اردیب (ارابه) نگین کویر

به استناد مستندات ذیل اردیب یکی از سه ده قدیمی بیابانک (جرمق ،بیاذق،ارابه )

 به دیوانخانه مانا، به آن قلاع پابرجا

به آن مسجدشبستانت،به آن دشت نمایانت

به غیرت جوانانت ،شهیدان وعزیزانت

به حرمت بزرگانت، به یاد آن نیاکانت

رسا گویم ،  بسا گویم، زجان گویم

ألا إرابه زیبا ترا من دوست می دارم

 

نوشته اند به دورانها، مورخان دور ازما

ستخری،ابن خردادبه،مقدسی،ابوحوقل

عظیم تر ناصرخسرو ، ز إرابه ،ز إرابه

سه ده مانده ازآنِ ما بیاذق جرمق وإرابه زیبا

رسا گویم  ، بسا گویم زجان گویم

ألا إرابه زیبا ترا من دوست می دارم

سه ده قدیمی بیابانک  جرمق -بیاذق -ارابه

 

ارابه اردیب 

سه ده قدیمی بیابانک  جرمق -بیاذق -ارابه

به آب انبار وته شیرت به سرداران شیرگیرت

به ده بن وبه آن ده سر به آن سروان چون افسر

به آن مردان نام آور چو میرزا جعفراردیبی مُدبَر

که منشی ناصرالدین شه شد به دربار از همه سرشد

حسن بیک نامی دیگر که دیوانش شود دفتر

رسا گویم   بسا گویم زجان گویم

ألا إرابه زیبا ترا من دوست می دارم

 

عباس ثابتی

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/۱/۳۱
Comments نظرات () لینک دائم

مادر، تو رفیع ترین داستان حیات منی

پیامبر اکرم(ص):

هر کس پیشانی مادر خویش را ببوسد، از آتش جهنم دور می ماند

مادر، تو رفیع ترین داستان حیات منی. تو به من درس زندگی آموختی. تو چون پروانه سوختی و چون شمع گداختی و مهربانانه با سختی های من ساختی. مادر، ستاره ها نمایی از نگاه توست و مهتاب پرتوی از عطوفتت، و سپیده حکایتی از صداقتت. قلم از نگارش شُکوه تو ناتوان است و هزاران شعر در ستایش مدح تو اندک. مادر، اگر نمی توانم کوشش هایت را ارج نهم و محبت هایت را سپاس گزارم، پوزش بی کرانم را همراه با دسته گلی از هزاران تبریک، بپذیر.


ولادت باسعادت حضرت فاطمه(س)و روز زن برشما مبارک باد

ولادت با سعادت سرور بانوان بهشت ؛ فخر کائنات ، در بی همتای آفرینش ؛ انسیه حورا، ریحانه دلها ، فاطمه زهرای مرضیه (س) ، روز مادر و هفته بزرگداشت مقام زن ؛ بر تمامی مادارن فداکار و زنان سر افراز مسلمان مبارک باد.


اداره هواشناسی شهرستان هوایش بسی تار وابری است با تدبیر آن را صاف وآفتابی کنید

 اردیب باغ پر گل وسیب :

بازباران با ترانه باگوهرهای فراوان می خورد بربام خانه ...

 چندی قبل دروبلاگ در مورد میزان بارندگی درروستاها مطلب نوشتم .ونوشتم چرا دراین میان اسمی از اردیب برده نمی شود ؟واقعاً برادران مسئول دراردیب بفرمایید آیااردیب بارش باران ندارد ویا بحث دیگری درمیان است ؟چرا نام اردیب درمیان سایر روستاهابه چشم نمی خورد ؟

جای تاسف دارد روستایی که یکی از خوش آب وهواترین روستاهای جنوبی شهرستان می باشد وهرساله تعدادزیادی از خوری های عزیزبرای تفریح وتفرّج به اردیب تشریف می آورند چرا نام اردیب را و میزان بارندگی آن را درسایت های خود ثبت نمی کنند ؟

چرا شما پی گیری نمی کنید که هواشناسی خور از بردن نام اردیب دربین روستاها خودداری می کند ؟

باتشکراز جناب آقای موبد به جهت حسن نظرشان وبیان این موضوع خاطرنشان می سازد  در مورخ 21/9/ 91مطلبی تحت عنوان اداره هواشناسی شهرستان هوایش بسی تار وابری است با تدبیر آن را صاف وآفتابی کنید درج نمودم :

جناب آقای فیروزی

ریاست اداره هواشناسی شهرستان خوروبیابانک 

باسلام

هرازگاهی که به آمار میزان بارندگی درشهرستان نگاه می کنم  نمی توانم  نسبت بین پایگاههای سنجش شما را بیابم .

