اردیب (ارابه) نگین کویر

خدایا رحمتی کن تا ایمان ،نام ونان برایم نیاورد


چه زود دیر می شود.

انالله واناالیه راجعون

 

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک       دوسه روزی قفسی ساخته اندازبدنم

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت مرحومه مغفوره شادروان

 حاجیه خانم خدیجه شیخ

همسر مرحوم محمدحسین محتشم

را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبرو شکیبایی مسئلت می نماید.

 

اردیب نگین کویروکلیه همشهریان:

مصیبت وارده را به برادران و فرزندان  داغدار آنمرحومه ،خاندان  شیخ ،محتشم ،بستگان وآشنایان تسلیت عرض می نماید.


زیبایی خلقت!

مورچه ای در حال هل دادن قطره ای آب

هیچ فلسفه ای هم در کار نیست جز

زیــبــایی خـــــلـقـــت!


مسئولیت


الا إرابه زیبا ترا من دوست می دارم

نتایج رای گیری شوراهای روستای اردیب

نام و نام خانوادگی تعداد آرا

سبحانعلی آذر

45

علی اصغر ثابتی

49

علی اکبر جعفری

64

عباس خاکسار

؟؟؟

محمود رفیع

29

مهدی شیخ

47

هژبر محتشم

84

برگزیدگان شورای روستای اردیب به ترتیب :

1- هژبر محتشم

2- علی اکبر جعفری

3- علی اصغر ثابتی

4-مهدی شیخ (عضوعلی البدل)

اردیب نگین کویر:

ضمن تقدیر وسپاس از اهالی روستا که به دست خود سرنوشتشان را رقم زده وپای صندوقهای رای آمدند وحماسه حضور رامعنی بخشیدند  وعرض خدا قوت وخسته نباشید به اعضائ شورای اسلامی قبلی روستاوقدردانی وسپاس  از فعالیت های خالصانه وخاضعانه این عزیزان ، امیدوارم  در این راه پشتوانه   اعضاء جدید باشندوباتوجه به توشه تجربیاتی که در این ادوار کسب نموده اند در تنگناها وتصمیم گیریها راهنمای این عزیزان باشند. . وهمچنین  عرض تبریک  به اعضائ جدید که کسوت خدمت برتن نموده ا ند امید است در راه خدمت به مردم زحمت کش روستا وبازگرداندن جایگاه روستایمان اردیب و خارج کردن از این حالت رکود کوشاوموفق باشید .

اینجانب وسایر عزیزانی که قلبشان برای اردیب وآبادانی آن می تپد  تمام تلاش خود را در

 جهت اعتلا ئ روستایمان خواهیم نمود. زمان زمان درنگ نیست باید  برمحور اتحاد وهمدلی دست یکدیگر را فشرده واسبمان را بسوی اصلاح وپیشرفت امور واعتلای جایگاه روستا بتازانیم .

به امید پیروزی و موفقیت همشهریانم  در تمام عرصه ها

الا إرابه زیبا ترا من دوست می دارم


ایران سربلند ایرانی سرفراز

((ایران))

چو  ایران نباشد، تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

 

اگر سر به سر تن به کشتن دهیم  از آن  به که کشور به دشمن دهیم

 

دریغ است ایران که ویران شود  کنام پلنگان و شیران شود

((ابوالقاسم فردوسی ))


با کسب اکثریت مطلق حسن روحانی هفتمین رییس جمهور ایران شد

 حسن روحانی متولد ٢١ آبان ١٣٢٧ در شهر سرخه (استان سمنان)، دارای دکترای حقوق و سابقه تحصیل در حوزه علمیه قم در حد اجتهاد؛ نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌باشد.

براساس آخرین نتیجه شمارش آراء، دکتر حسن روحانی رییس جمهور ایران شد.

بنابراین گزارش، روحانی موفق شد با کسب بیش از 18 میلیون، اکثریت مطلق آراء را کسب کرده و رییس جمهور ایران شود.

بیوگرافی :

حسن روحانی متولد ٢١ آبان ١٣٢٧ در شهر سرخه (استان سمنان)، دارای دکترای حقوق و سابقه تحصیل در حوزه علمیه قم در حد اجتهاد؛ نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌باشد.

تحصیلات دانشگاهی و مدارج علمی :

دکتری (Ph.D) حقوق اساسی از دانشگاه کلدونیان گلاسکو
(عنوان پایان‌نامه: The Flexibility of Shariah; Islamic Law)

فوق لیسانس (M.Phil) حقوق عمومی از دانشگاه کلدونیان گلاسکو
(عنوان پایان‌نامه: The Islamic Legislative Power)

لیسانس حقوق قضائی از دانشگاه تهران

وکیل پایه یک دادگستری (کانون وکلای دادگستری مرکز)

استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک

تحصیلات حوزوی :

خارج فقه و اصول: با اساتیدی چون آیات عظام سید محمد محقق داماد (ره)، شیخ مرتضی حائری (ره) و سید محمدرضا گلپایگانی (ره) سطح عالی: با اساتیدی چون آیات عظام سلطانی (ره)، فاضل لنکرانی (ره) و شیخ محمد شاه‌آبادی (ره)


کاش ...

کاش یک روزجمعه...
مثل امروزکه همه بیقرارنتیجه انتخاب جمعه امروز هستند...

همه بیقرار بودند...برای ظهور!
ببینید فردایش چه حماسه ای شکل میگرفت!

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۳/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

یا ابالفضل

هر دل که به عشق ، پای بندش کردند

با مِهر حسین ، ارجمندش کردند

بر پای علمدار ، چو بر خاک افتاد

با نام " ابوالفضل " بلندش کردند

عباس(ع) آمد تا برادری را معنا کند، وفا را شرح دهد، ایثار را الگو باشد، 
                  شجاعت را تفسیر کند و دلاوری را مصداقی والا گردد.                
                            
میلادش مبارک.  

                 

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۳/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

ابوالفضل ای وفاپرورده عشق

ابوالفضل ای وفاپرورده عشق
ابوالفضل ای همیشه زنده عشق
ابوالفضل ای توزینت بخش ایثار
ابوالفضل ای علمداروسپهدار
توشیرمرد علی، یل ام البنینی
به جز راه حسین راهی نبینی
تویی سردار نام آور  ابوالفضل
تویی  دلدار  رزم آور ابوالفضل
بنازم  من بنامت  یاابوالفضل
که عباسم غلامت یا ابوالفضل

شعر:عباس ثابتی


واکنش سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اظهارات هاشمی رفسنجانی

عباسعلی کدخدایی در نشست خبری امروز خود در هتل لاله تهران در پاسخ به سؤالی درباره ادعای هاشمی رفسنجانی در خصوص علت رد صلاحیتش گفت که ملاک شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌‌ها نظر اعضای شوراست و نظرات کارشناسی مراجع قانونی در حد نظر کارشناسی است.

«روز گذشته آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت که یک مقام ارشد امنیتی با حضور در جلسه شورای نگهبان سبب عدم احراز صلاحیتش شده و بر نظر اعضای شورا اثر گذاشته است».

