشت.مادرش نقل می کند:هنگامی که تو را در شکم داشتم شبی پدرت غذایی را به خانه آورد خواستم بخورم دیدم که توبه جنب و جوش آمدی و با پا برشکمم می کوبی،احساس کردم که از این غذا نباید بخورم ، دست نگه داشتم و از پدرت پرسیدم...؟پدرت گفت حقیقت این است که این ها را بدون اجازه از مغازه ای که کار می کنم آورده ام ! من هم از آن غذا مصرف نکردم.این حکایت نشان می دهد که پدر شیخ ویژگی قابل ذکری نداشته است .از جناب شیخ نقل شده است که : احسان و اطعام یک ولی خدا توسط پدرش موجب آن گردیده که خداوند متعال او را از صلب این پدر خارج سازد.شیخ پنج پسروچهار دختر داشت که یکی از دخترانش در کودکی از دنیا رفت .
خانه شیخ
خانه خشتی و ساده شیخ که از پدر به ارث برده بود در خیابان مولوی کوچه سیاهها(شهیدمنتظری)قرارداشت.وی تاپایان عمردرهمین خانه محقر زیستفرزندش می گوید: هر وقت باران می آمد باران از سقف منزل ما به کف اتاق می ریخت روزی یکی از امرای ارتش با چند تن از شخصیتهای کشوری به خانه ما آمده بودند ما لگن و کاسه زیر چکه های باران گذاشته بودیم،او وضع زندگی ما را که دید رفت دو قطعه زمین خرید و آنها را به پدرم نشان داد و گفت: یکی را برای شما خریدم و دیگری را برای خودم.پدرم گفت: آنچه داریم برای ما کافیست.یکی دیگر از فرزندان شیخ می گوید: من وقتی وضع زندگیم بهترشد به پدرم گفتم آقاجان من چهارتومان دارم و این خانه را که خشتی است شانزده تومان می خرند،اجازه دهید در شهباز خانه ای نو بخریم .شیخ فرمود: هروقت خواستی برو برای خود بخر برای من همین جا خوب است پس ازازدواج طبقه بالای خانه راآماده کردیم وبه پدرم گفتم:پدر جان افراد رده بالا به دیدن شما می آیند، دیدارهای خود را در این اتاق ها قرار دهید فرمود: نه،هرکه مرا می خواهد بیاید این اتاق،روی خرده کهنه ها بنشیند،من احتیاج ندارم. این اتاق ،اتاق کوچکی بود که فرش آن یک گلیم ساده و در آن یک میز کهنه خیاطی قرار داشت.نکته جالب این است که چدین سال بعد ،جناب شیخ یکی از اتاق های منزلش را به یک راننده تاکسی به نام مشهدی یدالله ماهیانه بیست تومان اجاره داد تا این که همسرش وضع حمل کرد و دختری به دنیا آورد که مرحوم شیخ نامش را معصومه گذاشت هنگامی که در گوش نوزاد اذان واقامه گفت یک دو تومانی پر قنداقش گذاشت و فرمود: آقا یدالله حالا خرجت زیاد شده از این ماه به جای بیست تومان هجده تومان بدهید

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۳۱
Comments نظرات () لینک دائم

دعاى روز یازدهم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ حَبّبْ الیّ فیهِ الإحْسانَ وکَرّهْ الیّ فیهِ الفُسوقَ والعِصْیانَ وحَرّمْ علیّ فیهِ السّخَطَ والنّیرانَ بِعَوْنِکَ یا غیاثَ المُسْتغیثین.

خدایا دوست گردان بمن در این روز نیکى را و نـاپسند بدار در این روز فسق ونافرمانى  را وحرام کن بر من در آن خشم وسوزندگى را به یاریت اى دادرس داد خواهان.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۳۱
Comments نظرات () لینک دائم

عملیات انتقال سوخت هسته‌ای در نیروگاه بوشهر آغاز شد.

عملیات انتقال سوخت هسته‌ای به داخل ساختمان رآکتور بوشهر دقایقی پیش با حضور صالحی و سرگئی کرینکو آغاز شد.
 عملیات انتقال سوخت هسته‌ای به داخل ساختمان رآکتور بوشهر امروز (شنبه) با حضور علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و سرگئی کرینکو رئیس آژانس انرژی اتمی روسیه (روس اتم) در نیروگاه بوشهر آغاز شد.
در این مراسم «ولادیمیر کوتین» رئیس نظام ایمنی روسیه و بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز حضور دارند.
سوخت نیروگاه بوشهر برای اولین بارگذاری شامل 163 مجتمع سوخت می‌باشد که پس از استقرار در ساختمان رآکتور و انجام بازرسی‌های لازم به داخل قلب رآکتور منتقل می‌شود.
انتقال سوخت هسته‌ای به داخل ساختمان رآکتور بیانگر این مهم می‌باشد که نیروگاه اتمی بوشهر با انجام موفق کلیه آزمایشات بر روی سیستم‌ها و تجهیزات اصلی رآکتور طی یک سال گذشته آماده راه‌اندازی می‌باشد.
سوخت نیروگاه اتمی بوشهر در نیمه دوم سال 86 به نیروگاه حمل شد که تا پیش از این در محفظه‌های ویژه‌ای در انباری مخصوص نگهداری می‌شد. پس از انتقال سوخت به داخل ساختمان رآکتور به منظور فراهم کردن امکان بازرسی فنی، سوخت از داخل محفظه‌های ویژه خارج و در مکان‌های پیش‌بینی شده مستقر می‌شود.
با انتقال سوخت به داخل قلب رآکتور (محفظه تحت فشار) مراحل راه‌اندازی رآکتور آغاز خواهد شد.

ادامه مطلب

دعاى روز دهم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اجْعلنی فیهِ من المُتوکّلین علیکَ واجْعلنی فیهِ من الفائِزینَ لَدَیْکَ واجْعلنی فیهِ من المُقَرّبینَ الیکَ بإحْسانِکَ یاغایَةَ الطّالِبین.

خدایا قرار بده مرا در این روز از متوکلان بدرگاهت ومقرر کن در آن از کامروایان حضرتت ومقرر فرما در آن از مقربان درگاهت به احسانت اى نهایت همت جویندگان


دعاى روز نهم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اجْعَلْ لی فیهِ نصیباً من رَحْمَتِکَ الواسِعَةِ واهْدِنی فیهِ لِبراهِینِکَ السّاطِعَةِ وخُذْ بناصیتی الى مَرْضاتِکَ الجامِعَةِ بِمَحَبّتِکَ یا أمَلَ المُشْتاقین.

