اردیب (ارابه) نگین کویر

حبیب یغمائی

اردیب نگین کویر

حبیب یغمائی شاعر، محقق، نویسنده، منتقد، ادیب، مولف، داستان نویس، مدرس، نسخه شناس، فهرست نگار، مصحح، پژوهشگر و روزنامه نگار ایرانی به سال 1277 خورشیدی در خور و بیابانک اصفهان چشم به جهان گشود و در بیست و چهارم اردیبهشت 1363 در هشتاد و شش سالگی در تهران دیده از جهان فروبست.

پدر وی اسدالله منتخب السادات آل داود(نواده سید میرزا موسوی قاضوی )بود. حبیب از سوی مادر با یغمای جندقی نسبت داشت به همین خاطر فامیل یغمایی را برخودنهاد .  طبع شاعری حبیب از همان کودکی گل کرد و در سال های جوانی به بار نشست.حبیب شش اله بود که مکتب رفت و سپس مقدمات علوم قدیم را نزد پدر فراگرفت. نوجوان بود که که به سال 1288 نایب حسین کاشی و پسرش ماشاءالله خان به خور بیابانک حمله ور شدند و اسدالله منتخب السادات پدر حبیب را واداشتند تا منظومه ای در وصف لشکرکشی های آن ها بسراید.فتح نامه نایبی در چند هزار بیت اکنون موجود است و اصیل ترین روایت از ماجراجویی های این آشوبگران کاشی به شمار می رود.حبیب به سال 1295 به دامغان رفت و چند سالی در آن ناحیه به تحصیل دانش پرداخت. پس از این به سال 1298 در شاهرود تدریس کرد و به سال 1300 راه تهران را در پیش گرفت.

در دارالمعلمین تهران از درس ابوالحسن فروغی (مدیر دارالمعلمین)، صدیق اعلم و عباس اقبال آشتیانی بهره برد. عباس اقبال او را به کار نگارش و پژوهش تشویق کرد. یکی از همدرسان یغمایی در این زمان، مجتبی مینوی بود. صدیق اعلم که دید یغمایی و امثال او در درس های فیزیک و ریاضی به جایی نمی رسند و درنتیجه هیچ گاه نمی توانند دیپلم بگیرند، دیپلم ادبی را پایه گذاری کرد.

ادامه مطلب

اعترافات امیر عباس هویدا در دادگاه

ازش سوال شد که در این ۱۳ سال
که نخست وزیر بودی چه غلطی کردی؟

یک خودکار بیک از جیب کتش در آورد وگفت:
در ابتدای دوران نخست وزیری من، قیمت این خودکار ۵ ریال بود و تا پایان آن
که ۱۳ سال طول کشید ۵ ریال باقی ماند...
و همه بهش خندیدند…..!

 


شهادت مظلومانه و جانسوز نهمین پیشوای شیعیان جوادالائمه (ع)تسلیت باد.

اردیب نگین کویر

شهادت مظلومانه و جانسوز نهمین پیشوای شیعیان و پارۀ تن حضرت علی بن موسی الرّضا(علیهما السلام)، باب المراد عالمین جـوادالأئـمـه، حضرت امام محمّد تقی(علیه السلام) را محضر مقدّس و منوّر حضرت حجة بن الحسن العسکری(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تمامی شیعیان و محبّان آن حضرت تسلیت و تعزیت عرض می نمائیم.

ای بین ائـمه نام نامیت جـواد(ع)        ای جـسـم تـو زیـب آفـتاب بـغـداد

مگـذار بـمـیـرم و نـبـینم حـرمـت              ازمن همه التماس و ازتو امداد

 

«یَا جَوادالأئمِه(ع)»

         زادهزهـراء(س) میان حجـره افغـان می کند **
                                               ** درد دل بـا کـردگــار حـی ســبـحــان می کند

           گاه می پـیـچـد ز درد و گـاه می نـالـد ز غم **
                                               ** گاهی اظهار عطش با قلب سوزان می کند