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان طبق قانون برای بررسی صلاحیت‌ها مجاز است از دستگاه‌ها و مقامات مختلف درباره سوابق و عملکرد افراد استعلام کند.

کدخدایی افزود: این امر طبق روال عادی صورت می‌گیرد و این کار نسبت به بسیاری از کاندیداها و داوطلبان اتفاق افتاده و مطلب جدیدی نیست.وی خاطرنشان کرد: ‌ملاک شورای نگهبان نظر اعضا است که در قالب رأی ارائه می‌شود و تعیین‌کننده است و نظرات کارشناسی در حد کارشناسی است.

به بهانه انتخابات شورای اسلامی روستا

روز  جمعه بیست وچهارم خرداد  روز انتخابات شوراهای اسلامی روستا می باشد ضمن تبریک وخسته نباشید به تمامی عزیزانی که در کسوت شورا به خدمتگزاری مردم زحمت کش روستاهها مشغولند بالاخص شورای روستایمان اردیب ،بهانه ای شد جهت نقدوبررسی عملکرد این عزیزان درابتدا به شرح وظایف شورای اسلامی روستاها پرداخته و درذیل آن سوالات وابهامات موجود بیان می شود.

ماده 2 سوگند یاد شده توسط اعضاءشورا اسلامی روستا به شرح ذیل می باشد: «من در برابر کلام الله مجید، به خداوند متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم که در حفظ امانت و انجام هرچه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظایف و اختیارات خود مراعات نمایم و در همة زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته، و مادام که در شوراهای اسلامی روستا عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور روستا اهتمام نمایم

عزیزان شورای اردیب  خواهشمنداست به سوالات ذیل بارجوع به وجدان خود پاسخ دهیدامیداست در محضر وجدانتان از خودتان راضی باشید :

١-چندنفرازاعضای شورابه بند بند شرح  وظایف ومحدوده اختیارات شورا واقفند وقادر به دفاع از حق و حقوق روستادر ادارات منطقه می باشند؟ نفوذ کلام  وارتباطات این عزیزان چه دستاوردی برای روستا داشته است؟

2-چندجلسه رسمی براساس مفادمواد23و29 آئین نامه اجرایی داشته اید ؟آیاتابحال جرات بیان سوال ودرخواست از نماینده محترم مجلس و یا فرماندارمحترم منطقه راداشته اید ؟یابیشتر فکرگذراندن وقت وداشتن پست برایتان مهمتر بوده است؟چرانماینده محترم به روستای مجاور چندین بارآمده اما اردیب ...؟

3-شمابارای تک تک زحمت کشان روستاانتخاب شده ایدآیا تابه حال جلسه ای برای پاسخگویی وارائه گزارش اقدامات شورابه آنها داشته اید؟

4-خدمت در شورا وتمرکز در اجرای امور روستادر چندمین مشغله و اولویت کاری شما عزیزان می باشد؟چندنفردارای قدرت چانه زنی و ایجاد ارتباط وپیگیری امور از ادارات دولتی می باشند؟ قضیه مدرسه وقفی ؟؟خانه عالم؟؟ پارک  بازی برای کودکان ؟؟د

5-چرامقام وجایگاه روستای خودرادرمنطقه حفظ نکرده ایدو از سایر روستاها دراستفاده از امکانات وتسهیلات ارائه شده عقب مانده اید ؟چرامشکلات وموانع را به مسئولان محلی بازگو نمی کنید؟حفظ جایگاه شما مهمتر است یا روستا؟

6-چندطرح وپروژه پیشنهادی باافکار اعضای شورا در روستاپیاده شده است؟چقدر از تجربیات ونظریات اهالی روستا بهره برده اید؟

7-چرادر این مدت چندماهه که وبلاگها در صدد بیان خدمات ونقایص کار شما بودند حاضر به ارائه بیلان کار و ارائه برنامه هایتان نشدید؟

و...................

وهزاران سوال و ابهامات دیگر که مجالی به بیان آن نیست .

واما بعد:

دراین مدت ، وبلاگهای عزیزان  همولایتی (آبشکوه ،اردیب باغ پرگل وسیب،اردیب نت ) نقدها ودیالوگهارا می دیدم اما بخاطر ایجاد وحدت بیشتر وهمدلی جسارت ورود به مسائل را به خود ندادم اما در این میان بخشی از اظهارات یکی از اعضاء فعال وزحمت کش شورا که سالیان متمادی در این کسوت بوده اند دلم را رنجاند وناگزیر به بیان شرحی بر آن شدم. 

.این سخن یکی از اعضا’ شوراست که در مصاحبه با آقای موبد بیان شده است:"اینکه من دوباره کاندیداشدم فقط و فقط به این خاطر بود که شورای اردیب زیر نظر شوراهای روستاهای اطراف نرود . همین بوده وبس . اگر تعداد کاندیداهابه حد نصاب نمی رسید شورا و دهیاری می رفت زیر نظر شورای ایراج یا گرمه . به نظر شما زشت نبود این کار اگر صورت می گرفت ؟

عزیزان اگر خدمت کردن به هم روستائیان را وظیفه نمی دانید چرا هر دوره کاندید می شوید وبامنت گذاشتن برسر روستا خود را منجی  معرفی می کنید .در این مدت اگر خدمت نمودید اجرتان باخدا  اما این راهم بدانید روستا دارای جوانان فعال است که قادر به پر کردن جاهای خالی می باشند وشاید باحضور شما زمینه حضور رابر خود دشوار می بینند .عملکرد دوساله پایانی شما و  چوب حراج به مدرسه و....امضاهای بی موردتان باعث زیر نظر رفتن شده است دیگر بهانه چیست؟دهستان اردیب تبدیل به روستا واکنون با تراوش اتاق فکر اعضاء شورا و.....زیر مجموعه هم بشود بعید نیست.

علی ایحال اردیب نگین کویر مجدداضمن تقدیر وتشکر ازخادمین روستاامیدواراست با  ایجادهمدلی بین اعضای شورا واهالی روستابتوانیم درجهت بهبود رفاه عمومی اهالی روستا وهمچنین ارتقاء روستایمان درمنطقه مفید وسهیم باشیم.

دست در دست هم دهیم به مهر            روستای خویش را کنیم آباد


اعیادشعبانیه برشمامبارک باد.

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد

عطر نفس بقیه الله آمد

با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین

یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نامزد مورد حمایت این جامعه اعلام کرد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتشار اطلاعیه‌ای که به امضای آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رسیده است،رسما علی اکبر ولایتی را نامزد مورد حمایت این جامعه اعلام کرد.

به گزارش جام جم آنلاین متن اطلاعیه که در پایگاه اینترنتی جامعه مدرسین منتشر شده به این شرح است.
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
در پی اظهار نظر و گمانه زنی های متعدد در برخی از جراید و رسانه ها مبنی بر اعلام نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و تماسهای تعداد کثیری از مردم متدین انقلابی و هموطنان عزیز به اطلاع می رساند براساس مصوبه جلسه رسمی روز جمعه مورخ ۱۰/۳/۹۲ مبنی بر تشکیل جلسه فوق العاده، این جلسه در روز شنبه مورخ ۱۱/۳/۹۲ تشکیل که پس از بحث و  تبادل نظر درباره نامزدهای ریاست جمهوری نظر اکثریت به جناب آقای دکتر علی اکبر ولایتی معطوف گردید.

