اردیب (ارابه) نگین کویر

آغازسال تحصیلی در مدارس کپری در روستاهای کرمان


اندرحکایت کوروش کبیر و اختلاس کبیر

کیهان:
گفت: از اختلاس 3هزار میلیارد تومنی چه خبر؟!
گفتم: عجب آدم ندید بدیدی هستی ها؟ آخه 3هزار میلیارد تومن ناقابل که جای اینهمه سر و صدا نداره!
گفت: مرد حسابی! اصلاً می دونی 3هزار میلیارد تومن یعنی چی؟
گفتم: تو میدونی از زمان کوروش تا حالا چند سال گذشته؟!
گفت: 2500 سال ولی این چه ربطی به موضوع داره؟!
گفتم: وقتی رضاخان قزاق بی سواد و پسرش میلیاردها میلیارد پول مردم این مرز و بوم رو غارت کرده اند، کوروش نباید به عنوان یک پادشاه حقوق می گرفت؟!
گفت: خب! که چی؟!
گفتم: اگر حقوق ماهیانه کوروش 100 میلیون تومن باشه، حقوق سالیانه اش میشه یک میلیارد و 200 تومن و جمع حقوق کوروش برای 2500 سال، دقیقا میشه 3هزار میلیارد تومن. قبول نداری؟ خودت حساب کن!


انتخاب واحدپول وحذف 14 صفر

روزنامه مردم سالاری نوشت:
در روزهایی که اختلاس بزرگ و عجیب همه حواس مردم را به خود جلب کرده، بانک مرکزی سعی دارد همچنان بازی انتخاب نام برای واحد پول آینده کشور (واحدپول پس از حذف چند صفر) را ادامه دهد!

براساس آخرین نظرسنجی ها برای اصلاح پول ملی 45 درصد از شرکت کنندگان پارسی را به عنوان نام جدید پول اصلی (اسکناس) و 43 درصد نیز تومان را انتخاب کرده اند. اما به نظر ما بعد از این اختلاس بهتر است نام واحد پول جدید را " آریا" بگذارند و به جای حذف سه یا چهار صفر ، 14 صفر را حذف کنند که کمی تا قسمتی از بزرگی و زنندگی این اختلاس کم شود و از طرف دیگر نام اختلاس کننده محترم از فرط تکرار، دیگر آزار دهنده نباشد واز بانک ها و بقیه عوامل هم تقدیر و تشکر به عمل آید.

اردیب نگین کویر:

پیشنهاد می شود درجهت اجرای صحیح طرح تکریم ارباب رجوع در ادارات دولتی بانک مرکزی در جهت اکرام آقای آریا و در تاریخ ثبت نمودن دست گل وابتکار قرن  واحدپول جدید را مزین بنام ایشان نمایند.


شمارش معکوس نابودی سفارتخانه های رژیم صهیونیستی ...!


رنج نامه!!!

به نقل ازوبلاگ بچه کویر:

دیروز روز غم انگیزی برای مردم روستای ایراج بود به گزارش خبرنگار ما از ایراج وصحبت با چند نفر از شاهدان عینی روز گذشته پس از مراسم ختمی که در روستای ایراج برگزار شده بود وخانمها از قبرستان برمی گشتند خانمی که نزدیک به یک سال است از شوهر خود جدا شده است توسط پدر شوهر خود آقای (...) جلوی جشم بیش از 200 نفر ....و اگر این آقا را از مهلکه فراری نداده بودند مشخص نبود چه وضعی پیش می آمدو.....

به نقل ازوبلاگ خبرکشو:

 باعث تاسف است که اهالی محترم روستاهای ایراج واردیب که قرنهاست دوستی و رفاقت و یگانگیشان زبانزد خاص و عام است تاکنون این آقا را .....در پایان از همه دوستان وهمشهریهای عزیزم در روستای اردیب که به گونه ای حرمت این عزیزان نیز خدشه دارشد خواهشمندم موضوع را پیگیری نموده و جانب حق را رعایت بفرمایند که خداوند با صادقین است  .