(خور -جندق -هفتومان -چاهملک -میان آباد گود -ایراج -فرخی -بیاضه-گرمه -خنج  -بازیاب- مهرجان -مصر)

اگر حدنصاب فاصله ملاک بوده است فواصل خور تا فرخی ؟ مصر تاجندق ؟اگرملاک اقلیم است آب وهوار روستای ییلاقی اردیب با سایر روستاها بسیار متفاوت است .

درضمن ما که اطلاعاتمان در حد شما ومدرک مرتبط شما با پست واداره تان نیست ؟؟؟ولی بهترین مکان  برای ایستگاه هواشناسی باتوجه به ارتفاعات موجودواقلیم کوه ده بن  روستای اردیب است. لذا خواهشمند است مجددا بررسی نمایید ودرامور محوله ،امورفنی وتخصصی  رابر سلیقه ارجح تر بدانید .موفقیت شما آرزوی ماست.

جناب آقای حسن فیروزی

فرماندار محترم شهرستان خوروبیابانک

باتوجه به مراتب ذکرشده ا ز شما درخواست می شود نسبت به این موضوع دستورات لازم را به اداره هواشتاسی امر به ابلاغ فرمایند.

که درنتیجه از جانب مسئولان اداری شهرستان خور بیان شد: مسئولان محلی (شورای روستا)پیگیری ننموده است

   علی ایحال  از عزیزان شورای اسلامی درخواست می شود این موضوع را پیگیری نموایند

 واز جناب آقای استوار فرماندار محترم شهرستان نیز استدعا داریم  دستورات لازم را به رئیس اداره هواشناسی شهرستان امر به ابلاغ فرمایند.


انالله واناالیه راجعون

انالله واناالیه راجعون

 

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک       دوسه روزی قفسی ساخته اندازبدنم

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

       بانهایت تاسف و تأثر درگذشت مرحومه مغفوره شادروان

کربلایی کوکب اشرف

همسر مرحوم اسد اسدی

را به اطلاع همشهریان ،دوستان و آشنایان می رساند و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت ،علو درجات و بهشت جاوید و برای بازماندگان ایشان صبرو شکیبایی مسئلت می نماید.

 

اردیب نگین کویروکلیه همشهریان:مصیبت وارده را به  فرزندان  داغدار آنمرحومه ،دامادها،خاندان اسدی و اشرف کلیه بستگان و آشنایان تسلیت عرض می نماید.


مرحوم حضرت آیت الله حاج سید میرزای موسوی قاضوی

مرحوم حضرت آیت الله حاج سید میرزای موسوی قاضوی(نیای نگارنده) فرزند حاج سید حبیب مجتهد آگاه وجامع الشرایط وبرجسته ترین روحانی قرن 13درمنطقه در سال 1210قمری در فرخی متولد وسکونت داشته است و طبق اسنادموجود وفات ایشان درسال 1294قمری می باشد. وی دارای آثارعلمیه در فقه واصول وآثارخیریه مثل مسجد جامع وحسینیه فرخی بوده اند. ازفرزندان ایشان میتوان به سیدحبیب ا...(پدرمنتخب السادات پدرحبیب و ادیب یغمایی وادیب آلداود) وسیدمیرزامهدی (جدآقایان سیف و صدرآلداود)  سیدنصرا...، سیدعبدالغنی و...نام برد. مهر سجلی ایشان ممهوربه:عبدالراجی میرزاالموسوی بوده است.