خدایا قرار بده برایم در آن بهره اى از رحمت فراوانـت وراهنمائیم کن در آن به برهان وراههاى درخشانت وبگیر عنانم به سوى رضایت همه جانبه ات بدوستى خود اى آرزوى مشتاقان.

 

 


دعای روز هشتم ماه رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اَللّهُمَّ ارْزُقْنى فیهِ رَحْمَةَالاْیْتامِ وَاِطْعامَ اْلطَّعامِ وَاِفْشآءَ السَّلامِ وَصُحْبَةَ الْکِرامِ بِطَوْلِکَ یامَلْجَاَ الاْمِلینَ

خدایا روزیم گردان در این ماه مهرورزى نسبت به

یتیمان و خوراندن طعام و به آشکار کردن سلام و هم نشینى با کریمان به فضل و کرمت اىپناه آرزومندان


دعاى روز هفتم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اعنّی فیهِ على صِیامِهِ وقیامِهِ وجَنّبنی فیهِ من هَفَواتِهِ وآثامِهِ وارْزُقْنی فیهِ ذِکْرَکَ بِدوامِهِ بتوفیقِکَ یا هادیَ المُضِلّین.

خدایا یارى کن مرا در این روز بر روزه گرفتن وعبـادت وبرکنارم دار در آن از بیهودگى وگناهان وروزیم کن در آن یادت را براى همیشه به توفیق خودت اى راهنماى گمراهان

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

به بهانه سالروز ورودآزادگان سرفراز به میهن

سالگرد ورود آزادگان سر افراز به میهن مقدس جمهوری اسلامی را گرامی می داریم 

26 مرداد 1369، برگی دیگر از تقویم انقلاب ورق خورد و یوم اللّه دیگری متولّد شد. ثانیه های انتظار به کندی می گذشت. شهر به استقبال پرنده های مهاجر آمده بود که در سال های سخت هجران از وطن، بال و پر خود را در زیر شکنجه های کفر شکسته بودند. البته هرچند جسم آنان دربند بود، ولی هیچ گاه روح و اندیشه بلندشان تسخیر نشد و قلبشان به یاد دین و ایمان و آسمان وطن می تپید. 26 مرداد روز بازگشایی قفس ما بود، روز شادمانی شهر و مردم، روز شادباش و تبریک، روز وصل و دیدار. آغوش وطن گشوده شده بود و فوج فوج مردانگی در آن جای می گرفت به راستی کدامین ساعت می تواند شکوه آن لحظات را در خود بگنجاند و کدامین تقویم می تواند شوق آن لحظه دیدار را در خود ثبت کند.دراین راه جهت یادآوری آن روزها تصاویر گویاتر ند..

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

محور جندق-گرمساربدلیل نارسایی بموقع بودجه در استانه تعطیلی قرار گرفته است.

محور جندق-گرمسار یکی ازمحورهای مهم مواصلاتی است که چنانچه ساخت این محور باتمام برسد حدود 300 کیلومتر جاده تهران به بیرجند نزدیکتر میشود وهمچنین مسیر چوپانان به تهران وسمنان کوتاهتر میشود.مدتهاست که پرسنل زحمتکش مشغول زیرساخت این محورند.تاکنون ازحدود 70 کیلومتری که مربوط به استان اصفهان میشود حدود44کیلومتر بسترسازی شده وبقیه اماده اسفالت می باشد اما متاسفانه بدلیل نارسایی بموقع بودجه در استانه تعطیلی قرار گرفته امید است که مسولین محترم ودولتمردان در این قضیه همت کرده وبا جدیت پیگیر ساخت این محور باشند تا خدای ناخاسته خللی در پیشرفت این محور پیش نیاید.

برگرفته از سایت چوپانان

اردیب نگین کویر:

مسئولان ودست اندرکاران بومی شهرستان خوروبیابانک لطفادراین خصوص اقدام عاجل مبذول دارید .حالا چرا مسئولان بومی منطقه ؟

١-بقیه دست اندرکاران  چون وابسته به نائین و اطراف آن می باشنددرصورت بهره برداری از این مسیر شهرشان متضرر می شود لذاعادی است که  اگرسنگ اندازی نکنند نمی توان توقع کمک داشت.!!!!!!

٢-اگربودجه استان از انارک به آن طرف خرج شود باز خلاف روال است وحق آنها تضییع می شود!!!!!!!!!

٣-................


دعاى روز ششم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ لا تَخْذِلْنی فیهِ لِتَعَرّضِ مَعْصِتِکَ ولا تَضْرِبْنی بِسیاطِ نَقْمَتِکَ وزَحْزحْنی فیهِ من موجِباتِ سَخَطِکَ بِمَنّکَ وأیادیکَ یا مُنْتهى رَغْبـةَ الرّاغبینَ.

خدایا وا مگذار مرا در این روز در پى نافرمانیت روم ومزن مرا با تازیانه کیفر ودور وبرکنارم بدار از موجبات خشمت بحق احسان ونعمتهاى بى شمار تو اى حد نهایى علاقه واشتیاق مشتاقان.

 


دعاى روز پنجم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اجْعَلْنی فیهِ من المُسْتَغْفرینَ واجْعَلْنی فیهِ من عِبادَکَ الصّالحینَ القانِتین واجْعَلْنی فیهِ من اوْلیائِکَ المُقَرّبینَ بِرَأفَتِکَ یا ارْحَمَ الرّاحِمین.

خدایا قرار بده در این روز از آمرزش جویان وقرار بده مرا در این روز از بندگان شایسته وفرمانبردارت وقرار بده مرا در این روز ازدوستان نزدیکت به مهربانى خودت اى مهربان ترین مهربانان.

 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

۲۵ ابزار گوگل برای پژوهشگران و دانشگاهیان

: Google Scholar :

خب این یکی از ابزارهای پژوهشی گوگل و مخصوص جستجوی مقالات تخصصی از بین صفحات مجموعه مجلات و پایگاه های علمی مختلف و البته با رعایت کلیه ملاحظات قانونی نشریات معتبر دنیاست . نیاز به توضیح بیشتری دارید ؟ خب خودتون بهش سر بزنید .