         دختر مأمون چو خواهـد کس نگردد با خبر **
                                              حـجـره را بـر زاده طاها چو زنـدان می کند

        او غـریـبـانـه دهـد جان در دیـار بـی کـسـی **
                                              ** در جنان بهرش فغان شاه خراسان می کند

        از فـراز بـام جـسـم شـَه فـکـنـدی بر زمین **
                                              ** دیــو بــنـگــر چـه بــا آیــات قــرآن می کند

         آن امام نـهـمـیـن می نـالـد از سوز عـطش **
                                              **
لـیک یاد از غـربـت شاه خـراسـان می کند

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٧/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

کودک نابغه شما این ۱۰ نشانه را دارد؟!

بسیاری از پدران و مادران پیشاپیش رویای پیشرفت کودک خردسال خود را در سر می پرورانند اما بیشتر کودکان فقط از نظر والدین خود نابغه هستند. با وجود این برخی کودکان واقعا بااستعداد هستند؛ آیا کودک شما نیز جزء این گروه است؟ دستورالعمل های محدودی هستند که نبوغ و استعداد کودکان را نشان می دهند که در ادامه به ۱۰ مورد از آنها اشاره می شود
کودک نابغه شما این ۱۰ نشانه را دارد؟!

دامنه لغات پیشرفته: این که کودک زود به حرف بیاید به تنهایی نمی تواند نشانه نبوغ و استعداد او باشد، اما اگر او از لغات و جملات پیشرفته استفاده کند، احتمالا به همان باهوشی است که فکرش را می کنید. یک کودک ۲ ساله معمولی می تواند جمله ای مانند «یک سگ آنجاست» را به زبان بیاورد اما یک کودک نابغه این جمله را می گوید: «یک سگ قهوه ای در حیاط پشتی است و دارد گل ها را بو می کند.»

درک مفاهیم پیچیده: کودکان بسیار باهوش می توانند مفاهیم پیچیده را درک کنند، از روابط گوناگون سر در بیاورند و انتزاعی فکر کنند. آنها مشکلات را عمیقا می فهمند و به راه حل ها می اندیشند.

▪ توجه به جزئیات: یک کودک نابغه اشتیاق فراوانی نسبت به جزئیات نشان می دهد. کودکان بزرگ تر ممکن است بخواهند درباره جزئیات و چگونگی عملکرد یک وسیله اطلاعاتی داشته باشند اما یک کودک خردسال نابغه می تواند یک اسباب بازی را دقیقا سر جای خودش قرار دهد و اگر چیزی در جای اصلی خودش قرار نگرفته باشد، متوجه می شود.

طیف وسیع علاقه مندی ها: کودکان با استعداد به موضوعات گوناگونی علاقه نشان می دهند. یک ماه ممکن است از دایناسور ها خوش شان بیاید و ماه بعد به سراغ مباحث فضایی و... بروند.

حفظ اطلاعات: اصطلاح «این گوش در و آن گوش دروازه» در مورد بسیاری از کودکان صدق می کند و کودکانی که جزء این گروه نیستند، قادر به حفظ دامنه گسترده ای از اطلاعات بوده و می توانند بعد ها نیز آنها را به خاطر بیاورند. از جمله نمونه های مشاهده شده در این زمینه می توان به کودک ۶ ساله ای اشاره کرد که پس از یک گردش تفریحی در موزه فضایی توانست یک راکت فضایی را دقیقا به تصویر بکشد.

استعداد در زمینه هنر و موسیقی: کودکانی که استعداد غیرعادی در زمینه هنر و موسیقی از خود نشان می دهند اغلب با استعداد و نابغه هستند. کودکان خردسالی که با رعایت پرسپکتیو (تناسب دور و نزدیک) نقاشی می کشند،کارشان عالی است یا درک بالایی از رشته های گوناگون هنری دارند، در زمره کودکان با استعداد قرار می گیرند.

▪ حافظه خوب و قوی: بعضی از کودکان بااستعداد می توانند وقایعی را از گذشته (دوران طفولیت) خود به یاد بیاورند. مثلا یک کودک ۲ ساله نابغه ممکن است اتفاقی را که در ۱۸ ماهگی برای او روی داده به یاد بیاورد.