 

مدفن ایشان در بیاضه در جوارحرم امام زاده ابو محمد می باشد.جد اعلای ایشان وخاندان قاضوی امامزاده  سید داود است که در شهرستان خور دارای بقعه وبارگاه است که با تقریبا پانزده واسطه از طریق سید ابراهیم به امام موسی بن جعفر(ع) می رسد.به همین دلیل فرزندان ایشان دارای فامیل آل داود وقاضوی می باشند.ایشان از یکی از فرزندانش به نام حبیب که با دختر یغمای جندقی ازدواج می کند بسیار ناراضی بوده که  فرزندش حسب این عدم رضایت پدر بنابر نقل در اعوان جوانی مواجه با مرگ نا معلومی در بیابان می گردد. (حبیب جد استاد حبیب یغمایی است که نام حبیب از وی گرفته شده که بنا بر دلایلی که ایشان درکتاب سرنوشت بیان نموده اند فامیل یغمایی را عوض آلداود برخود گذاشته است.)نوادگان وی از فامیلهای قاضوی، آل داود، رحمانی، یغمایی، ثابتی، موسوی و...می باشند.

فرزندان سید داود همه نسل اندر نسل از علماء بودند و در فرخی می زیسته اند که از مبرّز ترین وعالم ترین آنها مرحوم سید میرزا است .مرحوم سید میرزا در هر روستا ئی مسجدی از ملک شخصی خود ساخته اند که بهترین وبزرگترین آنها مسجد فرخی است که از روی نقشه مسجد سمنان ساخته شده است.


مصاحبه با دهیار اردیب

منبع : وبلاگ اردیب نیوز

خبر نگار اردیب نیوز  به سراغ دهیار روستای اردیب آقای علی ثابتی رفت تا مصاحبه ای از برنامه های آتی دهیاری برای عمران وآبادانی روستا تهیه کند که گفتگوی این مصاحبه به شرح زیر است:

 1.بودجه ساختمان دهیاری چقدر است؟بودجه اولیه این
ساختمان مبلغی حدود هشت میلیون که سه میلیون آن به خاطر راکد بودن پروژه به حساب فرمانداری خور برگشت خورده است.

2.فاز دوم ساختمان دهیاری چه زمانی کلید می خورد؟تقریبااوایل اردیبهشت ماه.

3.تکلیف گلزار شهدا چه میشود؟طبق برنامه ریزی های
دهیاری قرار است مصلایی در قبر ستان درست کنیم که هم برای نماز میت باشد هم گلزار شهدا.

4.منزل عالم چه میشود؟فعلا بودجه ای برای ساخت این مکان داده نشده ولی با رایزنی های دهیاری قول مساعدت داده شده ویحتمل از مرکز پیگیری شود.

5.امکانات بوستان سروناز وزمین آن؟قصد گسترش زمین بوستان را داریم ولی فعلا قولی نمیدهم ولی امکانات بوستان را حتما بیشتر خواهیم کرد


 

باسلام واحترام 

خدمت شما دوستان وعزیزانی که منت نهاده و از این وبلاگ بازدید می نمایید.ازاین که بنده نوازی نموده ونظرات خود را بیان می دارید بسیار مشعوف وخرسندم.

باعنایت به محدودیت  ظرفیت تعداد حروف در  فیلد ارائه نظرات که حدودا 1024حرف را در بر می گیرد مطالب ارسال شده توسط شما عزیزان ناقص دریافت می شود ودر نهایت موفق به  درج آنها در وبلاگ نمی شوم . پیشنهاد می شود مطالب را در 2 یا 3 مرحله وقسمت به قسمت ارسال نمایید ویا به ایمیل اینجانب sabeti.abbas@gmail.com ارسال نمایید تا شرمنده شما نشده واین مطالب ارزنده را منعکس نمایم.

عزت زیاد ومستدام باشید


سالروز وفات ام البنین (س)برشما تسلیت باد.

 
حضرت ام البنین(سلام الله علیها) (محدث، متوفى سال 70 ه) (فاطمه کلابیه)، دختر حزام، از زنان مؤمن، شجاع و فداکار بود.روایت است که امیر المؤمنین علیه السلام پس از شهادت حضرت زهرا علیه السلام به برادرش عقیل که انساب عرب را خوب می ‏دانست و از احوال خانوادگى آنها آگاه بود فرمود : مى خواهم زنى برایم خواستگارى نمایى که از خاندان شجاعت باشد تا فرزند شجاعى برایم به دنیا آورد.عقیل، فاطمه کلابیه (ام البنین) را به ایشان معرفى نمود و گفت: در بین عرب خاندانى شجاعتر از خانواده وى سراغ ندارم.این مادر پسرانش عباس، جعفر، عبد الله و عثمان را چنان تربیت کرد که همه شیفته برادر بزرگوارشان حضرت امام حسین علیه السلام بودند و در رکاب آن حضرت شهید شدند.
 
