اردیب (ارابه) نگین کویر

تصویب قانونی مبنی بر مادام‌العمر شدن حقوق نمایندگان مجلس شورای اسلامی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رأی مثبت به یک استفساریه درباره تبصره 3 از ماده 71 قانون خدمات کشوری، برای اهالی سیاست که 2 سال در رده هایی مشخص از بدنه سیاسی نظام، شاغل بودند این حق را قائل شدند که در صورت تنزل رتبه و حقوق پس از 2 سال خدمتشان در آن رده بالا، 80% حقوق پست سابقشان را در پست جدیدشان دریافت کنند. در اینجا تنها به سخنی از امام علی (ع)اشاره می نمایم.
 
بخشی از نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر 
« خواص جامعه همواره بار سنگینی را بر حکومت تحمیل می‌کنند، زیرا در روزگار سختی یاریشان کمتر و در اجرای عدالت از همه ناراضی تر و در خواسته هایشان پافشارتر و در عطا و بخشش ها کم سپاس تر و به هنگام منع خواسته ها دیرعذرپذیرتر و در برابر مشکلات کم استقامت تر می باشند» 
 
 
نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۸/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

ازشهدای راه اسلام تا شهیدگونه های آقازاده؟!!!

 به نقل از:وبلاگ خاطرات جبهه بااندکی تخلص

هزار نفر در طی سال های انقلاب اسلامی تا پایان جنگ خالصانه در راه دفاع از دین، انقلاب و کشور جان خویش را که شیرین ترین دارایی دنیایی است، فدا کردند.

خانواده هایی بودند که 5 فرزند خویش را تقدیم کردند.
خانواده هایی بودند که پدر، با داشتن 6 فرزند راهی جبهه شد و عاشقانه به شهادت رسید.
اما ... هیچ رئیس و مدیری نه که به آنها تسلیت نگفت، که اصلا آنها را نه دیدند و نه می بینند.

جنگ که تمام شد، "علی محمودوند"، "مجید پازوکی"، "سیدامیر تشت زرین"، "سیدعلی موسوی"، "علیرضا حیدری"، عباس و حسین صابری که برادر دیگرشان حسن در جنگ به شهادت رسیده بود و ده ها تن دیگر، شب و روز خود را در بیابان های تفتیده و گرم شلمچه و کوهستانهای سرد و یخبندان غرب کشور سپری کردند بلکه پاره استخوانهای شهدا را بیابند و به آغوش مادران بازگردانند.

مطمئنا هیچ رئیس مجلس، فرمانده و مدیر و ... کودکان یتیم علی محمودوند و مجید پازوکی را ندید!
اصلا آقایان نفهمیدند تبعات جنگ همچنان ادامه دارد و همچنان داریم شهید می دهیم!
چون آنان برای دفاع از آرمانها به شهادت رسیده بودند .

مگر فعالیت های اقتصادی صادراتی مدیریتی و ... برای کسی فرصت فکر کردن به انقلاب و جنگ و دشمنان می گذارد؟!

بعد از جنگ، موضوع عجیبی در میان مسئولین مد شد که تا امروز ادامه دارد.
فرزند فلان آقازاده به طور مشکوک به ضرب گلوله کشته شد.
فرزند فلانی تصادف کرد و ...
همه شدند "درگذشت شهادت گونه"!
ای وای .... شهادت گونه ...

و حالا امروز:
اگر آدم عادی آن قدر که پسر .... علنی خیانت کرد، به غرب پناهنده شد و علیه نظام فحاشی و ایراد تهمت کرد و در خانه "...." بهایی نان خورد و پرورش می یافت، به محض این که پایش به ایران می رسید، دودمانش بر باد بود ... ولی ...

مرگ شهادت گونه؟

در گران ترین هتل پنج ستاره دوبی که فقط محل .....از ما بهتران است!

هتل پنج ستاره گلوریای دوبی محل مرگ آقازاده ......! شباهتی با فکه و ام الرصاص و شلمچه در آن می بینید؟!