۲ : Google Patents :

آیا تا بحال به این فکر کرده بودید که با مجموعه ای بی نظیر از اختراعات آشنا بشید . اگر دوست دارید اختراعات بشری را تا امروز ببینید ، این سایت شما را با میلیون ها اختراع ثبت شده جهانی آشنا می کند .
اگر تاکنون روی لینک کلیک نکرده اید ، پیشنهاد می کنم خودتون رو از دیدن این همه تصویر و نمودار دیدنی محروم نکنید .

۳ : Google Books :

احتمالا با اون همه سروصدایی که سر قوانین کپی رایت این سایت در اومد ، قبلا باهاش آشنا شدید .
هزاران نسخه کپی شده کتاب هایی که رویای خواندن خیلی از آن ها برای ما ایرانی ها فقط در گوگل بوک قابل تصوره .
ایجاد کتابخانه های شخصی و جستجو در بین موضوع بندی های فوق العاده گوگل ، تنها امکانات ابتدایی سایتی است که مطمئنا لذت داشتن یک کتابخانه آنلاین نامحدود رو براتون تحقق می بخشه

۴ : Google News Archive Search :

تاریخ همیشه بهترین مفسر زمان است .
با این امکان گوگل در زمان سفر کنید و در آرشیو اخبار دنیا گشت و گذار کنید . گاهی گشتار در اخبار دویست سال گذشته ما را با حقیقت خیلی از امور آشنا می کند .

۵ : U.S. Government Search :

این هم یکی دیگه از ابزارهای جستجوی خاص گوگل که البته بیشتر به درد ساکنان ایالات متحده می خوره و برای جستجو در اسناد و وب سایت ها دولتی به کار می رود .

 

 

ادامه مطلب
نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

چندسخن از بزرگان

اولین درسی که والدین باید به فرزندان خود بیاموزند، صداقت است. شوپنهاور

 اگر سخن چون نقره است، خاموشی چون زر پربهاست. لقمان

در پشت هیچ در بسته ای ننشینید  تا روزی باز شود . راه کار دیگری جستجو کنید  و اگر نیافتید همان در را بشکنید . اُرد بزرگ

از فلاسفه می خواهم که به دنبال حقیقت نروند چون حقیقت نیاز به پشتیبان ندارد . فردریش نیچه

هیچ گاه برای آغاز دیر نیست ، همین بس که به خود بگویم این بار کار نا تمام را پایان می دهم . اُرد بزرگ

آن که به خداوند پاک و مهربان بیش از دگران امید و بیم بسته است ، بیش از همه در خور ستایش است . بزرگمهر

 انسان! خودت به یاری خود برخیز! . بتهوون

اگر به عمق اعتقادات نفوذ کنیم، درخواهیم یافت که تمام ارزش ها بی پایه و عقل ناتوان است. هر اعتقاد به صحت و درستی هر چیز ضرورتاً نادرست است. چون جهان حقیقی وجود ندارد. والاترین ارزش‌ها خودشان را نابود می‌کنند و هدفی در کار نیست، چرا که هیچ وقت پاسخی نمی یابند . فردریش نیچه

این کودکان فرزندان شما نی اند ، آنان پسران و دختران اشتیاق حیاتند و هم از برای او .از شما گذر کنند و به دنیا سفر کنند ، لیکن از شما نیایند . همراهی تان کنند ، اما از شما نباشند. جبران خلیل جبران

گاهی بی رنگی از هر رنگی زیباتر و مفیدتر است. شاتو بریان

هرگز به کودکانتان نگویید پیشه آینده اش چه باشد همواره به او ادب و ستایش به دیگران را آموزش دهید چون با داشتن این ویژگیها همیشه او نگار مردم و شما در نیکبختی خواهید بود و اگر اینگونه نباشد هیچ پیشه ای نمی تواند به او و شما بزرگواری بخشد . اُرد بزرگ

من تنها با مردی ازدواج می کنم که عتیقه شناس باشد ، زیرا فقط در این صورت است که هرچه پیرتر شدم در نظر شوهرم عزیزتر خواهم بود . آگاتا کریستین

ارزش هر کس به قدر خرد اوست . بزرگمهر

وقایع خوش زندگی مثل درختان سبز و خرمی است که وقتیکه از دور نظاره شان می کنیم خیلی زیبا به نظر می رسند ولی به مجرد آنکه نزدیکشان شده و در داخلشان می رویم زیبائیشان هم از بین می رود ، شما در این موقع نمی توانید بفهمید زیبائیش به کجا رفته ، آنچه می بینید چند درخت خواهد بود و بس. شوپنهاور

گریه چرا ؟ فتح را آرزو کنید. استفن گرین

داروهای تلخ را با روپوش شیرین می پوشانیم چرا حقیقت و اخلاق را نیز با لباسهای زیبا نپوشانیم ؟ . شامفورت

اگر می خواهی بزرگ شوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن . اُرد بزرگ


دعاى روز چهارم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ قوّنی فیهِ على إقامَةِ أمْرِکَ واذِقْنی فیهِ حَلاوَةَ ذِکْرِکَ وأوْزِعْنی فیهِ لأداءِ شُکْرَکَ بِکَرَمِکَ واحْفَظنی فیهِ بِحِفظْکَ وسِتْرِکَ یـا أبْصَرَ النّاظرین.

خدایا نیرومندم نما در آن روز به پا داشتن دستور فرمانت وبچشان در آن شیرینى یادت را ومهیا کن مرا در آنروز راى انجام سپاس گذاریت به کـرم خودت نگهدار  مرا در این روز به نگاه داریت وپرده پوشى خودت اى بیناترین بینایان

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

پای درس مرحوم حاج اسماعیل دولابی

دل هر جا برود فکرو دست و پا هم به دنبال آن می رود.

دلت را به سوی خدا و خوبان خدا بفرست همه وجودت اصلاح می شود برای اینکه دلت نزد خدا برود چیزی را که دوست داری در راه خدا بده دلت همه همراه آن  به نزد خدا می رود. لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون. هرکز به بر و نیکی نائل نمی شوید تا اینکه از آنچه دوست دارید انفاق کنید.