یک  اردیبی خواننده وبلاگ:

 اینجانب بعنوان یک همشهر ی که انجاهم نبودم این عمل زشت رامحکوم وبرای دفاع ازحقوق این خانم ازمقامات ذیربط تقاضای رسیدگی وبرای این اقا تقاضای مجازات قانونی دارم  درضمن آقای ....رانماد اردیب ندانید اردیبی جماعت از قدیم مدافع مظلوم بوده وهست این فردبه مکان خاصی تعلق ندارد زیرا انسانیت رازیر سوال برده   اردیبی و ایراجی نداریم ما یکی بوده وهستیم لکه سیاه باید پاک شود وحرمتها حفظ گردد .وحق را به حقدار داد.جای دارد به افراد باغیرتی که بااین فرد مقابله کردن دست مریزادگفت.

اردیب نگین کویر:

شنیدن این خبر ناخوشایند برای هر انسانی غیرقابل قبول وناپسند می باشد.عمل اشتباه ونسنجیده افراد رانباید متعلق به مکان خاصی منوط نمود . پیشداوری هم جایز نیست وقانون مرجع رسیدگی است.همانگونه که یکی از عزیزان بیان نموده اهالی محترم روستاهای ایراج واردیب قرنهاست دوستی و رفاقت و یگانگیشان زبانزد خاص و عام  بوده وخواهد بود از  مهمترین آنها حماسه قلعه ایراج است که درذهن هاماندگاراست. اردیبی جماعت از قدیم مدافع مظلوم بوده وهست .اگر ماجرا درست بیان شده باشد ما طرفدار مظلوم بودیم وخواهیم بود.پس از بررسی موضوع در صورت صحت باید گفت بحث انسانیت است نه همشهری و همشهریگری  حرکت وعمل زشت وخدشه دارنمودن آبرو و زیرسوال بردن انسانیت درهرمکان وتوسط هر فردی غیر قابل قبول ومذموم می باشد. اردیبی وایراجی نداریم ما یکی بوده وخواهیم بود باید حرمتها حفظ شود وحق را به حقدار داد.به امید روزی که دیگر شاهد اینگونه بی حرمتیها نباشیم. 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٦/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

سهم ایران دردریای خزر؟!!


اندرحکایت واردات کفن!!!


به این میگن عدالت طبقاتی ؟!!


بارش باران


چندکلام زیبا

درصد کمی از انسانها نود سال زندگی می کنند مابقی یک سال را نود بار تکرار می کنند .

نصف اشباهاتمان ناشی از این است که وقتی باید فکر کنیم ، احساس می کنیم
و وقتی که باید احساس کنیم ، فکر می کنیم .

سر آخر، چیزی که به حساب می آید تعداد سالهای زندگی شما نیست
بلکه زندگی ای است که در آن سالها کرده اید .

 در روزگاری که خنده ی مردم از زمین خوردن توست ، برخیز تا بگریند.      کوروش کبیر

همیشه در زندگیت جوری زندگی کن که ” ای کاش” تکیه کلام پیریت نشود .

دنیای بیرحمیست
چه زود پیش چشم عزیزانمان ارزان می شویم
چه داروی تلخی است وفاداری به خائن
صداقت با دروغگو
و مهربانی با سنگدل .

مشکلات امروز تو برای امروز کافی ست، مشکلات فردا را به امروز اضافه نکن.

ما خوب یاد گرفتیم در آسمان مثل پرندگان باشیم و در آب مثل ماهیها
اما هنوز یاد نگرفتیم روی زمین چگونه زندگی کنیم    ریچارد نیکسون

فریب مشابهت روز و شب‌ها را نخوریم امروز، دیروز نیست و فردا امروز نمی‌شود .

زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان .

برای دوست داشتن وقت لازم است، اما برای نفرت گاهی فقط یک حادثه یا یک ثانیه کافی است .

گاه در زندگی ، موقعیت هایی پیش میآید که انسان باید تاوان دعاهای مستجاب شده خود را بپــردازد .

به یاد ندارم نابینایی به من تنه زده باشد اما هر وقت تنم به جماعت نادان خورد گفتند: “مگه کوری؟”

مادامی که تلخی زندگی دیگران را شیرین می کنی، بدان که زندگی می کنی .