توانایی خواندن و نوشتن در سنین پایین: اگر کودک شما به طور غریزی باهوش باشد، احتمالا خیلی زود بدون این که آموزش رسمی دیده باشد، توانایی خواندن و نوشتن را پیدا می کند.

تمرکز بالا و طولانی مدت: کودکان را با بی دقتی و بی توجهی می شناسند اما گروه نابغه می توانند به مدت طولانی تمرکز خود را حفظ کنند.
نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٧/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

خودشناسی


انالله واناالیه راجعون

انالله واناالیه راجعون

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک       دوسه روزی قفسی ساخته اندازبدنم

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت همسری مهربان و پدری فداکار شادروان

 حسین طاهری

را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبرو شکیبایی مسئلت می نماید.

اردیب نگین کویروکلیه همشهریان: مصیبت وارده را به همسر وفرزندان  داغدار آنمرحوم ،کلیه بستگان وآشنایان تسلیت عرض می نماید.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٧/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

تاکی بتمنای وصال تویگانه اشکم شود ازهرمژه چون سیل روانه

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٧/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

آیت‌الله جوادی آملی: برخی دین رابازی گرفته باحیله‌های شرعی آبروی نظام رامی برند

آیت‌الله جوادی آملی:بعضی، دین را بازیچه قرار داده اند و با حیله‌های شرعی آبروی
نظام را می‌برند. یکی با بازیگری و ریش گذاشتن و اختلاس سه هزار میلیاردی، آبروی
نظام را می‌برد و دیگری به بازی بیش از نماز و روزه اهمیت می‌دهد و دین خود را
بازی قرار می دهد.

به گزارش خبرنگارخبرآنلاین عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه امروزطی سخنانی در درس تفسیر خود گفت: یک عده «اتخذو دینهم لهو و لعبا»، بعضی دین رابازی قرار دادند و با حیله‌های شرعی آبروی نظام را می‌برند و دین را بازیچه قراردادند و بعضی هم اتخذو لهو و لعبا دینا، گروه دیگری بازی را دین قرار دادند، می‌بینی در سید ایام که نماز جمعه تهران است و از فضیلت کم ندارد، صدهزار نفر بی‌نماز جمع می‌شوند، آن که با بازیگری و ریش گذاشتن و با اختلاس سه هزار میلیاردی، آبروی نظام را می‌برد و آن که به بازی بیش از نماز و روزه اهمیت می‌دهد، دین خود را بازی قرارداده است.

آیت الله جوادی آملی در تفسیر سوره مبارکه قصص با اشاره به آیه «فإذا الذی یستنصره بالأمس یستصرخه...» گفت: هرگز نمی‌شود خدا را فریب داد، آن مظلوم بنی‌اسرائیلی درصدد فریب دادن خدا یا پیامبر نبود، اگر در سوره مبارکه بقره سخن از فریب است ودر آنجا فرمود منافقین درصدد فریب دادن هستند ولی آن‌ها خودشان را فریب می‌دهند ونمی‌دانند که خدا فریب نمی‌خورد. «یخادعون الله و الذین أمنو و مایخدعون إلاأنفسهم و ما یشعرون» کسی نمی‌تواند خدا را فریب دهد، زیرا «وعندالله مکرهم ولایحیق المکر السیئ الا بأهله».

وی افزود: جوانان ما در روستاها بودند ولی رسانه‌ها این بازی و فوتبال را نشان دادند و آن‌ها را ازروستا به شهر آوردیم و شغل‌های نازل به آن‌ها دادیم؛ مگر ما چقدر ورزش نیاز داریم،در درجه پنج و درجه ششم درست است، دنیا را دیگران دارند می‌گردانند؛ از وجود مبارک امام صادق(ع) پرسیدند پس از شما چه کسی به مقام امامت می‌رسد، فرمود «من لایلهو ولایلعب»، کسی که اهل بازیچه نیست، بازی یک حدی دارد؛ ورزش خوب است روزی یک ساعت نه این که دنیا به آن سمت رفته است، ایران پیام تازه دارد و این پیام تازه را باید به گوش جهانیان رساند.