آقایان!خودتان را هم که بکشید، هزار و یک تبصره و قانون هم که بیاورید، نمی توانید قانون عدل الهی را تغییر دهید!
بگذار همه فرزندتان را قهرمان بنامند.
ولی می دانی که آن طرف چه خبر است!
راستی آقایانی که برای عرض تسلیت مرگ فرزند دلبند آقای .....از یکدیگر سبقت می گیرید، می دانید شهیدانی که در بالا نام بردم، همین چند سال اخیر در حال تفخص پیکر شهدا به شهادت رسیدند و خانواده شان همچنان با سیلی صورت خویش سرخ نگه داشته اند و مطمئنم هیچکدامتان حتی نام آنها را هم نشنیده اید!


عید کمال دین .سالروز اتمام نعمت وهنگامه اعلان ولایت امیر المومنین(ع)مبارکباد.

خورشید شکفته در غدیر است علی                    باران بهار در کویر است علی

بر مسند عاشقی شهی بی همتاست             بر ملک محمدی امیر است علی

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۸/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

به بهانه هفته کتاب وکتابخوانی

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۸/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش آمریکایی -صهیونیستی آمانو

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۸/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

میلاد امام هادی (ع)برشمامبارکباد.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۸/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

افتتاح پروژه بهسازی و روکش آسفالت باند دوم محور خور - انارک، گردنه زنجیرگاه

به گزارش خبرگزاری فارس از نایین، علی نیکزاد ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح پروژه بهسازی و روکش آسفالت باند دوم محور خور - انارک، گردنه زنجیرگاه در جمع مسئولان استانی و محلی اظهار داشت: در ارتباط با جاده طریق الرضا که ترافیک بسیار بالایی نیز دارد و آغاز آن از نایین به سمت انارک و تا مشهد ادامه دارد، کارهای بسیار خوبی انجام گرفته که امروز از نزدیک مورد بررسی و نظارت قرار گرفت.وی ادامه داد: ابتدای این مسیر در حال حاضر چهار خطه شده که البته 61کیلومتر از بقیه آن هنوز چهار خطه نشده است که امروز کلنگ آغاز پروژه چهارخطه کردن مقدارباقی مانده این مسیر برزمین زده شد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در نظر است این 61 کیلومتر به قطعات 10 کیلومتری تقسیم شده و به پیمانکاران واگذار شود تا جاده دوم با ایمنی کامل و هر چه سریع‌تر ساخته شود.وی با اشاره به افتتاح پروژه بهسازی و روکش آسفالت باند دوم محور خور - انارک معروف به گردنه زنجیرگاه افزود: همکاران بنده در وزارت راه و شهرسازی در بخش راه، با پشتیبانی استاندار استان اصفهان و معاونت عمرانی نیز تاکنون 51 کیلومتر از مسیر که جسم، زمین و حریم جاده متعلق به دولت و بیت‌المال بوده است را قوس‌های افقی و عمودی کنار جاده را اصلاح کرده‌اند و به خط رفت و برگشت تبدیل نموده‌اند که امروز شاهد افتتاح این پروژه نیز بودیم.نیکزاد اضافه کرد: پروژه بهسازی و روکش آسفالت باند دوم محور خور - انارک معروف به گردنه زنجیرگاه به طول مسیر 52 کیلومتر با حجم عملیات خاکبرداری 523هزار مترمکعب، حجم عملیات زیر اساس 99هزار کیلومتر مترمکعب با ۳۱ دهانه پلسازی انجام گرفته است.وی افزود: این پروژه با اجرای آسفالت در دو لایه و مصرف بیش از 82 تن آسفالت با اعتباری بالغ بر 108میلیارد ریال انجام گرفته است.وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهار داشت: همچنین کلنگ پروژه آغاز عملیات اجرای باند دوم محور نایین - انارک، طریق الرضا(ع) با حضور مسئولان استانی و شهرستان به زمین زده شد.وی ادامه داد: این پروژه به طول 68 کیلومتر با حجم عملیات خاکبرداری بیش از 72هزارمترمکعب، حجم عملیات خاکریزی بیش از 420هزارمترمکعب، حجم علمیات زیرساختی بیش از 131هزار مترمکعب، اساس بیش از 126هزار مترمکعب و با ساخت 30 دستگاه پل آبرو، با دهانه دو متری به طول 12متر و ساخت یک دستگاه پل روگذر عبور خط راه آهن با دهانه 10 متری به طول 12متر انجام می‌گیرد.
نیکزاد تاکید کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها که در راستای رفع نقاط پرحادثه، کاهش تلفات جاده‌ای و تردد ایمن و روان انجام می‌گیرد، ضمن افزایش تردد جاده طریق الرضا (ع) و رونق اقتصادی منطقه امیدواریم شاهد کاهش چشمگیر تلفات جاده‌ای در این مسیر باشیم.