لازم به ذکر است این نظر مورد تأئید کتبی تعداد معتنابهی دیگر از اعضاء محترم جامعه مدرسین نیز قرار گرفت.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با دعوت از همه رسانه های گروهی بر رعایت اخلاق رسانه ای، امیدوار است با تلاش همگان، روز ۲۴ خرداد با خلق یک حماسه سیاسی دیگر شاهد حضور پرشور و آگاهانه ملت شریف ایران در پای صندوق های رأی باشیم.

محمد یزدی-رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم


انتخاب اصلح

وجدان ، دادگاه سیاری است که حتی در صحرای بی قانونی هم مارا
محاکمه صحرایی میکند


تذکر ائمه اطهار در روایات در خصوص ریاست

 کثرت نامزدهای پست ریاست‌جمهوری در دوره اخیر نسبت به دوره‌های سابق ریاست جمهوری در ایران جلب توجه می‌کند. امید است همه کسانی که برای این عرصه اعلام حضور کرده‌اند از سر تکیلف دینی و شرعی و بدون هیچ گونه شائبه قدرت‌طلبی و یاست طلبی دست به چنین کاری زده باشند. در عین حال شایسته است که آقایان نامزدها نگاهی هم به برخی از معارف دینی در باب ریاست طلبی داشته باشند و عمق خطری را که همگان با آن مواجه هستیم درک کنیم.

1- انجام وظیفه در نظام اسلامی افتخار دارد

انجام تکلیف و بر عهده گرفتن بار سنگین مسوولیت در نظام اسلامی از بالاترین اعمال دینی و از جمله وظایفی است که خدای متعال برای کسانی که چنین توانی دارند مشخص کرده است. این وظیفه در عین سنگین و سهمگین بودن ثواب و نتایج خوبی نیز به دنبال دارد و البته کسی که از چنین وظیفه‌ای شانه خالی کند را نمی‌توان مدح کرد. در متون دینی در موارد متعددی از کسانی که وظایف عمومی را برعهده می‌گیرند و در راه این کارهای بزرگ زحمت می‌کشند تقدیر شده است.
چنان که از حضرت مولی الموحدین علی علیه السلام منقول است که فرموده‌اند:

خَیْرُ النَّاسِ مَنْ تَحْمِلَ مَئُونَةَ
النَّاسِ
.( غررالحکم، ص 371، ح 8413)

بهترین مردم کسی است که سنگینی بار مردم را به دوش می‌کشد

مشخص است که گاه برعهده گرفتن این بار سنگین نیازمند پذیرفتن مسوولیت‌ها و کارهایی است که در صورتی که شرایط آن موجود باشد و فرد صلاحیت لازم برای آن را داشته باشد پذیرفتن آن مسوولیت نیز کاری خوب و شایسته است. چنان که از رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است که فرمودند:

خَیْرُ النَّاسِ الْقُضاةُ
بِالْحَقِّ
.( مستدرک‏الوسائل، ج 17، ص 320)

بهترین مردم قضاوت کنندگان به حق هستند

 2- قدرت و ریاست در نظام اسلامی نیازمند صلاحیت است

در کنار مطالبی که در بالا ذکر شد باید توجه داشت که مساله خدمت به مردم و مسوولیت پذیری در نظام اسلامی تبدیل به یک بهانه برای قدرت طلبی و هواپرستی نشود. در نظام اسلامی هر کسی صلاحیت هر مسوولیت و پستی را ندارد و اگر کسی که صلاحیت کاری را ندارد خود را برای آن کار مطرح کند و آن قدرت را بطلبد در واقع در جهت هلاکت خویش قدم برداشته است. چنان که به امام رضا علیه السلام منسوب است که حضرت فرموده باشند:

مَنْ طَلَبَ الرِّئَاسَةَ لِنَفْسِهِ هَلَکَ فَإِنَّ الرِّئَاسَةَ لَا تَصْلُحُ إِلَّا لِأَهْلِهَا.(الفقه المنسوب إلى الإمام الرضا علیه السلام، ص:
384)

هر کس برای خود ریاست را بطلبد هلاک شده است چرا که ریاست جز برای کسانی که صلاحیت آن را دارند مجاز نیست.

بر این اساس ادعای خدمتگذاری و تلاش برای بر دوش گرفتن سنگینی بار مردم کافی نیست و انسان باید شایستگی و صلاحیت لازم برای چنین کارهای بزرگی را نیز داشته باشد. البته ما بر اساس حسن نیت اولا چنین فرض می‌کنیم که همه برادران مومنی که خود را برای انتخابات و پست‌هایی از این دست مطرح کرده‌اند واقعا برای رضای خدا چنین کاری را کرده‌اند و قصد و منظور قدرت‌طلبی و هوای نفس ندارند. اما شایسته است که این برادران نیز توجهی به این معارف دینی داشته باشند. از سوی دیگر اگر خلاف این امر مشخص شد و معلوم شد که کسی قدرت طلبی دارد و یا صلاحیت لازم را ندارد و باز هم برای قدرت حرص می‌زند آنگاه می‌توان او را مصداق چنین احادیثی دانست.

 3- قدرت در نگاه دینی اصل نیست، وسیله است

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که قدرت در نگاه دینی اصل و هدف نیست و بلکه وسیله‌ای در جهت تحقق اهداف دینی و احقاق حقوق است.

ادامه مطلب
نویسنده : عباس ثابتی : ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/۳/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

زندگی‌نامه ۸ نامزد ریاست‌جمهوری

زندگی‌نامه کامل این نامزدهای ریاست‌جمهوری به شرح زیر است:

 محمدرضا عارف:

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری فارس، محمد‌رضا عارف معاون اول دولت خاتمی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش با حضور در وزارت کشور برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

وی را در این ثبت نام، حاجی صوفی، معتمدی، توفیقی و حسن رسولی همراهی می کردند.عارف چندی پیش در یک نشست خبری اعلام کرد که برای کشور احساس خطر می‌کند و اگر شرایط کشور اینگونه نبود به هیچ وجه کاندیدا نمی‌شد.

محمد‌رضا عارف در سال ۱۳۳۰ خورشیدی در خانواده‌ای مذهبی در شهر یزد به دنیا آمد. پدر وی حاج میرزا احمد عارف یکی ازبازاریان سرشناس و از چهره‌های محبوب و مردمی و مذهبی یزد و هم‌چنین از خادمان حضرت سیدالشهدا (ع) بود که مجالس روضه‌خوانی و روشن‌گری منزل ایشان در شهر یزد در سال‌های پیش و پس از انقلاب به‌عنوان پایگاه دانشجویان، دانشگاهیان و فرهیختگان یزد به حساب می‌آمد.