حضرت ام البنین در واقعه کربلا حضور نداشت، هنگامى که بشیر به مدینه بازگشت و ام البنین را ملاقات کرد، خواست تا خبر شهادت فرزندانش را به وى دهد ام البنین گفت: رگ قلبم راپاره کردى بچه ‏هایم و آنچه زیر آسمان است فداى ابا عبد الله علیه السلام، از حسین برایم بگو . ام البنین براى عزادارى هر روز همراه نوه ‏اش عبید الله (فرزند عباس علیه السلام) به بقیع م‏ی رفت و نوحه می ‏خواند و می ‏گریست .
 

 

گفتم ام البنین، دلم پا شد             گره هایی که داشتم وا شد

مادر آب را صدا زدم و                  خشکسالیم شبیه دریا شد

سوره ی حمد نذر او کردیم            گم شده داشتیم و پیدا شد

با ادب بود و روی دامانش               تا گل نازدانه ای جا شد

...به مدینه نگفت مادر شد           گفت،‌ مولای شهر بابا شد

با کنیزی خانواده ی عشق            در دو عالم عزیز زهرا شد

خادمی کرد تا که عباسش               از ازل تا همیشه آقا شد

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/۱/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

اردیب آباد

      امسال در بدو ورود به اردیب منظره آراسته شهر بازی مزین به نام  سروناز چشم
را جلا می داد.پس از ورود در میدان صاحب الزمان (عج) بنر زیبای دهداری روستا مزین به شعر:

                تو،اردیب رایاد کردی وشاد                همه روز تو ، همچو نوروز باد

نوعی احساس آرامش وغرور را در وجود می نهاد تا بتواند خستگی راه را از وجود به در برد .با نگاهی گذرا بر ظاهر روستا برآورد زحمات ومشقات عزیزان زحمت کش در امورروستا  متبلور بود.

این بیت شعر در ذهنم مرور می شد:

              بسی شاعر وعالم ونیک بین          به خود پرورانیده این سرزمین 

آری دهستان اردیب  مرکزیت بخش نخلستان وجنوب بیابانک را داشته (مستند ذیل شاهدی برآن است) که اکنون حسب برخی عوامل به  روستا تبدیل شده است.

این نسل باید که جهت اعتلا وبازگشت به قبل دلها یمان را یکی نماییم ودست در دست هم  گامهای بلند برداریم . به امید سربلندی یکا یک شما اردیبیهای عزیز به شرح برخی از وقایع روی داده در مدت  تعطیلات عید نوروز می پردازم.

   
-همه ساله مراسمی تحت عنوان یاد بود وفاتحه خوانی اهل قبور مخصوصا عزیزانی در سال جاری از بین ما خاکیان جدا وبه افلاکیان پیوسته اند برگزار میشود در منطقه بیابانک به آن شب عرفه مردگان گفته میشود.امسال نیزبا حضورجناب آقای استوار فرماندار شهرستان که اولین بار بود به همراه آقای  نایب بخشدار مرکزی وآقای فیروزی معاون فرماندار  منعقد شد وبرای عزیزانی که در سال 92به دیار باقی پیوسته اند صلوات وفاتحه ای قرائت کردند؛بعد از قرائت فاتحه آقای ثابتی دهیارمحترم به مهمانان محترم  روستای اردیب خیر مقدم عرض نمودند و در پایان این جلسه شورای روستا و دهیار اردیب به همراه اهالی روستا جناب استوار را به  بازدید از آب انبار روستا بردند که در حال تخریب است ونیاز مبرمی به ترمیم و بازسازی دارد از ایشان قول مساعدت گرفتند.

 - امسال برای اولین بار بود که مراسم تحویل سال دراردیب راپایگاه بسیج بر عهده داشت که باعث پیشرفت این مراسم از شرایط سنتی قبل به روش مدرن امروزی شد که امیدوارم سال به سال این مراسم بابیشترین کیفیت برگزار شود .وباید به دست اندرکاران این امر دستمریزاد گفت .