اردیب نگین کویر:باتشکراز وزیر ومسئولان محترم. جناب دکترحسنی لطف کنید موانع جلوی راه گرمسار-جندق راحل کنید البته چون این خواسته ضد منافع شماست پیگیری نمی کنید امید است درسفر قریب الوقوع ریاست جمهوری محترم به شهرستان خوروبیابانک دستور پیگیری وافتتاح این محور اخذ گردد.    

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

بدون شرح!!

 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۱٦
Comments نظرات () لینک دائم

بدون شرح؟!!

منبع:صراط نیوز


کاریکاتور


بدون شرح!!

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

 

روز نهم ذی‌الحجه روز عرفه و از اعیاد عظیمه است، هرچند به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود خوانده و مؤید جود و احسان خود را برای ایشان گسترانیده و شیطان در این روز خوار و حقیرتر و رانده‌تر و درخشمناکترین اوقات خواهد بود.

 از برای این روز اعمال چند است:

اول: غسل  دوّم: زیارت امام حسین (ع)

که مقابل هزار حجّ و هزار عمره و هزار جهاد بلکه بالاتر است و احادیث در کثرت فضیلت زیارت آن حضرت در این روز متواتر است  و اگر کسی توفیق یابد که در این روز در تحت قُبّه مقدّسه آن حضرت باشد، ثوابش کمتر از کسی که در عرفات باشد نیست، بلکه زیاده و مقدّم است.

سوم: خواندن دو رکعت نماز :

پس از نماز عصر، پیش از آن‌که مشغول به خواندن دعاهای عرفه شود دو رکعت نماز بجا آورد در زیر آسمان و اعتراف و اقرار کندنزد حق تعالی به گناهان خود تا فایز شود به ثواب عرفات و گناهانش آمرزیده شود پس مشغول شود به اعمال و ادعیه عرفه که از حُجَج طاهره ـ صلوات اللّه علیهم ـ روایت شده و آنها زیاده از آن است که در این مختصر ذکر شود.

شیخ کفعمی در مصباح فرموده: «مستحب است روزه روز عرفه برای کسی که ضعف پیدا نکند از دعا خواندن و مستحب است غسل پیش از زوال و زیارت امام حسین ـ علیه‌السلام ـ در روز و شب عرفه و چون وقت زوال شد، زیر آسمان رود و نماز ظهر وعصر را با رکوع و سجود نیکو به جای آورد و چون فارغ شود دو رکعت نماز کند در رکعت اوّل بعد

 

از حمد توحید و در دوم پس از حمد قُل یا اَیهَا الْکافِروُنَ بخواند. پس از آن چهار رکعت نماز گزارد در هر رکعت پس از حمد توحید پنجاه مرتبه بخواند.»

این نماز همان نماز حضرت امیرالمؤمنین ـ علیه‌السلام ـ است.

 

ادامه مطلب
نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

عکس کعبه هنگام تعویض جامه ی مشکی

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

اندرحکایت نتیجه استیضاح!!!

سوگندنامه ای که نمایندگان محترم مجلس در ابتدای کارشان خورده اند :

« بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
من در برابر قرآن مجید، به خدای قادر متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم که پاسدار حریم اسلام و نگاهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم، ودیعه‌ای را که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم و در انجام وظایف وکالت، امانت و تقوی را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی دفاع کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهارنظرها، استقلال کشور و آزادی مردم و تأمین مصالح آنها را مد نظر داشته باشم.»

