حماسه خرمشهر

سوم خرداد نه تنها روز آزاد سازی خونین شهر عزیز که در حقیقت یک نماد و یک سمبل است؛ نماد غیرت و همیت ایرانی.

امروز سوم خرداد مصادف است با سالروز حماسه غرورآفرین فتح خرمشهر. سال 1361 بود که پس از عملیات پیروزمندانه فتح‌المبین در بهار، تنها با گذشت کمتر از 45 روز فرماندهان نظامی و مسئولان امنیتی و سیاسی‌، عملیات بیت‌المقدس را آغاز کردند. 

از آن زمام تا‌کنون و بی‌شک تا آینده‌ای نامشخص سوم خرداد، یادآور رشادت‌ها، جانبازی‌ها و سلحشوری‌ها و ایمان‌های پاک فرزندان ایران زمین خواهد بود، که حضوردشمن در خاک وطن را بر نتابیدند و با سلاح اعتقاد به قلب دشمن تا بن دندان مسلح زدند. 
سوم خرداد نه تنها روز آزاد سازی خونین شهر عزیز که در حقیقت یک نماد و یک سمبل است. نماد غیرت و همیت ایرانی. همان غیرتی که شاعر بلند آوازه پارسی‌ گوی به زیبایی سروده است: "چو ایران نباشد تن من مباد ".
هر ساله در آستانه سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر، و بخصوص با شنیدن نوای آشنا و نوستالژیک وجان نواز "ممد نبودی... " ذهن و دل هر ایرانی تلنگری می‌خورد و به یاد می‌آورد که اگر امروز در امنیت و آرامش ولو با وجود مشکلات روزمره، زندگی می‌کنیم، مرهون همین رشادت‌ها و جانبازی‌ها و شهادت‌هایی است که یک نسل پیش از ما آفریدند. درود می‌فرستیم به روح بلند بنیانگذار انقلاب اسلامی و سربازان وفادارش که در طول 8 سال دفاع مقدس حماسه‌ها آفریدند و شربت شهادت نوشیدند و آرزوی سلامتی می‌کنیم برای همه جانبازان و خانواده‌های ایثارگران و آزاده سرفراز.

/ 0 نظر / 6 بازدید