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٧/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

آیت الله جوادی آملی: اشکال از تحریم نیست، مدیریت‌ صحیح نیست

حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی امروز در درس تفسیر خود که با حضور علما و روحانیان در مسجد اعظم قم برگزار شد، به ادامه تفسیر سوره مبارکه قصص پرداخت و گفت: « فالتقطه آل فرعون .... » لام عاقبت و لام غایت داریم که در آیه برای عاقبت که این آیه را مثال می‌زنند، یعنی فرعون این کودک را گرفتند تا این کودک دشمن آن‌ها شود.
مدیریت ما صحیح نیست

حضرت آیت‌الله جوادی با قرائت این آیه که «و لما ورد ماء مدین وجد من دونهم امرأتان تذودان...»، بیان داشت: این دامدارها دام‌ها را اطراف شهر و روستا اداره می‌کردند، کشاورزی باید طوری باشد که برای علوفه، ارز از کشور خارج نشود، این گونه است که بعد از افزایش دلار،‌ علوفه، شیر و ماست گران می‌شود؛ این به تحریم برنمی‌گردد شما آب و خاک داری، اما از آن استفاده نمی‌کنی. این روستاها را خراب کردید؛ و حالا از بیرون باید وارد کنید. این نفرین علی(ع) است.؛کسی روستا دارد و مکان دارد و فقیر باشد، خدا او را از رحمتش دور می‌کند، ما جوان‌ها را به شهر آوردیم و در تلویزیون فوتبال نشان دادیم، این طور است که حالا اگر تحریم شد، شیر دو برابر می‌شود، اشکال از تحریم نیست، مدیریت‌مان صحیح نیست.

وی به قرائت حدیث امام علی(ع) که‌ «من وجد ماء و ترابا ثم افتقر، بعده‌الله» پرداخت و  ادامه داد: مگر ترکیه چقدر از ما غنی‌تر است؟ روستاهای ما می‌تواند کاملا علوفه را تأمین کند، اگر مدیریت نباشد، باید راهنمایی کرد، البته مبادا حرفی بزنیم که نظام آسیب بببیند باید کاری کنیم که هم کشور روی پای خودش بایستد و مدیریت صحیح شود و هم ذره‌ای حرفی نزنیم که خون‌های پاک شهدا از بین برود.

حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان آیه « و وجد من دونهم امرأتین تذودان...»، تصریح کرد: دو خانمی بودند که جلوی گوسفندان را می‌گرفتند، «تذودان» که نزدیک چاه نیایند، اهل‌بیت(ع) این‌ها اعضاد و بازوان عالم هستند، اینها مانع و حریم الهی هستند؛ اگر دین الهی بخواهد مورد تجاوز قرار بگیرد اهل‌بیت از دور نگهبان و بازوان هستند.

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوروبیابانک افتتاح گردید.

در آیینی با حضور جناب آقای سیدحمید رضا طباطبایی نماینده محترم شهرستان های نایین و خوروبیابانک ، فرماندار و تنی چند از مسئولین و روحانیون شهرستان که در محل

فرمانداری برگزار شد اداره تبلیغات اسلامی خوروبیابانک افتتاح و حجه الاسلام شیخ مرتضی فیروزی به عنوان مسئول این اداره منصوب گردید.

در این مراسم که با حضورحجت الاسلام اسماعیلی قائم مقام مدیرکل و کارشناسان اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان برگزار شد.اقای حسن فیروزی ضمن خوش آمدگویی به مدعوین بر تلاش هرچه بیشتر در  ساماندهی امور تبلیغی شهرستان،سازماندهی تشکل ها و هیآت مذهبی، کانون های فرهنگی،احداث خانه های عالم،برگزاری گفتمان های دینی،دعوت از کارشناسان و خطبای معروف،مدیریت مراسمات معنوی تاکید کردند.