دلت (محبت) امانت خداست که تنها انسان حامل آن شد دل را به اهل دل و دلبر بده آن الله یامرکم ان تودوا الامانات الی اهلها. خداوند به شما فرمان می دهد که امانت ها را به اهلش برگردانید. باید امانت را به صاحبش بازگرداند. المرء یحشر مع امن احب انسان با کسی محشور می شود که دوستش دارد.

دلت دنبال هر چیزی رفت همه اعضا و جوارحت هم می رود. هرکس با محبوب خود محشور می شود.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

دعاى روز سوم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ ارْزُقنی فیهِ الذّهْنَ والتّنَبیهَ وباعِدْنی فیهِ من السّفاهة والتّمْویهِ واجْعَل لی نصیباً مِنْ کلّ خَیْرٍ تُنَزّلُ فیهِ بِجودِکَ یا أجْوَدَ الأجْوَدینَ.

خدایا روزى کن مرا در آنروز هوش وخودآگاهى را ودور بدار در آن روز از نادانى وگمراهى وقرار بده مرا بهره وفایده از هر چیزى که فرود آوردى در آن به بخشش خودت اى بخشنده ترین بخشندگان.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

یالثارات: آیا رئیس جمهور برای خبرنگاران بی کس و کار هم عدلیه را به چالش می کشد؟

هفته نامه لثارات ارگان انصار حزب الله با درج این خبرکه " یکی از افراد حلقه اول ریاست جمهوری از سوی دادگاه به 7ماه حبس محکوم شده است" نوشت:

اگر یک روزنامه نگار معمولی از سوی دادگاه و به جرم اهانت به رئیس جمهور یا مشایی یا معاون اول محترم به 7ماه زندان محکوم شده بود، باز هم ریاست محترم جمهور حاضر به دفاع از آزادی خبرنگاران و حمایت از حاکمیت فضای نقد در مطبوعات بودند؟ آیا باز هم در دفاع از آن خبرنگار بی کس وکار، عدلیه را به چالش می کشیدند؟

لثارات همچنین آورده است:

در نظر بعضی ها همه در برابر قانون برابرند اما برخی از برخی دیگر برابر ترند! به زبان ساده شان و مقام بعضی ها آن قدر بالاست که قانون در برابرشان عددی نیست! یعنی اینکه بعضی ها به خودشان حق می دهند که چون از نتیجه یک دادگاه راضی نیستند عدلیه و دستگاه قضایی و قوانین مملکت را به سرانگشت تمسخر و تحقیر بگیرند!

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

قابل توجه کلیه همشهریان قرآن دوست

حلول ماه مبارک رمضان رابرشما تبریک عرض می نماییم.

رسول اکرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ در فضیلت قرائت قرآن چنین فرموده است: «قرآن بخوانید، زیرا خواندن آن گناهان را می‌شوید و سدی در برابر آتش می‌گردد و مانع عذاب می‌شود. از خواندن قرآن غفلت نکن، زیرا لب را زنده می‌کند و از گناه، تو را باز می‌دارد. کسی که قرآن می‌خواند در درجات نبوت قرار گرفته غیر از آن‌که، به او وحی نمی‌شود

 

جلسه تلاوت یک جزء قرآن مجید همراه با تفسیر و معارف قرآنی   همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت ١٨ در حسینیه و موسسه خیریه  صاحب الزمان(عج)-اردیبی های مقیم مرکز(به آدرس: میدان خراسان-خیابان ١٧ شهریور جنوبی-جنب سینماسایه کوچه منتظر )برگزار می شود.

ازشمابرادران وخواهران عزیز درخواست می شوددراین محفل انس باقرآن شرکت نمایند

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان:


اَللّهُمَ قَرِّبْنى‏ فیهِ اِلى‏ مَرْضاتِکَ، وَجَنِّبْنى‏ فیهِ مِنْ سَخَطِکَ وَنَقِماتِکَ، وَوَفِّقْنى‏ فیهِ لِقِرآئِةِ ایاتِکَ، بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرَّاحِمینَ.

خدایا نزدیکم کن در این ماه بسوى موجبات خوشنودیت و دورم ساز در آن از خشم و عذابت‏ و موفقم دار در این روز بخواندن آیات قرآنیت به رحمت خود اى مهربانترین مهربانان.

 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

دعاى روز اول ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

 اللهمَ  اجْعلْ صِیامی فـیه صِیـام الصّائِمینَ وقیامی فیهِ قیامَ القائِمینَ ونَبّهْنی فیهِ عن نَومَةِ الغافِلینَ وهَبْ لی جُرمی فیهِ یا الهَ العالَمینَ واعْفُ عنّی یا عافیاً عنِ المجْرمینَ.

خدایا قرار بده روزه مرا در آن روزه داران واقعى وقیام وعبادتم در آن قیام شب زنده داران وبیدارم نما در آن از خواب بى خبران وببخش به من جنایتم را در این روز اى معبود جهانیان ودر گذر از من اى بخشنده جنایات کاران.


کرامات شیخ رجبعلی خیاط (نکوگویان)

انصاف گرفتن در اجرت

شیخ در گرفتن اجرت برای کار خیاطی ،بسیار با انصاف بود.به اندازه ای که سوزن می زد و به اندازه کاری که می کرد مزد می گرفت.به هیچ وجه حاضر نبود بیش از کار خود از مشتری چیزی دریافت کند.از این رو اگر کسی می گفت: جناب شیخ اجازه دهید اجرت بیشتری دهم ،قبول نمی کرد.یکی از روحانیون نقل می کند که:عبا و قبا و لباده ای را بردم و به جناب شیخ دادم بدوزد،گفتم چقدر بدهم؟ گفت: دو روز کار می برد چهل تومان. روزی که رفتم لباسها را بگیرم گفت: اجرتش بیست تومان می شود.گفتم فرموده بودید چهل تومان؟ گفت: فکر می کردم دو روز کار می برد ولی یک روز کار برد.

دیگری می گفت: شلواری بردم بدوزد .گفتم چقدر باید بدهم؟گفت ده تومان. همان وقت اجرت را دادم.موقعی که برای تحویل گرفتن لباس رفتم ،دیدم که دو تومان روی آن گذاشت و گفت:اجرتش شد هشت تومان.فرزند شیخ می گوید: روزی عبایی را که با مشتری طی کرده بود سی و پنج ریال بدوزد ،مشتری آمد و عبای خود را برد،مقداری که دور شد دیدم پدرم به دنبال او دوید و پنج ریال به او پس داد و گفت: من خیال کردم این عبا فرصت بیشتری را ازمن می گیرد ولی این طور نبود.