ویژگی بارز محمدرضا عارف در کودکی نبوغ ذاتی وی در علم ریاضی بود، آن‌چنان که در سن ۵ سالگی مسلط به حساب سیاق بود و پس از آن نیز درخشش بی‌نظیر وی در درس ریاضی چنان بود که توانست در مسابقات ریاضی کشور در رامسر در سال
۱۳۴۸ رتبه اول کشوری را به دست آورد و در کنکور سراسری رشته‌ی ریاضی سال ۱۳۴۹حائز رتبه‌ی دوم کشوری شده و پس از تحصیل در رشته‌ی مهندسی برق دانشکده‌ فنی دانشگاه تهران و موفقیت در کسب رتبه‌ اول این دانشکده در سال ۱۳۵۴ با معدل ۳/۹۱ از ۴ از آن دانشکده فارغ‌التحصیل شود.

در همان سال با استفاده از بورس تحصیلی دانشگاه صنعتی اصفهان برای ادامه‌ تحصیل راهی امریکا شد و در سال ۱۳۵۵ با اخذ مدرک کارشناسی ارشد و در سال ۱۳۵۹ با اخذ مدرک دکترای برق مخابرات هردو از دانشگاه استنفورد با معدل ۴ از ۴ به میهن بازگشت .

عارف از همان بدو ورود به کشور با توجه به شرایط حساس پس از انقلاب و وقوع جنگ تحمیلی و نیاز کشور به مدیران آگاه و متخصص شروع به خدمت در دستگاه‌های مختلف دولتی چون شرکت مخابرات و وزارت فرهنگ و آموزش عالی کرد.در سال‌های ۷۳ تا ۷۶ در سمت ریاست دانشگاه تهران حضوری درخشان داشت. پس از آن نیز در کابینه‌ی دولت اصلاحات در سال‌های ۷۶ تا ۷۹ به‌عنوان وزیر پست و تلگراف و تلفن مشغول به خدمت شد و در سال‌های ۷۹ تا ۸۰ به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به فعالیت خود ادامه داد و در سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ به‌عنوان معاون اول رییس جمهور برگزیده شد.

علاقه‌مندی فراوان عارف به علم و دانش سبب شد که وی علی‌ رغم مشغولیت‌های مدیریتی ‌در تمام این سال‌ها، به‌عنوان استادی برجسته در دانشگاه صنعتی اصفهان و صنعتی شریف و سایر دانشگاه‌ها با هدایت بیش از ۱۱۰ پایان‌نامه‌ی دکترا و کارشناسی‌ارشد و تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به فعالیت‌های علمی خود ادامه دهد.
ادامه مطلب

حکمت


ارائه برنامه کاندیدای شورای اسلامی روستای اردیب

به نقل از وبلاگ آبشکوه :یکی از جوانان  فعال و کاندیدای شورای اسلامی روستا برنامه های خودرا به شرح ذیل اعلام نموده است :

  بسمه تعالی

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت برادران و خواهران بزرگوار اردیبی

اینجانب بنده حقیر خدا هژبر محتشم  با توجه به احساس تکلیف درونی و با توکل به خدای متعال و توسل به ائمه اطهار(س) با هدف پیشرفت، رشد و آبادانی روستای عزیزم اردیب در ستاد انتخابات شهرستان خوروبیابانک حضور یافته و ثبت نام نموده ام و اینک در راستای لبیک به ندای مدیران دلسوز سایت ها و وبلاگهای روستای سرافراز اردیب و جهت روشن شدن تنویر افکار عمومی از شرکت اینجانب در این وادی، در خصوص  ارایه اهداف و برنامه به صورت فهرست وار به برخی از موارد ذیلا اشاره می نمایم. باشد که مرضی حق افتد.

1-تشکیل کارگروههای مختلف برای اموراتی از قبیل کشاورزی، اشتغال، امور اجتماعی و فرهنگی و ... جهت جذب مشارکت مردم و حضور فعال جوانان روستا در انجام امور.

2-انتخاب دهیاری مجرب ، کاردان و شایسته با نظر مردم با هدف بالا بردن ضریب اطمینان اجرای طرح های عمرانی و نیز پیگیرهای مستمر کارها

3-پیگیری کارها و طرحهای عمرانی نیمه تمام و معطل مانده تا به سرانجام رساندن امور منجمله: آب انبار، خانه های عالم و دهیاری، پارک بازی کودکان، قناب و جوی های آب کشاورزی و...

4- گزارش و بیلان کار به مردم به صورت حداقل دو ماه یکبار در خصوص مصوبات جلسات شورا، کارهای دردست و کارهای صورت گرفته.

5-استفاده از نظر و مشارکت مردم در اتخاذ تصمیمات مهم و کلان برای روستا.

6-با ایمان به حدیث"خیر الامور اوسطها" با تمام وجود معتقد به اعتدال در انجام امور و پرهیز از افراط و تفریط در کارها هستم.

7-استفاده از راهنمایی ها و تجارب و نقطه نظرات و دیدگاههای افراد باتجربه ساکن در روستا و نیز انجام مشورت با تمام عزیزانی که در خارج از روستا ساکن هستند، در جهت عمران و آبادانی روستا

8-توجه ویژه به جوانان و تلاش در جهت رفع مشکلات آنها در بحث های مختلف از هر طریق ممکن.

9-کناره گیری و استعفا از این سمت در صورتی که اولا اطمینان یابم که نمی توانم کاری برای پیشرفت روستایم انجام دهم و ثانیا مردم از من این مهم را تقاضا داشته باشند.

در پایان ضمن تاکید اینجانب به این شعارکه" فردی از جنس مردم و خادمی صادق برای مردم هستم" از عموم برادران و خواهران دلسوز برای پیشرفت، رشد و آبادانی اردیب عزیز می خواهم با حضور در این انتخابات و نیز نهمین انتخابات ریاست جمهوری حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری را تحقق بخشند.

با احترام

هژبر محتشم

کاندیدای شورای اسلامی روستای اردیب


انتخاب اصلح

بعضی اوقات اگر خداوند بخواهد آبروی مارا ببرد ،

بخشی از این کار را به خود ما می سپارد.

اندر حواشی انتخابات

 

به گزارش نامه، سایت مشرق در روایت خود از گوشه وکنار سیاست آورده است؛
*پس از پایان مناظره کاندیداها در شب گذشته، به جز آقایان حداد عادل و جلیلی، بقیه کاندیداها بلافاصله محل مناظره را تر ک کردند اما نماز جماعت به امامت دکتر حداد عادل برگزار و دکتر جلیلی نیز به وی اقتدا کرد.

*در ارزیابی های صورت گرفته از مستند ها، برنامه های تلویزیونی و مناظره های برگزار شده کاندیداها، انقلابی ترین و صریح ترین مواضع توسط دکتر حداد عادل گرفته شده است. مخاطبان تلویزیونی از آرای حداد عادل به عنوان پاک ترین رای انتخابات یازدهم نام می برند.