پس از اختلاس این وسط تنها بهت و سردرگمی مردم باقی ماند که منتظر بودند تا سرانجام به خاطر اختلاس بی سابقه در تاریخ انقلاب اسلامی یکی، حداقل یکی، از مسوولان عالی رتبه اقتصادی بر کنار شود اما همین اتفاق حداقلی هم نیفتاد. از عدم تعادل و توازن مجلس که وزیری را ابرام و اصرار به پای استیضاح می کشاند بعد دوباره به او رای اعتماد می دهد حرفی نمی زنیم، از نطق رئیس مجلس چیزی نمی گوییم تنها از بهت مردم می پرسیم. از بهت خودم و شصت و چند میلیون شهروند دیگر که از دیروز از خودشان می پرسند: خاوری که از کانادا داد می زند مظلومم مدیرعامل بانک صادرات می گوید خبر نداشته ام، وزیر اقتصاد ابقا شد،پس گناه این اختلاس به گردن کیست؟ گناه عدم نظارت برعهده کیست؟ چه کسی قرار است به این پرسش حداقلی مردم پاسخ بدهد؟، 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

بدون شرح!!!!

امام علی (ع) در نامه به فرماندار بصره نوشت:
همانا من براستی به خدا سوگند می خورم اگر به من گزارش کنند که در اموال عمومی خیانت کردی، کم یا زیاد، چنان بر تو سخت گیرم که کم بهره شده، و در هزینه عیال درمانده و خوار و سرگردان شوی.


در حاشیه صحنه های غیر اخلاقی در فوتبال ...!

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم

هفت آبان سالروز کوروش بزرگ فرخنده باد

فرمان دادم بدن مرا مومیایی نکنندودرتابوت نگذارند،به خاک بسپارند تااجزای بدنم جزو خاک ایران شود(کورش کبیر)

 7آبان ماه مطابق با بیست و نهم اکتبر روز جهانی کوروش (سایرس دی) نام گذاری شده است که از دیر باز پارسیان،دوستداران حقوق بشر و هواداران اداره جهان به صورت  مشترک آن را گرامی می دارند.این روز به مناسبت تکمیل تصرف امپراتوری بابل به دست ارتش ایران (اکتبر سال ۵۳۹ پیش از میلاد) و پایان دوران ستمگری در دنیای باستان برقرار شده است . 2549 سال پیش در همین ماه اعلامیه تاریخی کوروش بزرگ در زمینه حقوق افراد و ملل انتشار یافته بود که نخستین سنگ بنای یک دولت مشترک جهانی و هر سازمان بین المللی بشمار می آید.

 بابل به دست من افتادو چون به بابِل شدیم سربازان و پارسیان خویش را گفتم دست به هیچ دامنی دراز نکنید  زنان و کودکان در پناهِ من اند پیران و پی بُریدگان در پناهِ من اندخاموشان و خستگان در پناهِ من اندشکست خوردگان و خاموشان در پناهِ من اند.سلوکِ سربازانِ من سلوکِ پارسیانِ سرزمینِ من است و ما برای آزادیِ مردمان آمده ایم تباهی و تیرگی از ما نیست وحشت و شقاوت از ما نیست تازیانه و تجاوز از ما نیست غیظ و غرامت از ما نیست.ما رسولانِ اَمان و آسودگی هستیم ما آورندگانِ آزادیِ مردمان هستیم.


سالروز ازدواج امام علی (ع)وحضرت فاطمه (س) مبارکباد.


تنها عشق زانو نمی زند

میتوان پرنده رادرقفس زندانی کرد.............

               ولی نمیتوان پرواز را به بندکشید...............

                          میتوان مسیرآب را عوض کرد...........

                                 ولی نمیتوان جلوی آب راگرفت...........

                        میتوان گلهارادرپشت سیمهای فلزی محاصره کرد............

                                    ولی نمیتوان رایحه ی گلهارابچنگ آورد....................