برای زنده ماندن دوخورشید لازم است .یکی درآسمان ویکی در قلب .

در جستجوی قلبِ زیبا باش نه صورتِ زیبا زیرا هر آنچه زیباست همیشه خوب نمیماند
امـا آنچه خوب است همیشه زیباست.


علم بهتر است یاثروت ؟

 

معلم شاگرد را صدا زد تا انشاءش را درباره علم بهتر است یا ثروت بخواند.

شاگردبا صدای لرزان گفت:ننوشتم آقا.. پس از تنبیه شدن با خط کش چوبی ...او

در گوشه کلاس ایستاده بود و در حالی که دستهای قرمز و باد کرده اش را بهم

میمالید زیرلب میگفت: 

 ثروت بهتر است چون میتوانستم دفتری بخرم و بنویسم

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٦/۱٦
Comments نظرات () لینک دائم

انالله واناالیه راجعون

انالله واناالیه راجعون

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک       دوسه روزی قفسی ساخته اندازبدنم

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت همسری مهربان و پدری فداکار شادروان

 کربلایی  ابوالقاسم  رفیع

 (فرزندعباسعلی)

را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند.مراسم یادبودآنمرحوم روز پنج شنبه 17/6/ 90 ازساعت 17 الی 30/18 درمسجدالنبی واقع در میدان هفت حوض نارمک و همچنین مراسم شب هفتم آنمرحوم روزیکشنبه 20/6/90  ازساعت 17 الی 30/ 18درمسجدکاظمین واقع در خیابان اجاره دارمنعقد میباشد.

اردیب نگین کویروکلیه همشهریان: مصیبت وارده را به همسر وفرزندان  داغدار آنمرحوم ،فامیلهای رفیع،ثابتی،سمیعی زفرقندی،آذر،فریدونی وکلیه بستگان وآشنایان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبرو شکیبایی مسئلت می نماید.


پیشاپیش عیدفطر رابر شماعزیزان مبارک باد.

روز اول ماه شوال را بدین سبب عید فطر خوانده ‏اند که در این روز، امر امساک و صوم از خوردن و آشامیدن برداشته شده و رخصت داده شد که مؤمنان در روز افطار کنند و روزه خود را بشکنند فطر و فطر و فطور به معناى خوردن و آشامیدن، ابتداى خوردن و آشامیدن است و نیز گفته شده است که به معناى آغاز خوردن و آشامیدن است پس از مدتى از نخوردن و نیاشامیدن. ابتداى خوردن و آشامیدن را افطار مى‏نامند و از این رو است که پس از اتمام روز و هنگامى که مغرب شرعى در روزهاى ماه رمضان، شروع مى‏شود انسان افطار مى‏کند یعنى اجازه خوردن پس از امساک از خوردن به او داده مى‏شود.

عید فطر داراى اعمال و عباداتى است که در روایات معصومین(ع) به آنها پرداخته شده و ادعیه خاصى نیز آمده است.

از سخنان معصومین(ع) چنین مستفاد مى‏شود که روز عید فطر، روز گرفتن مزد است. و لذا در این روز مستحب است که انسان بسیار دعا کند و به یاد خدا باشد و روز خود را به بطالت و تنبلى نگذراند و خیر دنیا و آخرت را بطلبد.

و در قنوت نماز عید مى‏خوانیم:

 اسئلک بحق هذا الیوم الذى جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلى الله علیه و آله ذخرا و شرفا و کرامة و مزیدا ان تصلى على محمد و آل محمد و ان تدخلنى فى کل خیر ادخلت فیه محمدا و آل محمد و ان تخرجنى من کل سوء اخرجت منه محمدا و آل محمد، صلواتک علیه و علیهم اللهم انى اسالک خیر ما سئلک عبادک الصالحون و اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصونبارالها! به حق این روزى که آن را براى مسلمانان عید و براى محمد(ص) ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قرار دادى از تو مى‏خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستى و مرا در هر خیرى وارد کنى که محمد و آل محمد را در آن وارد کردى و از هر سوء و بدى خارج سازى که محمد و آل محمد را خارج ساختى، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو مى‏طلبم آنچه بندگان شایسته ‏ات از تو خواستند و به تو پناه مى‏برم از آنچه بندگان خالصت‏ به تو پناه بردند.