*نتایج نظر سنجی پنج مرکز معتبر کشور نشان می دهد قالیباف همچنان در رتبه اول قرار دارد و آقایان ولایتی ،جلیلی، رضایی و روحانی رقابت سختی را برایرتبه دوم کلید زده اند. اگر چه در دو روز گذشته یک جهش سه درصدی در آرای آقای حداد عادل به وجود آمده و احتمال دارد در هفته سوم به جمع مدعیان بپیوندد.

*مجمع روحانیون که خود را قدیمی ترین تشکل اصلاح طلب می داند معتقد است اصلاح طلبان باید از کاندیداتوری دکتر عارف حمایت نمایند چرا که حسن روحانی متعلق به جامعه روحانیت مبارز و نماد راست سنتی می باشد . روحانیون چپگرا معتقدند، آبروریزی بالاتر از این نیست که مجمع روحانیون 26 سال پس از انشعاب از جامعه روحانیت مبارز، از یکی از اعضای آن که حتی در لفظ هم خود را اصلاح طلب نمی داند برای ریاست جمهوری حمایت کند.


*برخی حامیان و نزدیکان هاشمی رفسنجانی معتقدند بهترین گزینه انتخابات علی اکبر ولایتی است چرا که وی می تواند علاوه بر ایجاد اجماع در میان گروه های کشور ، جلوی برخی افراطی گری ها را گرفته و کشور را به آرامش برساند.

*پس از نقدهای جدی مهندس غرضی به رفتار اصلاح طلبان در سال های گذشته، یکی از کاندیداهای اصلاح طلب در حاشیه جلسه مناظره با پرخاش و لحن تند از غرضی انتقاد کرده است.

*در مناظره دیروز مواضع آقای حسن روحانی به گونه ای بود که برخی بینندگان تلویزیونی معتقد بودند در این دوره آقای روحانی در حال ایفای نقش بگم بگم در انتخابات یازدهم است.

*قرار است امروز شنبه نظر شورای هماهنگی اصلاحات جهت تعیین گزینه نهایی اصلاح طلبان به آقایان هاشمی و خاتمی اعلام شود. برخی خبرها از انتخاب دکتر عارف به عنوان گزینه نهایی شورای اصلاحات حکایت دارد.

*در لیست اعلام شده توسط یکی از تشکل های اصولگرا که با نام آبادگری هم به صحنه رقابت آمده است سر لیست یکی از شبکه های گلد کوئیستی دیده می شود. این فرد در دوره گذشته نیز موفق شده بود خود را به لیست نهایی اصولگرایان نزدیک کند که در آخرین لحظات از لیست کنار گذاشته شد.

*در روزهای اخیر فرزندان هاشمی رفسنجانی در ستاد انتخاباتی حسن روحانی حضور نداشته اند. برخی می گویند در ایام تعطیلات در سفر بوده اند و برخی دیگر می گویند در روزهای اخیر با گزینه دیگری به توافق رسیده اند.

*در غروب چهارشنبه گذشته هاشمی رفسنجانی در مراسم ازدواج نوه خواهر خود حاضر شد تا طرف عقد وی باشد. در طرف دیگر هم محمد خاتمی حضور یافت تا
وکالت محمد صدوقی خواهرزاده خود را برعهده بگیرد تا بدین ترتیب هاشمی و خاتمی فامیل شوند.  در حاشیه این مراسم که چهره های سیاسی اصلاح طلب و غیر اصلاح طلب حضور داشتند بحث های داغ سیاسی بویژه درباره انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت.
نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/۳/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

نگاهی به تحریمهای آمریکا علیه ایران از تسخیر سفارت آمریکا تا اکتبر 2012

در سال 1979، پس از اینکه ایالات متحده به شاه مخلوع اجازه داد برای معالجه
وارد آمریکا شود و پس از گسترش گمانه‌زنی‌ها درباره کودتای نظامی دیگر به حمایت
آمریکا، گروهی از دانشجویان انقلابی با تسخیر سفارت ایالات متحده آمریکا در تهران،
ابتکار عمل را در دست گرفتند. در واکنش به این اقدام، جیمی کارتر، رئیس‌جمهور وقت
آمریکا، حکم اجرایی 12170 را صادر کرد. بر اساس این حکم، آمریکا در نوامبر 1979
حدود 12 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران، از جمله سپرده‌های بانکی، طلا و اموال
دیگر را بلوکه کرد. بخشی از این دارایی‌ها که به گفته مقامات ایرانی 10 میلیارد
دلار و به گفته مقامات آمریکایی بسیار کمتر از این است، هنوز بلوکه هستند. این
اولین تحریمی بود که آمریکا علیه ایران اعمال کرد. علاوه بر این، طبق حکم جیمی
کارتر، واردات محصولات ایرانی، به جز هدیه‌های کوچک، مواد اطلاعاتی، غذا و فرش به
آمریکا ممنوع شد. با تجاوز عراق به خاک ایران، ایالات متحده تحریم‌هایش را علیه
ایران تشدید کرد. در سال 1984، فروش اسلحه و ارائه هرگونه کمک از سوی آمریکا به
ایران ممنوع اعلام شد. آمریکا همچنین با اعطای هرگونه وام از سوی نهادهای مالی
بین‌المللی به ایران مخالفت کرد. در اکتبر 1987، رونالد ریگان حکم اجرایی 12613 را
صادر کرد. این حکم واردات و صادرات هر نوع کالا یا خدمات را به ایران ممنوع کرد. در
دوران ریاست ‌جمهوری هاشمی‌رفسنجانی، تحریم‌های بسیار سنگینی علیه ایران اعمال شد که کار را برای برنامه‌های زیرساختی و ترمیمی دولت هاشمی دشوارتر می‌کرد. در مارس 1995، بیل کلینتون با صدور حکم اجرایی 12957 شرکت‌های آمریکایی را از سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز ایران منع کرد. دو ماه بعد، در ماه می همان سال، کلینتون حکم اجرایی 12959 را صادر کرد که بر اساس آن هرگونه مبادله تجاری با ایران ممنوع اعلام شد. روابط بازرگانی ایران و آمریکا که پس از جنگ ایران و عراق بهبود یافته بود، ناگهان پایان یافت. در سال 1996، کنگره ایالات متحده آمریکا مصوبه تحریم‌های ایران- لیبی (ILSA) را تصویب کرد. بر اساس ILSA همه شرکت‌های خارجی‌ای که بیش از 20 میلیون دلار برای توسعه منابع نفت و گاز در ایران سرمایه‌گذاری کنند، دو مورد از هفت مورد مجازات تعیین‌شده توسط آمریکا، بر آنها اعمال می‌شود.
ادامه مطلب

دقیقا وزن همون روزیه که خدا بهمون هدیه دادِش ....

 

جنازه پسرشونُ که آوردندچیزی جزء دو سه کیلو استخون نبود

پدر سرشو بالا گرفت و گفت :حاج خانم غصه نخوری ها !!!

دقیقا وزن همون روزیه که خدا بهمون هدیه دادِش ....


چگونه می توان با اینهمه تفاوت بی تفاوت ماند؟؟!!