اصول تغذیه در ماه مبارک رمضان

ماه رمضان ماه نیایش با خداست و بهتر است با استفاده از اصول تغذیه مناسب ضعف ناشی از نخوردن غذا را در خود از بین ببریم تا بتوانیم به خوبی عبادت کنیم. اولین و مهم ترین مورد تغذیه در ماه رمضان استفاده از غذاهای متنوع است. چون این امر بسیار مهم بوده، غذاهای گوناگون دارای مواد مغذی مختلفی هستند که هر کدام از آن ها برای سلامتی بدن لازم هستند.

افزایش اشتها با چیدن سفره سحری
بسیاری از افراد در هنگام سحر بی اشتها هستند که می توان مهمترین علت آن را مصرف زیاد مواد غذایی چرب هنگام افطار عنوان کرد.هضم چربی ها در بدن نیازمند مدت زمان طولانی است و این امر سبب می شود که فرد در طول روز احساس ضعف و بی حالی داشته باشد.روزه داران بهتر است در هنگام افطار از غذاهای سبک و مقوی استفاده کنند. اگر افراد سعی کنند کمی زودتر برای صرف سحری از خواب بیدار شده و برای چیدن سفره سحری کمک کنند این کار باعث افزایش اشتها در افراد بی اشتها می شود.

خوردن سبزیجات در هنگام سحر از تشنگی می کاهد
محمد حسین عزیزی عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع در خصوص تغذیه ماه رمضان معتقد است: در ماه مبارک رمضان باید از گروه های غذایی از جمله نان، میوه، سبزیجات و... به صورت درست استفاده شود. هنگام سحر با مصرف آب، میوه و سبزی کافی می توان آب مورد نیاز در طی روز را ذخیره کرد.
وی می افزاید: باید از خوردن موادی مانند قهوه و نسکافه در وعده سحری در ماه مبارک رمضان پرهیز شود چون کافئین بالا سبب تشنگی می شود. همچنین بهتر است غذا های حاوی قند مانند شیرینی، شکلات در سحر مصرف نشود زیرا انرژی بدن را سریع آزاد می کنند ولی در زمان افطار مصرف مواد قندی برای جبران کاهش قند خون روزه دار مفید و ضروری است.
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع می گوید: خوردن چای کمرنگ در هنگام سحر و افطار هیچ مشکلی برای روزه دار به وجود نمی آورد چون کافئین آن نسبت به قهوه و نسکافه کمتر است. استفاده از آب لیمو نیز در چای توصیه می شود زیرا سبب بر طرف شدن تشنگی فرد در طی روز خواهد شد.
مصرف زیاد آب بین غذای سحری برای جلوگیری از تشنگی در طی روز اشتباه است چون باعث رقیق شدن شیره معده و در نتیجه نفخ و اختلال در هضم می شود. ولی خوردن میوه در هنگام سحر، علاوه بر مقاومت بیشتر در مقابل تشنگی، باعث رفع مشکل یبوست هم می شود. همچنین برای جبران کمبود میزان آب و املاح بدن در ماه رمضان، می توان از مقداری سوپ یا آش هنگام افطار استفاده کرد.
مصرف میوه یا آب میوه تازه هنگام سحر از تشنگی در طول روز جلوگیری می کند. مایعات را می توان در مدت زمان افطار تا سحر مورد استفاده قرار داد. در این صورت هنگام سحر ضرورتی وجود ندارد که از چند لیوان آب یا از مقدار زیادی چای برای رفع تشنگی در طول روزه داری استفاده کرد.

خوردن سحری را فراموش نکنید
محمد حسین عزیزی درباره تغذیه مناسب ماه مبارک رمضان می گوید: مهم ترین توصیه های تغذیه ای به روزه داران این است که وعده سحری را به هیچ وجه فراموش نکنند چون سحری در ماه رمضان همانند صبحانه در روزهای عادی، مهمترین وعده ی غذایی است. وعده غذایی، مواد مغذی لازم و انرژی مورد نیاز برای تمرکز و فعالیت روزمره را تامین می کند و سوخت و ساز پایه ی بدن را بالا نگاه می دارد.
وی می گوید: افراد روزه داری که بدون سحری روزه می گیرند در طول روز با افت قند خون، کاهش تمرکز و توان کاری روبه رو می شوند و این عوارض هیچ ارتباطی به روزه گرفتن ندارد و نتیجه تغذیه نامناسب است.

مصرف هندوانه به میزان کم سبب به تاخیر انداختن تشنگی می شود
عزیزی در ادامه می افزاید: افراد روزه دار سعی کنند از مواد غذایی همچون سبزیجات، مرغ، گوشت ومیوه‌جات مصرف کنند. مصرف هنداوانه، طالبی، کاهو و شلیل و میوه‌جات فصل تابستان به جز خربزه به میزان کم بسیار مفید و مناسب است. مصرف خربزه به دلیل ایجاد تشنگی در طول روز توصیه نمی شود این در حالی است که مصرف هندوانه و کاهو به حفظ آب در طول روز کمک می کند و آب بدن در طول روز کم کم آزادشده و سبب به تاخیر انداختن تشنگی می شود.
نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

حلول ماه صیام برشماعزیزان مبارک باد .

رمضان از اسماء الله است

رمضان اسمى از اسماء الهى مى‏باشد و نبایست‏به تنهائى ذکر کرد مثلا بگوئیم، رمضان آمد یا رفت، بلکه باید گفت ماه رمضان آمد، یعنى ماه را باید به اسم اضافه نمود، در این رابطه به سخنان حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) گوش فرا مى‏دهیم.

هشام بن سالم نقل روایت مى‏نماید و مى‏گوید: ما هشت نفر از رجال در محضر حضرت ابى جعفر امام باقر (علیهما السلام) بودیم، پس سخن از رمضان به میان آوردیم.