بدون شرح!


جعبه های سیاه وطلایی

در دستانم دو جعبه دارم که خدا به من داده است. او گفت:غصه هایت را درون جعبه سیاه بگذار و شادی هایت را درون جعبه طلایی.به حرف خدا گوش کردم.شادی ها و غصه هایم را درون جعبه ها گذاشتم. جعبه طلایی روز به روز سنگین تر می شد و جعبه سیاه روز به روز سبک تر.

از روی کنجکاوی جعبه سیاه را باز کردم تا علت را دریابم.دیدم که ته جعبه سوراخ است و غصه هایم از آن بیرون می ریزد.سوراخ جعبه را به خدا نشان دادم و گفتم:در شگفتم که غصه های من کجا هستند؟خدا با لبخندی دلنشین گفت:ای بنده من!همه آنها نزد من٬ اینجا هستند.

پرسیدم پروردگارا!چرا این جعبه ها را به من دادی؟چرا ته جعبه سیاه سوراخ بود ؟گفت:ای بنده من!جعبه طلایی را به تو دادم تا نعمت های خود را بشماری و جعبه سیاه را برای اینکه غم هایت را دور بریزی...


حکمت لقمان

لقمان حکیم در توصیه به فرزندش اظهار نمود:
فرزندم ! دل بسته به رضاى مردم و مدح و ذم آنان مباش ؛ زیرا هر قدر انسان در راه تحصیل آن بکوشد به هدف نمى رسد و هرگز نمى تواند رضایت همه را به دست آورد فرزند به لقمان گفت :
- معناى کلام شما چیست ؟ دوست دارم براى آن مثال یا عمل و یا گفتارى را به من نشان دهى .
لقمان از خواست با هم بیرون بروند بدین منظور از منزل همراه درازگوشى خارج شدند. پدر سوار شد و پسر پیاده دنبالش به راه افتاد در مسیر با عده اى برخورد نمودند. بین خود گفتند: این مرد کم عاطفه را ببین که خود سوار شده و بچه خویش را پیاده از پى خود مى برد. چه روش زشتى است ! لقمان به فرزند گفت :
- سخن اینان را شنیدى . سوار بودن من و پیاده بودن تو را بد دانستند؟

گفت : بلى !
- پس فرزندم ! تو سوار شو و من پیاده به دنبالت راه مى روم پسر سوار شد و پدر پیاده حرکت کرد باز با گروهى دیگر برخورد نمودند آنان نیز گفتند: این چه پدر بد و آن هم چه پسر بى ادبى است اما بدى پدر بدین جهت است که فرزند را خوب تربیت نکرده لذا او سوار است و پدر پیاده به دنبالش راه مى رود در صورتى که بهتر این بود که پدر سوار مى شد تا احترامش محفوظ باشد اما اینکه پسر بى ادب است به خاطر اینکه وى عاق بر پدر شده است از این رو هر دو در رفتار خود بد کرده اند
لقمان گفت : سخن اینها را نیز شنیدى ؟
گفت : بلى !
لقمان فرمود:
- اکنون هر دو سوار شویم هر دو سوار شدند در این حال گروهى دیگر از مردم رسیدند آنان با خود گفتند: در دل این دو آثار رحمت نیست هر دو سوار بر این حیوان شده اند و از سنگینى وزنشان پشت حیوان مى شکند اگر یکى سواره و دیگرى پیاده مى رفت ، بهتر بود. لقمان به فرزند خود فرمود: شنیدى ؟
فرزند عرض کرد: بلى !
لقمان گفت : حالا حیوان را بى بار مى بریم و خودمان پیاده راه مى رویم مرکب را جلو انداختند و خودشان به دنبال آن پیاده رفتند باز مردم آنان را به خاطر اینکه از حیوان استفاده نمى کنند سرزنش کردند.
در این هنگام لقمان به فرزندش گفت :
- آیا براى انسان به طور کامل راهى جهت جلب رضاى مردم وجود دارد؟ بنابراین امیدت را از رضاى مردم قطع کن و در اندیشه تحصیل رضاى خداوند باش ؛ زیرا که این کار آسانى بوده و سعادت دنیا و آخرت در همین است .