در حالیکه بعضی ها از درد به خود می پیچند،

بعضی دیگر در کوچه پس کوچه های بی دردی مارپیچ میزنند.


فرازی از نهج البلاغه امام علی (ع)

ای مردم! در روزگاری کینه توز ؛ و پر از ناسپاسی و کفران نعمتها ؛ صبح کرده ایم ؛ که نیکوکار بدکار به شمار آید ؛ وستمگر برتجاوز و سرکشی خود می افزاید .نه از آنچه میدانیم بهره میگیریم و نه از آنچه نمیدانیم ؛ میپرسیم و نه از حادثه مهمی تا برما فرو آید میترسیم

در این روزگاران مردم چهار گروهند :

گروه اول: اگر دست به فسادی نمی زنند ، برای این است که ، روحشان ناتوان ، شمشیرشان کند و امکانات مالی در اختیار ندارند.

گروه دوم: آنکه شمشیر کشیده شر وفسادشان را آشکار کرده اند ، لشگرهای پیاده و سواره خود را گرد آورده ، و خود آماده کشتار دیگرانند. دین را برای بدست آوردن مال دنیا تباه کرده اند ، که یا رئیس و فرمانده گروهی بشوند ، یا به منبری فرو رفته و خطبه بخوانند . چه بد تجارتی که دنیا را بهای جان خود بدانی ، و به آنچه در دست خداست معاوضه نمایی.

گروه سوم: با اعمال آخرت ، دنیا را طلب می کنند و با اعمال دنیا در پی کسب مقامهای معنوی آخرت نیستند ، خود را کوچک و متواضع نشان می دهند . گامها را کوتاه و ریاکارانه بر می دارند، دامن خود را جمع کرده ، خود را همانند مومنان واقعی می آرایند و پوشش الهی را وسیله نفاق و دورویی و دنیاطلبی خود قرار میدهند.

گروه چهارم: با پستی و ذلت و فقدان امکانات ، از دست آوردن قدرت محروم مانده اند. که خود را به زیور قناعت آراسته ، لباس زاهدان پوشیده اند .اینان هرگز ، در هیچ زمانی از شب و روز ، از زاهدان راستین نبوده اند.

ای مردم ! از پیشینیان خود پند گیرید پیش از آنکه آیندگان از شما پند گیرند ، این دنیای فاسد و نکوهش شده را رها
کنید ، زیرا مشتاقان شیفته تر از شما رها کردند.

"خطبه 32 نهج البلاغه"

" ایوان نجف عجب صفائی دارد .....!!!!!! "


تولیدملی

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/۳/۱۱
Comments نظرات () لینک دائم

انالله واناالیه راجعون

انالله واناالیه راجعون

 

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک       دوسه روزی قفسی ساخته اندازبدنم

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت مرحومه مغفوره شادروان

 فرنگیس ثابتی

همسر مرحوم منصورخدایی

را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبرو شکیبایی مسئلت می نماید.

اردیب نگین کویروکلیه همشهریان:مصیبت وارده را به همسر و فرزندان  داغدار آنمرحومه ،خاندان  ثابتی ،خدایی،عامری،کلیه بستگان وآشنایان تسلیت عرض می نماید.


انالله واناالیه راجعون

انالله واناالیه راجعون

 

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک       دوسه روزی قفسی ساخته اندازبدنم

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت مرحومه مغفوره شادروان

 عزت خانم ثابتی

همسر حاج حسن جعفری

را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبرو شکیبایی مسئلت می نماید.

اردیب نگین کویروکلیه همشهریان:مصیبت وارده را به همسر و فرزندان  داغدار آنمرحومه ،خاندان  ثابتی ،جعفری،کلیه بستگان وآشنایان تسلیت عرض

می نماید.


32 سال تبلیغات ریاست جمهوری

دوره اول :

انقلاب اسلامی ایران پس از تصویب نوع حکومت جمهوری اسلامی، تازه داشت پا می گرفت و از این رو، بیشترین تعداد نامزدهای ریاست جمهوری در اولین دوره وارد میدان رقابت شدند. پیروز این رقابت «ابوالحسن بنی صدر» بود که چندی بعد با رای عدم کفایت سیاسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تایید امام خمینی(ره) از مقام ریاست جمهوری عزل شد و به خارج از کشور گریخت.شهید «سید احمد مدنی» یکی از رقبای او بود که پوسترش را می توانید ببینید:

 دوره دوم : 

با عزل بنی صدر، انتخابات دوره دوم برگزار شد تا مردم «محمدعلی رجایی» را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنند. یک ماه بعد اما رئیس جمهور منتخب مردم در فاجعه انفجار دفتر نخست وزیری به شهادت رسید تا دوره سوم انتخابات ریاست جمهوری زودتر از موعد برگزار شود.

 

دوره سوم و چهارم:

در بحبوحه جنگ تحمیلی، انتخابات دوره سوم و چهارم ریاست جمهوری در حالی برگزار شد که کاندیداهای ریاست جمهوری، بیشتر شعارها و برنامه های خود را براساس شرایط جنگی و معیشتی مردم بنا کرده بودند. حضرت آیت الله خامنه ای، پیروز هر دو دوره این انتخابات بود. بیشترین درصد آرای مردم به کاندیدای پیروز هم در این دوره ثبت شد تا رئیس جمهور منتخب، رای حدود ۹۶ درصد مردم را به خود اختصاص دهد.

ادامه مطلب

حکمت


کلید مشکلات ????!!!!!

حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری  در پایان برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با نشان دادن کلیدی از آن به عنوان کلید مشکلات نام برد

اردیب نگین کویر:  ای کاش این کلید اسرار آمیز را زودتر رونمایی میکردندتا اینهمه تورم وگرانی زودتر مهار می شد...؟!!!


اندرتوهم روزنامه بهار وسی دی قرمز!

روزنامه بهار تیتریک  خود را به سی دی قرمز! اختصاص داد و درشت نوشت:" حامیان دولت در یک قدمی پروژه جدید «بگم بگم»". این روزنامه اصلاح طلب ادامه با توهین به شعور جامعه تاکید کرد "«سی‌دی» باشد، «قرمز» هم باشد، حتما «مهم» می‌شود؛ حتما «خطرنا‌ ‌ک». اصلا قرمز رنگ خطر است؛ رنگ اتفاق‌های ناجور و جورواجور. «سی‌دی» هم که مایه اصلی « حرف‌های مگو» و« قصه‌های نگو» ؛ مثل فیلم‌های پلیسی.

به گزارش بولتن نیوز، طرفداران نامزد احراز صلاحیت نشده دولت برای انتخابات
ریاست‌جمهوری یازدهم چشم انتظار هستند؛ منتظرند «دکتر» قرصی، کپسولی، ضمادی، معجونی بیابد تا«مهندس» هم مهره‌ای از بازی انتخابات بشود، مهندسی بکند و بر صندلی ریاست‌جمهوری بنشیند. راه دولت احمدی‌نژاد را ادامه بدهد و شعار«ما می‌توانیم» را این طرف و آن طرف سر بدهد. سفر استانی برود و‌به سبک احمدی‌نژاد از حاضران آنجا بپرسد« از ساعت چند اینجایید؟» و از شش صبح شروع کند و بشمارد تا زمانی که ساعت روی دستش نشان می‌دهد؛ بلکه حتی بیش از آن.