اردیب نگین کویر:ضمن تبریک به مردم شهرستان خور وبیابانک و مسئولین دست اندرکار جهت افتتاح اداره تبلیغات اسلامی از فرماندار محترم خواهشمنداست پس از تاسیس ادارات از این قبیل نسبت به نظارت وسرپرستی نیز اهتمام ورزند .از کتابخانه عمومی واقع در مسجدالنبی با آن همه کتاب مرجع تنها چند تخته چوب و... در محل جدید واقع در خانه مسکونی ...باقیمانده است در چندساله اخیر در بعد فرهنگی بجای ارتقائ وپیشرفت ،عقب گرد هم داشته ایم . 


فرخنده ولادت علی ابن موسی الرضا برشما مبارک باد.

اردیب نگین کویر

من که کبوتر دلم انس گرفته با رضا
می‌شنوم ز قدسیان زمزمه رضا رضا
         رضا رضا رضا رضا

ای به نثار مقدمت گوهر اشک دیده‌ام
ای به فدای جان تو جان به لب رسیده‌ام
من به بهای هستی ام مهر تو را خریده‌ام
مباد سازد از برت مرا خدا جدا رضا
      رضا رضا رضا رضا

چه می‌شود اگر مرا رها زقید غم کنی

چه می‌شود اگر نگاه مرحمت به کم کنی
چه می‌شود نظر به این کبوتر حرم کنی
جواز کربلا اگر کرم کنی چه می‌شود
چه می‌شود اگر تسلی دهی به قلب ما رضا
  رضا رضا رضا رضا


یا علی موسی الرضا...

نور حق در هر فضا           حاکم مُلکِ قضا

ای عزیز مرتضی    یا علی موسی الرّضا...

یا علی موسی الرضا...

یابن الزهرا(س) کن نظر      بر گدایان درت

تا شویم ای با وفا      نوکری در محضرت

یا علی موسی الرضا...

من کیم شرمنده ای غرقِ در جرم و خطا

تا خدا راضی شود   تو بِشو از من رِضا

یا علی موسی الرضا...

با دعای فاطمه(س)می نمایم یاد تو

ای بهشت عاشقان صحنِ گوهرشادِ تو

یا علی موسی الرضا...

ای ضریح قدسی ات کعبه ی لطف و وفا

گنبدت چون قبله و مرقدت دارُالشّفا

یا علی موسی الرضا...

یا رضا می گوییم و دل خدایی می شود

در حریمت هر دلی کربلای می شود

یا علی موسی الرضا...

بهر دیدار حبیب بر محّب توشه بده

بر گدایانِ درت رزق شش گوشه بده

یا علی موسی الرضا...


بدون شرح!!


چه زود دیر میشود.