دعاى روز بیست و هفتم و بیست و هشتم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ فَضْلَ لَیْلَةِ القَدْرِ وصَیّرْ أموری فیهِ من العُسْرِ الى الیُسْرِ واقْبَلْ مَعاذیری وحُطّ عنّی الذّنب والوِزْرِ یا رؤوفاً بِعبادِهِ الصّالِحین.

خدایا روزى کن مرا در آن فضیلت شب قدر را وبگردان در آن کارهاى مرا از سختى به آسانى وبپذیر عذرهایم وبریز از من گناه وبارگران را اى مهربان به بندگان شایسته خویش.

دعاى روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ وفّر حظّی فیهِ من النّوافِلِ واکْرِمْنی فیهِ بإحْضارِ المَسائِلِ وقَرّبِ فیهِ وسیلتی الیکَ من بینِ الوسائل یا من لا یَشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّین .

خدایا زیاد کن بهره مرا در آن از اقدام به مستحبات وگرامى دار در آن به حاضر کردن ویا داشتن مسائل ونزدیک گردان در آن وسیله ام به سویت از میـان وسیله ها اى آنکه سرگرمش نکند اصرار وسماجت اصرار کنندگان.


ثبت نام دوره های کاردانی ترمی وپودمانی دانشگاه علمی کاربردی شهرستان خوروبیابانک

مرکزآموزش علمی کاربردی خوروبیابانک تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی در دورهای کاردانی ترمی از روز یکشنبه 6 شهریور ماه لغایت 13 شهریور در رشته های زیر ثبت نام می کند.

1-رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات IT

2-رشته تکنولوژی کنترل

3-رشته حقوق قضای(گرایش ثبتی)

داوطلبان می توانند در مهلت مقرر دفترچه و کارت اعتباری ثبت نام را از دفاتر پستی دریافت کرده و نسبت به ثبت نام خود از طریق پایگاه سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: www.sanjesh.orgاقدام کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شمارهای زیر تماس حاصل نمایید:

تلفن:03244223729-03244223559

فاکس:03244223560-03244223730
اقتصادجهانی و دولتهای ملی

اردیب

اقتصادجهانی و دولتهای ملی

عباس ثابتی

کارشناس ارشداقتصادبین الملل

تحولات تکنولوژیک و سیاسی نیم قرن اخیر جهان را وارد عصر جدیدی کرده است که ویژگی برجسته آن کاهش سریع فاصله های زمانی و مکانی، ادغام فزاینده نظام های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جهان و رشد خیره کننده تولید و مصرف است. در اثر این تحولات پروسه های تولید، توزیع و مصرف دگرگون گشته و ساختارهای اقتصادی و سیاسی و مناسبات اجتماعی دستخوش تغییرات بنیادین شده اند.
    
    طی سه دهه اخیر تجارت جهانی با سرعت بی سابقه ای رشد کرده است. در سال 1970 میزان کل واردات و صادرات بین المللی بالغ بر 26درصد تولید ناخالص جهان بود. در سال 1980 این شاخص به 40درصد و در سال 2000 به 50درصد افزایش یافت اما رشد سرمایه گذاری مستقیم خارجی از این نیز چشمگیرتر بوده است. طی دهه 60 نرخ رشد سرمایه گذاری مستقیم خارجی دو برابر نرخ رشد تولید ناخالص و 4/1 برابر نرخ رشد صادرات جهان بود. طی دوره 199991986 میانگین نرخ رشد سرمایه گذاری خارجی به درصد 26 در سال افزایش یافت. در مجموع در فاصله 200001960 حجم کل سرمایه گذاری خارجی جهان از 70 میلیارد دلار در سال 60 به متجاوز از 6000 میلیارد دلار در سال 2000 افزایش یافت. مقایسه روند رشد تولید ناخالص، صادرات و سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهان بیانگرآن است که طی نیم قرن گذشته رشد صادرات سریع تراز رشد تولید و رشد سرمایه گذاری مستقیم خارجی به مراتب سریع تر از رشد تجارت خارجی بوده است. این امر به معنای افزایش وابستگی اقتصادهای جهان به یکدیگر و ادغام فزاینده آن هاست.
    