حالا برای «اسفندیار» نشود کار عملی انجام داد، با حرف که می‌شود. برای همین چشم انتظاری است که در ستادهای همچنان فعال مشایی خبری گوش به گوش می‌شود؛ خبری قرمز. منابع خبری مختلف می‌گویند یک سی‌دی قرمزرنگ دست به دست می‌شود و قرار است به‌زودی از آن رونمایی شود. سی‌دی که «در آن ناگفته‌ها و افشاگری‌های فراوانی موجود است» و «اگر این سی‌دی پخش شود سرنوشت انتخابات عوض می‌شود. احمدی‌نژاد هم پشت بندش تهدید می کند که «آدم‌های کوچک را از سر راه برمی‌داریم» و «خرداد حادثه‌خیز است.» هنوز رسانه‌های طرفدار مشایی واکنشی به وجود« سی‌دی قرمز معجزه‌گر» نشان نداده‌اند، اما همین خبر فعلا بهانه‌ای برای ریختن گوشت تن محافظه‌کاران منتقد دولت است. سنت دولت نشان می‌دهد همین «ریختن گوشت تن» و« سیخ شدن موی بدن» ؛ یعنی بخش بزرگی از ماجرا."


گذرتاریخ برپول ایران


خودباوری حلقه مفقوده پیشرفت

خودباوری اصطلاحی است که امروزه در جامعه شناسی، روان شناسی و علوم تربیتی به کار می رود و منظور از آن یک حالت مثبت روحی و روانی است که در نتیجه احساس ارزشمندی در نفس انسان پدید می آید و او را آماده می سازد تا از طریق بهره گیری از لیاقت ها و توانمندی هایی که دارد به انجام وظایفی که برعهده اوست قیام نماید و در این راه، از مشکلات و موانعی که پیش می آید هراسی به دل راه ندهد. از این حالت روحی در فرهنگ اسلامی با تعابیری چون علو همت، مناعت طبع، اعتماد به نفس، عزت نفس و... یاد می شود. در واقع، خودباوری، باور به استعدادها، توانایی ها و نیروهای نهفته فطری درونی است که با اتکاء به آن، می توان به اهداف موردنظر در زندگی رسید و به آنان جامه عمل پوشاند. و مرحله عالی خودباوری، شکوفایی همه استعدادهای بالقوه است.

وقتی خودباوری پایین داشته باشیم ، احساس افسردگی و ناامیدی خواهیم کرد . زندگی را منفی می بینیم . هرچیزی به نظرمان مشکل و سخت خواهد آمد . چنین احساس می شود که دنیا محیطی بد و پرشده از مردمی است که آنها یا از ما سوءاستفاده و نادیده می گیرند .از طرفی دیگر وقتی ازخودباوری بالایی برخوردار باشیم ، دنیا مکانی بسیار زیبا سرشار از دوستانی خوب و لذت ها و فرصت ها می بینیم . می توانیم خود را ارزیابی کنیم واز خودمان در مورد نیازهایمان بپرسیم واحساسات خود را بیان کنیم ؛ بنابراین ، حتی اگر چیزی هم بدست نیاوریم ، احساسی خوب در مورد خود و دیگران خواهیم داشت . این احساس سبب تقویت خودباوری و تحریک کننده رشد درونی در ما خواهد بود.

خودباوری ملی: هر ملتی دارای فرهنگ و تمدن خاصی است که در طول قرون متمادی در سایه تلاش های نخبگان آن شکل می گیرد. خودباوری ملی، در مقابل از خودبیگانگی و خودباختگی ملی مطرح می شود. گاهی افراد یک جامعه در اثر ناآگاهی و یا تحت تاثیر تبلیغات سوء و جذاب دشمنان، به سنت و باورهای ملی و فرهنگی خود پشت می کنند و از نمادها و ارزش های رایج در جوامع دیگر پیروی و تقلید می کنند. این کار به تدریج، راه نفوذ و تسلط همه جانبه بیگانگان را در عرصه های مختلف آن جامعه هموار می سازد. در نهایت، کیان و استقلال آن جامعه را با خطر جدی مواجه می سازد. در تاریخ جوامع اسلامی به نمونه های زیادی از این گونه جامعه ها برمی خوریم. ترکیه دوران آتاترک و حتی ترکیه امروز در مقابل غرب، و ایران دوره رضاخان و بسیاری از جوامع دیگر، مصداق روشنی از مردمی هستند که به خودباختگی ملی گرفتار آمده اند.

رابطة "خود شناسی" و "خودباوری"

دین مبین اسلام تمام افراد بشر را به تدبر در خویشتن فرا می خواند چرا که انسان های خودشناخته علاوه بر آنکه پروردگارشان را بهتر می شناسند، زودتر به خودباوری دست می یابند.همچنین خودشناسی اساس موقعیت شناسی است و کسی که خود را بهتر بشناسد زمان، میان و شرایط زمانه را بهتر میشناسد. زیرا انسان با پیرامونش تعریف میشود. خودشناسی، پیش نیاز روابط مؤثر اجتماعی و بین فردی است و در ایجاد همدلی و هم حسّی با دیگران نقش مهمی ایفا می‌یند.

استاد شهید مطهری خود باختگی و خود باوری فرهنگی را اینگونه تعریف می نما‌یند:"خود باختگی یعنی تزلزل شخصیت، بی‌ایمانی به خود، گم کردن خود، از دست دادن حس احترام به ذات، بی‌اعتمادی و بی‌اعتقادی به فرهنگ خود. و در مقابل، به خود آمدگی یعنی بازگشت به ایمان خود، بیدار کردن حس احترام به خود و تاریخ و شناسنامه و نَسَب تاریخی خود.

چه خوب گفته حافظ شیرازی که:

سال ها دل طلب جام جم از ما می کرد

آنچه خود داشت، ز بیگانه تمنا می کرد

گوهری کز صدف کون و مکان بیرون بود

طلب از گمشدگان لب دریا می کرد

درنتیجه :دریاییم  با بازگشت به ایمان خود، بیدار کردن حس احترام به خود و تاریخ منطقه آبا واجدادیمان و باور استعدادها، توانایی ها و نیروهای نهفته فطری درونی درمنطقه بیابانک وبهره مندی وبکارگیری از افراد برجسته آن  ، میراث بجا مانده از نیاکانمان را پاس داشته ودر راه اعتلای نام وپیشرفت اقتصادی،فرهنگی ومعیشتی  آب و خاکمان  تلاش نماییم .

من اردیبیم وبه آن افتخار می کنم

"عباس ثابتی"


سالروز وفات عقیله بنی هاشم ،اسوه صبر،حضرت زینب (س)برشما تسلیت باد.