                میتوان جسم رابه زنجیرکشید............

                         ولی نمیتوان روح واندیشه رابه اسارت برد..............

                               میتوان درختان را قطع کردوشاخه هایشان راشکست......

                        ولی نمیتوان به پائیزدستوردادکه ازبرگزاری جشنواره ی......

                                         رنگین کمان رنگهای پائیزی دست بکشد.............

                میتوان زیبائیهارانادیده گرفت ............

                                  ولی نمیتوان آنهارا محونمود.............

                       نیلوفران آبی به احترام خورشیدگلبرگهای خودرابیدارمی کنند....

                     وباغروب آفتاب آنهاراجمع می کنندوبخواب میروند...........

                           مگرمیشودآنهاراازاین ضیافت الهی محروم ساخت...........

             مگرمیشودروشنائی رابرای همیشه درپشت تاریکی نگه داشت........

      هنگامی که اراده ای شکل می گیردوعشقی متولدمیشودایستادگی.........

                                  درمقابل آن بیفایده میباشد..............

                                           تنها عشق زانو نمی زند................

                                                                             ومغلوب نمیشود.............

شعر ازحمیدثابتی


سند تاریخی قدیمی بیانگر آنست که اردیب در تقسیمات کشوری دهستان بوده است.

سندتاریخی ذیل جهت اطلاع اعضای شورای اسلامی اردیب ارائه شده است که بدانند روستای اردیب در تقسیمات کشوری دهستان بوده است و محلی مستقل که توابع اردیب زیر مجموعه آن بوده است .خواهشمند است این عزیزان کمی ازتجربیات واطلاعات افراد مسن تر روستا بهره مند شوندتادر رودربایستی های جاریه قرار نگیرند و  بدون اطلاع افراد روستا پای هر نامه ای امضا ومهر بزنند.


بدون شرح!!!


استمداد از مسئولین برای رفع مشکل

 

یک دوست:

مدت 4 روز است شبکه های تلویزیونی روستای اردیب  قطع شده است  ومردم روستا از دیدن  برنامه های تلویزیون محروم هستند و مردم روستا با این مشکل چندین سال است  مواجه هستندومتاسفانه با وجود قولهای مکرر اقای دکتر حسنی ومسولین شهرستان نسبت به نوسازی دکل تلویزیون هیچ اقدامی صورت نگرفته است .

اردیب نگین کویر:

از مسئولین عزیز درخواست رسیدگی و رفع مشکل را داریم .

 

ای بابا دوست عزیزببین آقای دکترحسنی اونور دنیامیره مشاوره میده وقت نداره به این کارها برسه یا به قولی : پَ نََ‌پَ میخواید ایشون بیاد بی افته دنبال دکل تلویزیون اردیب عجب توقعاتی دارید ایشون یه چیزی گفته نوسازی کجابود موقع رای جمع کردن آدم خیلی قولها می ده شما به دل نگیرید الان سوئیس را...تا اسفند خدابزرگه انوقت با شما کاردارند که برای تمدیدقول خدمت می رسند .


با پوست موز، آب را تصفیه کنید!

پوست موز به عنوان بهترین و ارزان‌ترین تصفیه کننده آب معرفی شد.

 به گزارش برنا، پوست موز علاوه بر این‌که قادر به جلا دادن ظروف نقره و یا کفش‌های چرمی است، در تصفیه آب هم می‌تواند مفید واقع شود.
 
محققان دریافتند تکه‌های ریز شده پوست موز بهتر از هر تصفیه کننده دیگری می‌تواند آلودگی‌های فلزی سمی را تصفیه کند.
 
فلزهای سنگین مانند مس و سرب که از استخراج مواد معدنی و خروجی کارخانه‌های صنعتی تولید می‌شوند، سلامت محیط و آب‌ها را به خطر می‌اندازند. روش‌های رایج تصفیه بسیار گران هستند و حتی برخی مواد تصفیه کننده خود سمی هستند.
 
 پوست موز به سرعت مس و سرب موجود در آب را تصفیه کرده و بیش از 11 بار نیز قابل استفاده است.