اردیب (ارابه) نگین کویر

هفته معلم برتمامی معلمان عزیز مبارک

ای تو مرا نادره آموزگار                افسر زرین به سر روزگار

روشنى جان من از جان توست      خنده من از لب خندان توست

حمد و سپاس خدایی را که پیامبران را مبعوث گردانید  تا آیاتش را برای انسانها بخوانند و آنها را تزکیه کنند و کتاب و حکمت به آنها بیاموزند .باز زمان گذشت و نسیم دل انگیز نیمه اردیبهشت ماه ، شمیم دلنواز روز و هفته ای مبارک را به همراه آورد که یادآور قلم و تعلیم و تعلم است یعنی آنچه که آفرینش بر آن بنا نهاده شده است و تمام آنها در یک کلام خلاصه می شود

«  معلم »

معلمى سوختن است، سوختنى که مى‏سوزد ولى نمى‏سوزاند، هدایت مى‏کند و گمراه نمى‏سازد و آتش درونش برد است و سلام و دود او همچون عود و رایحه‏اش جهانگیر. معلم چراغ هدایت و کشتى نجات است. معلم راهنماى خوبى‏ها و نیکى‏ها و هدایتگر و بیدار کننده است.آری این معلمان هستند که با دم مسیحایی خود بر کالبد بشر روح ایمان می دمند و ندای فطرت را به گوش می رسانند و با سخنان روح افزای خود سیاهی جهل را از دلها می زدایند و همچون چراغ هدایت و کشتی نجات بشر را به قله سعادت و ساحل سلامت می رسانند .

 اردیب نگین کویر در این  سال مزین به شعار « همت مضاعف و کار مضاعف »ضمن تبریک ایام خجسته بزرگداشت مقام معلم و با احترام به روح بلند شهید مطهری لازم میدانیم از زحمات سازنده و جان فشانیهای بی دریغ  کلیه معلمان عزیزبویژه معلمان مناطق محروم  قدردانی و سپاسگزاری نموده و توفیق روزافزونشان را از بارگاه ایزدمنان خواستارم .

نویسنده : عباس ثابتی : ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/۱٥
Comments نظرات () لینک دائم