السلام علیکِ یا زینب کبری السلام علیکِ یا بنت رسول الله
السلام علیکِ یا بنت امیرالمومنین (س)

صبر را مفهوم معنا زینب است/   کعبه غمهای دنیا زینب است

چون حسین است آفتاب شهر عشق/ماهتاب عالم آرا زینب است

نام : زینب (س)   نام پدر : حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع)نام مادر : حضرت فاطمه زهرا (س) ناریخ ولادت : روز پنجم جمادی الاولی سال پنجم یا ششم هجری قمری محل تولد : مدینهکنیه : ام الحسن و ام الکلثوم القاب : صدیقه الصغری، عصمة الصغری، ولیه الله العظمی ، ناموس الکبری ، شریکةالحسین (ع) ، کامله ، فاضله و...همسر : عبدالله فرزند جعفر بن ابیطالب تعداد فرزندان : 3 پسر ( علی ، عون ، جعفر ) و1 دختر ( ام الکلثوم ) وفات : شب یکشنبه 15 رجب سال 63 هجری قمری محل دفن : شام

آه از دل زینب (١)

درسینه زسودای تو خون شد دل زینب        آه از دل زینب

جزاشک جگرگون چه بود حاصل زینب        آه ازدل زینب

ای بهر  بلا برسر  این قوم  دل  افکار          طوفان فنابار

آسان شوداز مرگ مگر مشکل زینب         آه از دل زینب

تن بی سروازخون گلو، قطعه یاقوت           نه تخت ونه تابوت

تابوت کفن، گور سزد، محفل  زینب            آه از دل زینب

باداغ تو روزی که روداین تن غمناک            دلخون شده درخاک

آتش عوض  سبزه دمد از گل زینب           آه از دل زینب

زین شعله جانسوز که از آتش بیداد           در خشک وتر افتاد

چون خانه پر دود بود  محفل زینب             آه از دل زینب

بادست تهی باز شود سائل زینب             آه ازدل زینب

١-از نو حه های سنتی و قدیمی می باشد که هر سال در مراسمهای عزاداری محرم در روستایمان اردیب خوانده می شود.


حکایت مرد بومی

مردی در کنار ساحل دورافتاده ای قدم می‌زد. فردی را در فاصله دور می بیند که مدام خم می‌شود و چیزی را از روی زمین بر می‌دارد و توی اقیانوس پرت می‌کند. نزدیک تر می شود، می‌بیند مردی بومی صدفهایی را که به ساحل میافتد در آب می‌اندازد.

- صبح بخیر ، خیلی دلم میخواهد بدانم چه میکنی؟

- این صدفها را در داخل اقیانوس می اندازم. الآن موقع مد دریاست و این صدف ها را به ساحل دریا آورده و اگر آنها را توی آب نیندازم از کمبود اکسیژن خواهند مرد.

- دوست من! حرف تو را می فهمم ولی در این ساحل هزاران صدف این شکلی وجود دارد. تو که نمی‌توانی آنها را به آب برگردانی خیلی زیاد هستند و تازه همین یک ساحل نیست. نمی بینی کار تو هیچ فرقی در اوضاع ایجاد نمیکند؟

مرد بومی لبخندی زد و خم شد و دوباره صدفی برداشت و به داخل دریا انداخت و گفت:

"برای این یکی اوضاع فرق کرد."

اردیب نگین کویر :آری قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.

همشهریان عزیز بیاییم منطقه خود را دریابیم و در قبال آن احساس مسئولیت کنیم وبی تفاوت نباشیم.صدفها افکار تک تک شما عزیزان است  که باید در جهت اعتلای نام منطقه به آنجا رجوع کند .


 

راحت نوشتیم بابا نان داد  ... بی آنکه بدانیم...

بابا برای نان تمام جوانیش را داد.


اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست‌‌جمهوری

وزارت کشور با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در اجرای ماده 60 قانون انتخابات ریاست جمهوری اسامی نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که صلاحیت آنان مورد تایید شورای  محترم نگهبان قرار گرفته است به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر اعلام می‌شود:


اسامی این 8 نفر به شرح ذیل است:
 
1- "غلامعلی حداد عادل " 2- "سعید جلیلی" 3- "محسن رضایی"4- "حسن روحانی"

5- "محمدرضا عارف" 
6- "محمدباقر قالیباف" 7- "محمد غرضی"8- "علی اکبر ولایتی"
 

دیدگاه مدیریت وبلاگ آبشکوه در خصوص نقاط قوت و ضعف شورای فعلی

دیدگاه مدیریت وبلاگ آبشکوه در خصوص نقاط قوت و ضعف شورای فعلی

نقاط قوت:

1-صبر و حوصله و تحمل زیاد

2-پیگیری برخی از امور روستا در صورت داشتن مراجعه کننده به آنها جهت پیگیری

3-شرکت در جلسات شوراهای بخش و نیز سایر مراسمات عمومی از طرف شورا

4-دردسترس بودن و به قولی کلاس نگذاشتن

5-واقف بودن به مشکلات و نواقص روستا

نقاط ضعف:

1-  پیگیری ضعیف و بدون نتیجه طرح های عمرانی روستا تا به انجام رساندن آنها منجمله: ساختمان دهیاری، ساختمان خانه عالم، پارک بازی بچه ها، آب انبار بزرگ، آسفالت کوچه ها، تعویض لوله های آب، برنامه فاضلاب روستا، برنامه آب کشاورزی روستا، کانال  حفر شده در پایین دست قنات(پشت سرجوب)، برنامه وصل آب و برق و سایر امکانات برای شهرک پایین ده(شهرک ولیعصر)، ترکیدگی لوله های آب روستا، ساخت حوضچه برای ذخیره آبهای زمستان، عدم توجه به میراث فرهنگی روستا، بهسازی زمین فوتبال روستا، رها شدن ساختمان کتابخانه قدیمی روستا، موضوع چاه آب وسط آبادی و پشت منزل آقای حمزه آذر و ...

2- عدم تشکیل جلسه با مردم و نظرخواهی از آنها در خصوص کارهای عمرانی و مشکلات جاری روستا

3-عدم تشکیل جلسه با مردم و ارایه بیلان کارو گزارش خود

4-شرکت ضعیف و بی برنامه در جلسات شوراهای بخش و شهرستان

5-عدم پیگیری نامه های ارسالی از سوی شورا برای عمران و آبادی روستا

6-عدم جمع‌اوری لوله فاضلاب فعلی روستا و متضرر شدن جمعی از اهالی در پایین ده در شهرک ولیعصر(عج)

7-برخوردهای دوگانه با مردم برای دادن نامه های متنوع جهت گره گشایی کار روستاییان

8-عدم حفظ جایگاه و شان روستا در بین روستا و عقب ماندگی روستا در بیشتر طرح های عمرانی نسبت به روستاهای همجوار و حتی کوچکتر از اردیب به دلیل بی برنامه گی و عدم دلسوزی

9-عدم ارایه طرح ها و ایده های نو برای روستا و به تبع آن عدم نظر خواهی از جوانان و مسن ترهای روستا جهت ارایه طرح و ایده نو

برگرفته از وبلاگ آبشکوه