 - جلسه ای  با عنوان پرسش وپاسخ از دهیار و شورای اسلامی روستای اردیب بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد شورا و دهیار محترم به ارایه بیلان کاری در مدت زمان تصدی شورا و دهیاری پرداختند سوالات بیشتر مربوط به ساختمان دهیاری ودشت اردیب بود که باری دیگر اقای هژبر محتشم رییس شورای اردیب از برنامه های روستا در سال92 وهمچنین برنامه های اتی سال جاری صحبت های خوب و امید وار کننده ای کردند.این مراسم تقریبا 3ساعتی به طول انجامید .

 -   همایش پیاده روی خانوادگی بامدیریت پایگاه بسیج بقیه الله اردیب

 

این همایش به همت پایگاه بسیج اردیب و به  پیشنهاد  آقای محمد جعفری (حاج حسن)برگزارشد.همایش پیاده روی در مورخ  4/1/93 درساعت  30/8 از رو بروی مسجد صاحب الزمان (عج )آغاز و درادامه با طی مسیر خیابان ولیعصرو بعد ادامه مسیر در جاده اردیب آبگرم وهم چنین گذر از دشت سر سبز اردیب وارد خیابان بهاران گردیده واز انجای مسیر با طی مسافتی به پایان مسیر پیاده روی یعنی جلوی درب مسجد صاحب الزمان(عج) به اتمام رسید. بعد از اتمام پیاده روی شرکت کنندگان به قید قرعه به 17 نفر از انها جوایز نفیسی اهدا گردید.امیدوارم این همایشها ادامه یابد وباعث انسجام وهمدلی کلیه اهالی روستای عزیزمان شود.

  - دیدار با خانواده شهیدفریدونی

-  گشت شبانه بسیج برای تامین امنیت آبادی،

 - برگزاری محافل شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)  که مراسم ویژه ای در شب شهادت ایشان باحضور اهالی عزیز روستا منعقد شد.که در پایان با اطعام حاضرین  به پایان رسید.

 ضمن تقدیر وتشکر وآرزوی سلامت وبهروزی برای فردافرد عزیزانی که در این مدت زمینه آسایش و آرامش ما مسافرین را تهیه نمودند  سزاواراست به ایشان  دست مریزاد عرض نماییم. وامید است بتوانیم دوشادوش یکدیگر به عمل در راه اعتلای نام وجایگاه روستایمان بکوشیم.هرکجا هستید اُردیبی باشید و اُردیبی بمانید.

مستدام باشید

 دست در دست هم دهیم به مهر         اُردیب را خودمان کنیم آباد


یاصاحب الزمان الغوث والامان

نویسنده : عباس ثابتی : ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/۱/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

روز ملی فن آوری هسته ای

انرژی هسته ای حق مسلّم ماست

 


تبعات افزایش قیمت بنزین

حوزه حمل و نقل ایران منتظر است تا ببیند فاز  دوم قانون هدفمند سازی یارانه­ ها چطور اجرا می ­شود و در این فاز، قیمت  سوخت چگونه تعیین خواهد شد. از سوی دیگر، حوزه حمل و نقل ایران تا حدی به  تحریم هایی که در قبال آن اعمال شده، واکنش نشان می دهد و با لغو یا کاهش  تحریم ها، این صنعت نیز راحت ­تر به کار خود ادامه خواهد داد.

