هفته معلم برتمامی معلمان عزیز مبارک

ای تو مرا نادره آموزگار                افسر زرین به سر روزگار

روشنى جان من از جان توست      خنده من از لب خندان توست

حمد و سپاس خدایی را که پیامبران را مبعوث گردانید  تا آیاتش را برای انسانها بخوانند و آنها را تزکیه کنند و کتاب و حکمت به آنها بیاموزند .باز زمان گذشت و نسیم دل انگیز نیمه اردیبهشت ماه ، شمیم دلنواز روز و هفته ای مبارک را به همراه آورد که یادآور قلم و تعلیم و تعلم است یعنی آنچه که آفرینش بر آن بنا نهاده شده است و تمام آنها در یک کلام خلاصه می شود

«  معلم »

معلمى سوختن است، سوختنى که مى‏سوزد ولى نمى‏سوزاند، هدایت مى‏کند و گمراه نمى‏سازد و آتش درونش برد است و سلام و دود او همچون عود و رایحه‏اش جهانگیر. معلم چراغ هدایت و کشتى نجات است. معلم راهنماى خوبى‏ها و نیکى‏ها و هدایتگر و بیدار کننده است.آری این معلمان هستند که با دم مسیحایی خود بر کالبد بشر روح ایمان می دمند و ندای فطرت را به گوش می رسانند و با سخنان روح افزای خود سیاهی جهل را از دلها می زدایند و همچون چراغ هدایت و کشتی نجات بشر را به قله سعادت و ساحل سلامت می رسانند .

 اردیب نگین کویر در این  سال مزین به شعار « همت مضاعف و کار مضاعف »ضمن تبریک ایام خجسته بزرگداشت مقام معلم و با احترام به روح بلند شهید مطهری لازم میدانیم از زحمات سازنده و جان فشانیهای بی دریغ  کلیه معلمان عزیزبویژه معلمان مناطق محروم  قدردانی و سپاسگزاری نموده و توفیق روزافزونشان را از بارگاه ایزدمنان خواستارم .

/ 0 نظر / 4 بازدید