فقال علیه السلام: لا تقولوا هذا رمضان، و لا ذهب رمضان و لا جاء رمضان، فان رمضان اسم من اسماء الله عز و جل لا یجیى و لا یذهب و انما یجیى‏ء و یذهب الزائل و لکن قولوا شهر رمضان فالشهر المضاف الى الاسم و الاسم اسم الله و هو الشهر الذى انزل فیه القرآن، جعله الله تعالى مثلا و عیدا و کقوله تعالى فى عیسى بن مریم (علیهما السلام) و جعلناه مثلا لبنى اسرائیل.

امام علیه السلام فرمود: نگوئید این است رمضان، و نگوئید رمضان رفت و یا آمد، زیرا رمضان نامى از اسماء الله است که نمى‏رود و نمى‏آید که شى‏ء زائل و نابود شدنى مى‏رود و مى‏آید، بلکه بگوئید ماه رمضان، پس ماه را اضافه کنید در تلفظ به اسم، که اسم اسم الله مى‏باشد، و ماه رمضان ماهى است، که قرآن در او نازل شده است، و خداوند آن را مثل و عید قرار داده است همچنانکه پروردگار بزرگ عیسى بن مریم (سلام الله علیهما) را براى بنى اسرائیل مثل قرار داده است، و از حضرت على بن ابى طالب (علیه السلام) روایت‏شده که حضرت فرمود: «لا تقولوا رمضان و لکن قولوا شهر رمضان فانکم لا تدرون ما رمضان‏» (2) شما به راستى نمى‏دانید که رمضان چیست (و چه فضائلى در او نهفته است).

واژه رمضان و معناى اصطلاحى آن

رمضان از مصدر «رمض‏» به معناى شدت گرما، و تابش آفتاب بر رمل... معنا شده است، انتخاب چنین واژه‏اى براستى از دقت نظر و لطافت‏خاصى برخوردار است. چرا که سخن از گداخته شدن است، و شاید به تعبیرى دگرگون شدن در زیر آفتاب گرم و سوزان نفس و تحمل ضربات بى امانش،زیرا که رمضان ماه تحمل شدائد و عطش مى‏باشد، عطشى ناشى از آفتاب سوزان یا گرماى شدید روزهاى طولانى تابستان.

و عطش دیگر حاصل از نفس سرکشى که پیوسته مى‏گدازد، و سوزشش براستى جبران ناپذیر است

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

معرفی 4 مدیر جدید، خبرنگار و نماینده خبرگزاری فارس شهرستان خور و بیابانک

 با اعلام فرماندار شهرستان خور و بیابانک، علی‌اصغر رئیسی به عنوان رئیس اداره راه و ترابری، وحید محمودیان به عنوان سرپرست اداره تربیت‌بدنی، محمد اقبال به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان و رضا آزادی به عنوان رئیس اداره مخابرات شهرستان خور و بیابانک معرفی شدند.
فرماندار شهرستان خور و بیابانک در مراسم معارفه مدیران جدید این شهرستان گفت: پیگیری اجرای مصوبات سفر استاندار اصفهان به این شهرستان باید در اولویت کارها قرار گیرد و ادارات دولتی باید از حداکثر ظرفیت‌های قانونی خود برای پاسخگویی به ارباب رجوع استفاده کنند.
حسن فیروزی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 80 درصد از مراجعات مردم به فرمانداری... غیر ضروری است و می‌تواند در همان اداره مربوطه پیگیری شود.
وی با اشاره به سهمیه 480 نفری شهرستان خور و بیابانک ایجاد فرصت‌های شغلی استان اصفهان تصریح کرد: ایجاد اشتغال به این معنا نیست که برای افراد فقط کار دولتی ایجاد کنیم و فراهم کردن زمینه‌های کار شخصی نیز خود نوعی ایجاد اشتغال است.
فرماندار شهرستان خور و بیابانک به سرمازدگی سال‌های گذشته که منجر به از بین رفتن بیش از 90 درصد فضای سبز شهرستان شد اشاره کرد و ادامه داد: ایجاد فضای سبز و پارک‌های مناسب برای رفاه حال مردم و مسافران و گردشگران می‌تواند خاطره خوبی را برای آنها هنگام سفر به این شهرستان برجای بگذارد.
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با آماده شدن ساختمان نیروی انتظامی شهرستان، هرچه سریع‌تر شاهد راه‌اندازی این مرکز باشیم که بسیاری از مشکلات مردم از جمله تردد به خارج از شهرستان کاسته می‌شود.
فرماندار شهرستان خور و بیابانک همچنین با اشاره به روز خبرنگار و تجلیل از تلاشگران عرصه اطلاع‌رسانی، حمید آقا را به عنوان خبرنگار و نماینده خبرگزاری فارس در شهرستان خور و بیابانک معرفی کرد و از مسئولان ادارات خواست با وی همکاری لازم را داشته باشند.

برگرفته از :نسیم خور

اردیب نگین کویرباعرض تبریک به این عزیزان امیدواریم در لباس خدمت به مردم منطقه واعتلای آن کوشا وموفق باشنددرضمن انتخاب افرادبومی منطقه جهت احراز این مناصب  نیز باعث خرسندی می باشد.                   

من ا... التوفیق

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

خطبه پیامبر اسلام در پایان ماه شعبان

اى مردم! ماهى بزرگ بر شما سایه افکنده است، ماهى مبارک، ماهى که در آن شبى است که عمل در آن، بهتر از عمل در هزار ماه است...
به گزارش مهر، خطبه‌ای از پیامبر اسلام(ص) نقل است که در آخرین روز ماه مبارک شعبان گفته شده و بر خیرات و برکات ماه رمضان تأکید و ضرورت بهره‌مندی از فرصتهای معنوی آن یادآوری شده است .

دعائم الاسلام: عَن رَسولِ الله (ص) أنَّهُ خَطَبَ النّاسَ آخِرَ یَومٍ مِن شَعبانَ، فَقالَ:

«أیُّهَا النّاسُ، إنَّهُ قَد أظَلَّکُم شَهرٌ عَظیمٌ، شَهرٌ مُبارَکٌ، شَهرٌ فیهِ لَیلَةٌ العَمَلُ فیها خَیرٌ مِنَ العَمَلِ فی ألفِ شَهرٍ . مَن تَقَرَّبَ فیهِ بِخَصلَةٍ مِن خِصالِ الخَیرِ کانَ کَمَن أدّى فَریضَةً فیما سِواهُ، و مَن أدّى فیهِ فَریضَةً کانَ کَمَن أدّى سَبعینَ فَریضَةً فیما سِواهُ.