مزار این شهید کجاست؟

اردیب نگین کویر

با دیدن تصاویر شهدا،به یک عکس خیره شد و ناگهان فریاد زد که این «هادی» من است. من با دستان خودم این کلاه را برایش بافتم.
سالهاست عکسی از یک شهید را در صفحات مختلف اینترنتی، وبلاگ‌ها، سایت‌ها و حتی بر دیوارهای شهرها می‌بینیم. عکس شهیدی که با لباس بارانی آبی خود و کلاهی که به گفته مادرش او برای فرزندش بافته است، از مظلومیت شهدایمان در دل صحراهای جنوب سخن می‌گوید.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هادی ثنایی‌مقدم یازدهم تیرماه 1351 در شهرستان لنگرود بدنیا آمد. این نوجوان بسیجی روز 23 دی‌ماه سال 1365 در منطقه عملیاتی «شلمچه» به شهادت رسید اما پیکرش هیچگاه بازنگشت. همرزمان او از نحوه شهادتش بر اثر اصابت مستقیم تیر می‌گویند یادآور می‌شوند که هادی به همراه تعداد زیادی از شهدا به کنار جاده انتقال داده شد. پارچه سفید به همراه چوبی در کنار او قرار داده شد تا آمبولانس‌ها راحت او را پیدا کنند و به عقب برگردانند. آنها از آن محل دور شدند، آمبولانس‌ها تعدادی از شهدا را به سمت پشت خط آورد ولی خبری از پیکر هادی نبود.
تا به امروز کسی نفهمیده است بر سر پیکر شهید هادی ثنایی‌مقدم چه آمده است؟. عده‌ای می‌گویند احتمال دارد گلوله خمپاره‌ای به کنار پیکرش خورده و او را در زیر خاک پنهان کرده و همین امر باعث شده است که آمبولانس‌ها او را پیدا نکنند.
سال‌ها از این ماجرا گذشت و از هادی تنها یک مزار خالی در شهرمان باقی ماند. در یکی از روزها مادر شهید به زیارت مزار فرزندش به گلزار شهدا می‌رود و پس از دعا و فاتحه از جای خود بلند می‌شود. ظاهرا در گلزار شهدا، نمایشگاه عکسی از شهدای کشورمان برپا بوده است. مادر شهید ثنایی‌مقدم به تصاویر شهدا نگاه می‌کند و به یک عکس خیره می‌شود و ناگهان فریاد می‌زند این هادی منه.... این هادی منه... .
خانواده‌های شهدای حاضر در گلزار شهدا دور او جمع می‌شوند. کسی نمی‌دانست چه اتفاقی افتاده است. مادر شهید به سمت مسئول نمایشگاه می‌رود و می‌گوید این عکس را از کجا آورده‌اید؟، چه کسی این عکس را گرفته است؟ آنها نمی‌دانستند صاحب این عکس و عکاس آن کیست. اما مادر شهید می‌گوید:
- این هادی منه... من با دستان خودم این کلاه را برای او بافتم. این هادی منه...


هفته دفاع مقدس گرامی باد

دعاکنیدکه خداوندشهادت رانصیب شماکند.

 درغیراینصورت زمانی فرامی رسد که جنگ تمام می شودورزمندگان امروز سه دسته می شوند :

دسته ای به مخالفت باگذشته خود برمی خیزدوازگذشته خودپشیمان می شوند

 دسته ای راه  بی تفاوتی برمیگزینند ودر زندگی مادی خود غرق می شوند وهمه چیز رافراموش می کنند

دسته سوم به گذشته خود وفادارمیمانندواحساس مسئولیت می کنندکه از شدت مصائب و غصه ها دق خواهند کرد .                               شهید باکری

 بمناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس ونمودغیرت ملی یادی می کنیم از شهیدان سرافراز روستای اردیب که منسوب  به این روستامی باشند: اردیب نگین کویر

شهید احمد ثابتی فرزند حاج اسماعیل

شهید علی محتشم فرزند حاج حمدجعفر

 شهید جاویدالاثر اسماعیل فریدونی فرزند جلیل

شهید احمد ثابتی فرزند حاج اسد

شهید ابراهیم فریدونی فرزند محمد

 

مادر

تو بر مزار شهید عزیز خویش

یک دسته گل بیار

زیرا که من هنوز در این خوابگاه خویش

لب تشنه حیاتم

دل تشنه وطن

زیرا منی که رفته به این خواب جاودان

دلداده بهار و گل و سرو و لاله‏ام

 ای شهیدان
ما بعد از شما هیچ نکردیم!!!
لباس های خاکی تان را در میدان های
مین و لابه لای سیم خاردارها رها کردیم،عهدمان را شکستیم و دعای عهد را فراموش کردیم،زمان ندبه و سمات را گم کردیم.
شربت های صلواتی را با نسیان بر زمین ریختیم و به عطش
خندیدیم.
بر تصاویر نورانی تان روی دیوارهای شهر رنگ غفلت پاشیدیم و پوستر تبلیغاتی نصب کردیم.
تاول شیمیایی
را از یاد بردیم و غیرت ها را به بهایی اندک فروختیم...
  عشق را به بازی گرفتیم و از خونهایتان به راحتی گذشتیم....

 خدایا چنان کن سرانجام کار         تو خشنود گردی وما رستگار