در نیمه دوم سال 92، فعالان حمل و نقل دریایی و هوایی خبرهایی خوشی را  شنیدند که ناشی از توافق های هسته ­ای با کشورهای 1+5 بود که منجر به  برداشته شدن برخی از تحریم ها و جلوگیری از اعمال تحریم های جدید شده بود. در شهریور ماه 92 هم خبر لغو ممنوعیت ورود کشتی های خارجی به بنادر ایرانی  منتشر شد. این خبر بسیاری را شگفت ­زده کرد اما ماجرای تحریم پیچیده ­تر از این بود چراکه اگر کشتی­های خارجی با شرکتهای ایرانی مورد تحریم داد و ستد می ­کردند، کشتی ها جریمه می ­شدند. مسعود دانشمند، رییس کمیسیون حمل و  نقل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در همان روزها در گفت و  گویی با ایسنا به خوبی ماجرا را شرح داد و از «خودتحریمی» سخن گفت:«در حال  حاضر تمام فعالیت‌های بندری در بندرعباس و بندر امام خمینی (ره) به شرکت  تایدواتر واگذار شده و آمریکایی‌ها نیز این شرکت را تحریم کرده‌اند. از سوی دیگر آمریکا اعلام کرده هر کشتی که وارد بنادر ایران می‌شود، اگر عملیات  بندری آن را این شرکت انجام دهد هم کشتی و هم شرکت سازمان کشتیرانی ‌اش را  تحریم می‌ کند. در نتیجه شرکت‌ های بزرگ کشتیرانی دنیا به‌ ویژه خطوط  کانتینری تصمیم گرفتند به خاطر جلوگیری از صدمات ناشی از تحریم‌ ها وارد  بنادر ایران نشوند. از این رو، خطوط کانتینری کالاهای مربوط به ایران را در بنادر جنوبی خلیج فارس نظیر جبل‌ علی تخلیه می کنند که این مسئله برای ما  هزینه ‌های زیادی را در پی دارد. روند جابه‌جایی کالاها از کانتینرهای  خارجی به کانتینرهای ایرانی در بندر جنوبی خلیج فارس برای هر تن 100 دلار  هزینه اضافی به ایران تحمیل می‌کند. سازمان بنادر باید قرارداد خود را با  این شرکت لغو و عملیات بندری را به شرکت‌های مجاز واگذار کند و در پی این  روند بندر خلیج فارس و بندر امام خمینی (ره) از خود تحریمی خارج می‌شود.» با این حال، در واکنش به این موضوع، مدیر برنامه‌ ریزی و توسعه اقتصادی  شرکت تایدواتر هم اعلام کرد که اقدامات و پیگیری ‌های لازم برای لغو تحریم  اتحادیه اروپا انجام شده و براساس شواهد موجود، این شرکت نیز در لیست بعدی  لغو تحریم اتحادیه اروپا قرار دارد. بنابراین، باید در سال 93 منتظر بود تا دید آیا شرکت «تاید واتر خاورمیانه» از فهرست تحریم های بین ­المللی خارج  می­ شود یا این که سازمان بنادر و دریانوردی تصمیم­ می ­گیرد شرکتهای دیگری را جایگزین این شرکت در فعالیتهای بندری کند.

ادامه مطلب

چون آن را در دیگری می‌بینی میرمی و میرنجی

 

 

گفت پیلی را آوردند بر سر چشمه‌ای که آب خورد. خود را در آب
 
 می دید و می رمید،فیلبان می‌پنداشت که از دگران
 
می‌رمد،نمی‌دانست که از خود می‌رمد.

همه ی اخلاق بداز ظلم و کین و حسد و حرص و بیرحمی و

 کبرچون در توست نمی بینی و نمی‌رنجی،چون آن را در دیگری

می‌بینی میرمی و میرنجی.

 

"مولانا جلال الدین"

"فیه ما فیه"


حکمت

 

سه چیز را با احتیاط بردار:
 
قدم،قلم، قسم!
 
سه چیز را پاک نگه دار:
 
جسم،لباس،خیال
 
از سه چیزکار بگیر:
 
عقل،همت، صبر!

 

از سه چیز خود را دورنگهدار:
 
افسوس، فریاد، نفرین!
 
سه چیز را آلوده نکن:
 
قلب، زبان، چشم!
 
اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن:
 
خدا، مرگ و دوست.

حکمت


انتشارکتاب سازمان جهانی گمرک و گمرک ایران تالیف عباس ثابتی توسط انتشارات بهین

نسیم خور: کتاب سازمان جهانی گمرک و گمرک ایران به نویسندگی عباس ثابتی توسط انتشارات بهین منتشر شد.

سازمان جهانی گمرک wco وگمرک ایران-عباس ثابتی

با آرزوی تندرستی از خداوند بزرگ برای شما همشهریان گرامی، و پیشکش بهترین شادباش های نوروزی، با کمال افتخار، نخستین کتاب انتشارات بهین را در سال نو، از مولف و نویسنده ارجمند اهل شهرستان خوروبیابانک، جناب آقای عباس ثابتی کارشناس ارشد اقتصاد بین الملل مژده می دهد.

                                                                         مدیر مسئول انتشارات بهین
                                                                               لسان الحق طباطبایی

 

نقش کلیدی سازمان­های بین­المللی در زمینه­های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برکسی پوشیده نیست. آشنایی با این سازمان­ها و آگاهی­از پیچیدگی­ها و ظرافت­های مربوط به آنها ضمن آنکه اجتناب ناپذیراست،­ درعین حال مسیر رویارویی یا تعامل با دنیای خارج را هموارتر و مشخص­تر خواهد نمود. بخش قابل توجهی از اقتصاد جهان متکی بر چرخه تولید و تجارت بین­المللی کالاها و خدمات می­باشد. و در عصر جهانی شدن هر چه آگاهی و دانش تعامل با دهکده جهانی بیشتر باشد، دستیابی به منافع ملی را سهل و آسانتر می نماید.