و هُوَ شَهرُ الصَّبرِ؛ وَالصَّبرُ ثَوابُهُ الجَنَّةُ، و شَهرُ المُواساةِ، شَهرٌ یُزادُ فیهِ فی رِزقِ المُؤمِنِ؛ مَن فَطَّرَ فیهِ صائِما کانَ لَهُ مَغفِرَةٌ لِذُنوبِهِ و عِتقُ رَقَبَتِهِ مِنَ النّارِ، و کانَ لَهُ مِثلُ أجرِهِ مِن غَیرِ أن یَنقُصَ مِن أجرِهِ شَیءٌ


صاحب دعائم الاسلام نقل می‌کند: در آخرین روز شعبان، پیامبر خدا براى مردم خطبه خواند و فرمود:

«اى مردم! ماهى بزرگ بر شما سایه افکنده است، ماهى مبارک، ماهى که در آن شبى است که عمل در آن، بهتر از عمل در هزار ماه است. هر کس با کار نیکى از نیکى‏ها در آن به خداوند تقرب جوید، گویا واجبى را در ماه‏هاى دیگر ادا کرده است و هر کس واجبى را در آن انجام دهد، همچون کسى است که هفتاد واجب را در ماه‏هاى دیگر انجام داده است .

و آن، ماه صبر است و پاداش صبر، بهشت است. ماه مواسات(همدردى) است و ماهى است که روزىِ مؤمن در آن افزوده مى‏شود. هر کس روزه‏دارى را در آن افطار دهد، پاداشش آمرزش گناهانش و آزادى‏اش از آتش است و براى او به اندازه آن [روزه‏دار]، پاداش است، بى آن که از اجر او چیزى کاسته شود


بدون شرح!


چندتصویرتابستانی از اردیب

نمایی از نخل و تل برج اردیب درغروب آفتاب

اینجا هم مرکز انشعاب آب آبیاری اردیبه که درمرکز کوچه باغهاست .بفرمایید انگور

دشت و درخت سرو  

این تصویر یکی از سروهاست که دورنمای اردیب رازیباکرده که باید به دادش رسید!

 یادایام .کوچه باغهای اردیب هم عالمی داره! پدرجان خسته نباشید.


جنگ ضرغامی و قالیباف با سلاح کاریکاتور!


بدون شرح!

نهضت ما "اسلامی" است قبل از آنکه ایرانی باشد.

صحیفه امام خمینی (ره)

 

امام خمینی رحمه الله علیه:برادران شجاع من که براى آزادى وطنهاى خود قیام کرده‏اید، ملتهاى خود را هشدار دهید و مغزها را از آثار تبلیغات چند صد ساله و خود باختگى در مقابل غرب و مستکبرین شستشو دهید؛ و به نهضت ما که نهضت اسلامى و مستضعفین است بپیوندید؛ که امروز اسلام عزیز در مقابل کفر، و منطق در برابر زور واقع شده است. نهضت ما اسلامى است قبل از آنکه ایرانى باشد؛ نهضت مستضعفین سراسر جهان است قبل از آنکه به منطقه‏اى خاص متعلق باشد.
صحیفه امام، ج‏11، ص:111

 

رییس دفتر رییس جمهور: هدف ما از این پس معرفی "مکتب ایران" است نه "مکتب اسلام"

   

 

 

بیست سال بعد از انتشار کتاب قبض و بسط تئوریک عبدالکریم سروش، رییس دفتر دولت اسلامی با تکیه بر همان مبانی نظری، هدف دولت را از این به بعد مکتب ایران نه مکتب اسلام دانست، چرا که برداشت های مختلفی از اسلام وجود دارد.

به گزارش "الف" از فارس، رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه برخی‌ها از من خرده می‌گیرند که چرا نمی‌گویی مکتب اسلام و می‌گویی مکتب ایران، گفت: از مکتب اسلام دریافت‌های متنوعی وجود دارد اما دریافت ما از حقیقت ایران و حقیقت اسلام، مکتب ایران است و ما باید از این به بعد مکتب ایران را به دنیا معرفی کنیم.
بنابراین گزارش، مشخص نیست اظهارات انحرافی معاون اول معزول احمدی نژاد با چه واکنشی از سوی رییس جمهوری که خود زمانی عقاید انحرافی مبتنی بر هرمنیوتیک را محکوم می کرد مواجه خواهد شد. اما آنچه مشخص است واکنش شدید مردم مذهبی و مجلس است که جز به عزل مشایی از ریاست دفتری احمدی نژاد راضی نخواهند شد.
منتقدان بارها به رییس دفتر رییس جمهور هشدار داده بودند که در مواردی که تخصص ندارد وارد نشود.
پذیرفتن اعتقادات ترجمه شده از متون فلسفی غرب که در دوران اوج خود در ایران با انتشار کتاب های عبدالکریم سروش تبلور یافت، بعدها به مبنایی برای ترویج عدم لزوم برداشت واحد از دین تبدیل شد و مبنای فکری حرکات سیاسی علیه نظام مبتنی بر اسلام قرار گرفت و اینک رییس دفتر رییس جمهور اسلامی بر همان افکار پای می فشارد.

اردیب نگین کویر:      سرخداکه عارف سالک به کس نگفت 

                               در حیرتم  که باده فروش از کجا شنید

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

کیهان دعوت‌نامه رسمی از هوشنگ امیراحمدی را منتشر کرد

در پی تکذیب دعوت رسمی از هوشنگ امیراحمدی، توسط مشایی روزنامه کیهان نوشت:           
کیهان قبل از ورود هوشنگ امیراحمدی به خبر دعوت وی از سوی مسئولان همایش دست یافته بود و حتی نسخه‌ای از دعوت‌نامه‌ای که دبیرخانه همایش در تاریخ 7 جولای 2010-16تیرماه 1389- از طریق ایمیل برای هوشنگ امیراحمدی ارسال شده بود را در اختیار داشت ولی ترجیح دادیم تا پایان همایش از انتشار آن خودداری کنیم. 
اما اکنون که آقای مشایی دعوت از وی را انکار می‌کند، متن دعوت‌نامه را برای ارزیابی میزان صداقت و راست‌گویی آقایان به‌دست چاپ می‌سپاریم.