    در روند تحولات فوق نه تنها میزان داد و ستدهای بین المللی افزایش یافته بلکه با پیدایش و رشد شرکت های فرا ملی اقتصادهای ملی با سرعت فزاینده ای در حال ادغام اند. طی سه دهه اخیر تعداد شرکت های فراملی به صورت تصاعدی رشد کرده است. طبق آمار UNCTAD اکنون 65 هزار شرکت مادر فراملی وجود دارد که مجموعا 850 هزار

ادامه مطلب

حکمتهایی از امام علی (ع)

بوسیدن فرزند ، رحمت و محبت است

سرلوحه کتاب سعادت بشر ، رفتار پاک و سجایای اخلاقی اوست

بی خردتر از همه کسی است که خود را خردمندتر از همه  پندارد

شکیبایی در مصیبت ، از نشانه های مومن است

شرط خرد حفظ تجربه ها و بکار بستن آنهاست

آدمی به گفتارش سنجیده می شود و به رفتارش ارزیابی می گردد، چیزی بگو که کفه سخنت سنگین شود و کاری کن که قیمت رفتارت بالا رود

هیچ شرافتی مانند فروتنی نیست

برای مشاورت ، خردمندان را برگزین تا از ملامت و ندامت در امان باشی

در دنیا جز برای دو کس خیر نیست؛ یکی گناهکاری که با توبه جبران کند، و دیگر نیکوکاری که در کارهای نیکو شتاب ورزد.

خوابیدن همراه با یقین، برتر از نماز گذاردن با شک و تردید است.


دعاى روزبیست و پنجم و بیست وششم ماه مبارک رمضان

دعاى روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اجْعَلْنی فیهِ محبّاً لأوْلیائِکَ ومُعادیاً لأعْدائِکَ مُسْتَنّاً بِسُنّةِ خاتَمِ انْبیائِکَ یا عاصِمَ قُلوبِ النّبییّن.

خدایا قرار بده در این روز دوست دوستانت ودشمن دشمنانت و پیرو راه و روش خاتم پیغمبرانت اى نگهدار دلهاى پیامبران.

 دعاى روز بیست وششم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اجْعَل سَعْیی فیهِ مَشْکوراً وذَنْبی فیهِ مَغْفوراً وعَملی فیهِ مَقْبولاً وعَیْبی فیهِ مَسْتوراً یا أسْمَعِ السّامعین.

خدایا قرار بده کوشش مرا در این ماه قدردانـى شده وگناه مرا در این ماه آمرزیده وکردارم را در آن مورد قبول وعیب مرا در آن پوشیده اى شنواترین شنوایان.


دعاى روز بیست و سوم وبیست وچهارم ماه مبارک رمضان

دعاى روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اغسِلْنی فیهِ من الذُّنوبِ وطَهِّرْنی فیهِ من العُیوبِ وامْتَحِنْ قَلْبی فیهِ بِتَقْوَى القُلوبِ یا مُقیلَ عَثَراتِ المُذْنِبین.

خدایا بشوى مرا در این ماه از گناه وپاکم نما در آن از عیب ها وآزمایش کن دلم را در آن به پرهیزکارى دلها اى چشم پوش لغزشهاى گناهکاران.

دعاى روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ إنّی أسْألُکَ فیه ما یُرْضیکَ وأعوذُ بِکَ ممّا یؤذیک وأسألُکَ التّوفیقَ فیهِ لأنْ أطیعَکَ ولا أعْصیکَ یا جَوادَ السّائلین.

خدایا من از تو میخواهم در آن آنچه تو را خوشنود کند و پناه مى برم بتو از آنچه تو را بیازارد واز تو خواهم توفیق در آن براى اینکه فرمانت برم ونافرمانى تو ننمایم اى بخشنده سائلان