سعی شده است،با علم به این موضوعات به گوشه­ای از جریان تجارت و مبادله بین­المللی کالاها و خدمات در رابطه با سازمان جهانی گمرک و به ایجاز سازمان جهانی تجارت، پرداخته است. امید است مجموعه حاضر مورد استفاده علاقمندان، همکاران، دانشجویان و شاغلین بخش­های مختلف اقتصادی قرار گیرد.

"عباس ثابتی "


اولین نشست تدوین سند چشم انداز شهرستان خوروبیابانک برگزار شد.

برگرفته از وبلاگ خور نگین سبز کویر:                                                                                                   اولین نشست تدوین سند چشم انداز شهرستان خوروبیابانک به همت جهاد
علمی دانشجویان شهرستان خوروبیابانک در آمفی تئاتر کانون شهید خسروی برگزار شد.

سند چشم انداز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سفیرخور اولین نشست تدوین سند چشم انداز شهرستان خوروبیابانک به همت جهاد علمی دانشجویان شهرستان خوروبیابانک با حضورحجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری امام جمعه شهرخور، پروفسور مرتضی هنری، جمعی از مسئولین و دانشجویان شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری در این نشست گفت: برای تدوین سند چشم انداز شهرستان ابتدا باید کارگروه هایی در زمینه های مختلف با حضور اعضای شورای اداری شهرستان، نخبگان، صاحب نظران و دانشجویان تشکیل شود.

وی افزود:ابتدا باید تدوین اولیه سند در کارگروه ها با بررسی مشکلات، منابع، تهدید ها، فرصت ها و راه های رسیدن به آن ها انجام شود و سپس جمع بندی بین کارگروه ها سند چشم انداز تهیه شود.

در ادامه پروفسور مرتضی هنری مطالبی پیرامون روش تهیه سند چشم انداز شهرستان خوروبیابانک بیان کرد.مرتضی هنری با اشاره به اینکه توسعه، هدف نیست گفت: هدف اعتلای کیفیت زندگیست و توسعه یک مسیر رسیدن به این هدف است.

وی افزود: در دسترس بودن، فرصت آموزشی عادلانه برای همه، افزایش کارایی، تداوم، مردمی بودن و شفافیت از خصوصیات توسعه ی پایدار می باشد.


السلام علیک ایتها الصدیقه الشهیده


وفات حضرت فاطمه (س)برشما تسلیت باد.

گفتن ندارد،گفتن ندارد،گفتن ندارد

کوچه شلوغ و جای یک سوزن ندارد

نامرد مردم حق علی و فاطمه خوردن ندارد

مادر به خود گفت:شاید کسی کاری به کار زن ندارد

من از نبی ام حتماً کسی کاری به کار من ندارد

افتادن زن در پیش چشم دیگران دیدن ندارد

برخیز مادر برخیز مادر زینب پناهی غیر این دامن ندارد

وقتی حسینت در لحظه ی گودال پیراهن ندارد

نوحه قدیمی

بریز آب روان اسما، ولی آهسته آهسته

به جسم اطهر زهرا ولی آهسته آهسته

بریز آب روان تا من، بشویم مخفی از دشمن

تنش از زیر پیراهن، ولی آهسته آهسته

ببین بشکسته پهلویش، سیه گردیده بازویش

تو خود ریز آب بر رویش، ولی آهسته آهسته

همه خواب و علی بیدار، سرش بنهاده بر دیوار

بگرید با دلی خونبار ، ولی آهسته آهسته

حسن ای نورچشمانم حسین ای راحت جانم

بنالید ای عزیزانم، ولی آهسته آهسته

بیا ای دخترم زینب به پیش مادرت امشب

بخوان او را به تاب و تب، ولی آهسته آهسته

روم شب ها سراغ او، به قبر بی چراغ او

کنم زاری ز داغ او، ولی آهسته آهسته

منبع:سوگنامه اُردیب

انالله واناالیه راجعون