گفتنی است آقای مشایی در مصاحبه خود بی‌آن که متوجه باشد به انگیزه اصلی دعوت از هوشنگ امیراحمدی اشاره کرده است که تاسف‌آور و به شدت سؤال برانگیز است و در فرصتی دیگر به آن خواهیم پرداخت و همچنین، درباره تلاش دست‌اندرکاران همایش برای جلوگیری از درز خبر دعوت از هوشنگ امیراحمدی و توصیه به وی که در همایش آفتابی نشود- که شد!- گفتنی‌های دیگری نیز هست که به بعد موکول می‌کنیم. کیهان متن ایمیل دعوت را چاپ کرده است.
مشایی گفته بود کسانی که امیراحمدی را دعوت کرده‌اند قصد دارند علیه احمدی‌نژاد جنگ روانی راه بیاندازند.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

خوشبختی ؟(چارلی چاپلین)

از چارلی چاپلین می پرسند : خوشبختی چیه ؟ میگه خوشبختی فاصله این بدبختی تا بدبختی بعدیه.

دنیا آنقدر وسیع هست که برای همه مخلوقات جایی باشد پس به جای آنکه جای کسی را بگیریم تلاش کنیم جای واقعی خود را بیابیم …

انسان اگر فقیر و گرسنه باشد بهتر از آن است که پست و بی عاطفه باشد!

شاید بتوانی کسی را که خواب است بیدار کنی اما کسی که خود را به خواب زده هرگز!

هنر پیش از آنکه دو بال برای پرواز به آدم بدهد، اغلب دو پای او را نیز می شکند!

حتی تظاهر به شادی نیز برای دیگران شادی‌بخش است!

این یکی از تضادهای زندگی ماست که آدم همیشه کار اشتباه را در بهترین زمان ممکن انجام می دهد.

زندگی در کلوز آپ (نمای نزدیک) تراژدی و غم انگیز است و در لانگ شات (نمای دور) کمدی و خنده دار!

حتی بهترین فرزندان نیز دشمن جان پدر و مادرانند!

اگر شاد بودی آهسته بخند تا غم ناراحت نشود و اگر غمگین بودی آرام گریه کن تا شادی ناامید نشود.

انسانها بسیار می اندیشند و کمتر احساس می کنند. ما بیشتر از تکنولوژی، نیاز به انسانیت داریم، بیشتر از نبوغ و هوش، نیاز به رأفت و مهربانی داریم، چرا که بدون مهربانی و انسانیت زندگی پر از خشونت و از دست رفتنی هاست …


مراسم برگزاری جشن ستارگان (1)

این مراسم درروز ۵شنبه ٧/۵/٨٨درسالن شهیدخسروی آموزش وپرورش شهرستان خوروبیابانک باتلاوت آیاتی از قرآن وسپس خواندن سرودملی جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید. در این مراسم مدیر محترم آموزش و پرورش آقای مصطفی امراللهی باعرض سلام و ادب  به معاونت محترم آموزش متوسطه استان اصفهان جناب آقای پور حسینی و جمعی از مفاخر علمی، ادبی، هنرمندان، نویسندگان، دانشجویان، دانش آموزان ممتاز و خانواده های محترم شهدا و ایثارگران شهرستان خوروبیابانک و همچنین خیر مقدم به مناسبت حضور در جشن ستارگان را عنوان فرمودند.

و در ادامه جناب آقای دکتر سید علی اکبر موسوی دقایقی را پیرامون توصیف مقایسه شرایط تحصیل در گذشته (شرح خاطرات تحصیل خویش)و حال و تجلیل از مقام شامخ معلمان گذشته را ایراد نمودند.

در این مراسم جناب آقای سید جواد پور حسینی معاونت محترم آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تقدیر و تشکر از برپایی جشن ستارگان در منطقه کویری خوروبیابانک و همچنین تجلیل از مفاخر علمی ، مباحثی در خصوص ارزش علم و دانش و جایگاه آن در اسلام را متذکر شدند و در پایان آرزوی موفقیت برای همه تلاشگران عرصه علم و دانش را از خداوند متعال خواستار شدند.

در پایان مراسم از میهمان افتخاری جلسه جناب آقای دکتر سید علی اکبر موسوی و دکتر مهدی نقوی و حسن فیروزی  فرماندار محترم و دکتر سید سعید حسینی و امام جمعه محترم شهر خور و دیگر عزیزان دعوت به عمل آمد تا منتخبان علمی تندیس و لوح سپاس را از دستان این عزیزان دریافت کنند.

اردیب نگین کویر:ضمن تشکراز دست اندرکاران برپایی این مراسم ، با لحاظ اینکه  اولین تجربه مجریان محترم بودولیکن مراسم به خوبی اجراگردید، باعنایت به حضوردراین مراسم مواردذیل را جهت بهبود مراسم آتی  متذکرمی گردد:

١-عدم وجودتبلیغات درسطح استان که این تبلیغات ازطریق جرایدوسیمای استان  نقش چشمگیری در ارتقائ نام وشناساندن شهرستان در استان اصفهان دارد.

٢-دعوت از مقامات استانی در سطح بالاتر که باعث ورود مقامات کشوری واستانی  به بهانه این مراسمها به منطقه در نهایتموجب  ایجادتقابل بین مسئولین شهرستان باآنها ومطرح شدن شهرستانمان می شود.

٣-فراخوان عمومی درسطح شهرستان زیرا جانب گرایی در دعوت از مدعوین مشهود بود حق روستاهای جنوبی ضایع شده بود برای مثال یک از هزار چندچهره رایادآوری می کنم:دکترشیبانی،دکترشیخ،دکترصالح و....که بسیارزیادندکه ذکراسامی این عزیزان دراین مجال نمی گنجد.

۴-ضعف دراطلاع رسانی وتشکیل بانک اطلاعاتی که حتی مطرح ترین افراد هم مدرکشان رادرست درج نکرده بودند.بایک فراخوانازطریق نامه به روستاهاوثبت اینترنتی و... می توان بانک اطلاعاتی کاملی را جمع آوری نمود

۵- دراینگونه مراسمهاجهت اعتلای نام منطقه اازتمام پتانسیل شهرستان استفاده شودوازدیدبخشی فراتر رویم ، به امید آن روز .

                                                            


تصویری جالب از نخل خرما یک تنه و دوسر

برگرفته از: نسیم خور